Pszczelarski Nobel

MARBERT

Re: Pszczelarski Nobel

Postautor: MARBERT » 03 mar 2018, 13:08

Harnaś Beskidzki pisze:
MARBERT pisze:
Harnaś Beskidzki pisze:Gjeniórz....gjeniórz fśrut chodofcuf! Óczcie sie.
https://www.youtube.com/watch?v=uWvTR20Ld7o

Co Ci się tam prawdą nie wydaje?

Tak po Polsku w dwóch zdaniach!

Buckfast idzie...nie ma rady na to.
https://www.youtube.com/watch?v=PZdRvywyrJk

Czy ktoś broni Ci mieć za żonę murzynkę.
Jak lubisz swoje czarne ze Szwecji to je trzymaj.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 05 mar 2018, 22:49

Co to za pszczoły, że muszą biedne oblatywać się przy +3 stopniach. Normalne zdrowe pszczoły wylatują na pełny oblot przy co najmniej 10 stopniach ciepła w cieniu. I ta biegunka. Biedne pszczoły.
Nigdy tak nie róbcie zwłaszcza młodzi, którzy zaczynacie dopiero w pszczelarstwie.
Biedne pszczoły.
Zdrowa pszczoła nie wychodzi z ula przy tej temperaturze i tak jest od setek lat.

Jest to filmowa prezentacja totalnej ignorancji typowej dla nowicjusza.

https://www.youtube.com/watch?v=0t5jPs0PADw

Przepraszam, musiałem tak napisać...po prostu musiałem dla dobra pszczół.
HB

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 05 mar 2018, 23:27

Nie dotarło ciepełko do Ciebie bedziesz mial podobnie. Pomijajac te tysiące pszczol w sniegu to jest sie z czego cieszyć . Weryfikacja i zdziwienie bedzie przy przegladach .

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 06 mar 2018, 08:14

Harnaś Beskidzki pisze:Normalne zdrowe pszczoły wylatują na pełny oblot przy co najmniej 10 stopniach ciepła

Mam pasiekę ze 30 km od Tomkowej (Tomek pszczelarzy chyba gdzieś pod Będzinem) u u mnie siedziały dzisiaj bez oblotu. Tomek chyba podgrzewa te ule czymś stąd ten efekt.

Ja tam się boje takich patentów i kopię w pszczołach od co najmniej + 10 stopni, bo przeziębienie pszczół grozi nosemą.

Za te 10 lat mojego pszczelarzenia nigdy nie miałem tak zasranego pasieczyska.

Dziwne. Nie wiem co o tym sądzić. Zobaczymy jak sie sytacja rozwinie w dalszych filmikach.

marektomala1979

Postautor: marektomala1979 » 06 mar 2018, 10:19

Harnaś Beskidzki pisze:Co to za pszczoły, że muszą biedne oblatywać się przy +3 stopniach. Normalne zdrowe pszczoły wylatują na pełny oblot przy co najmniej 10 stopniach ciepła w cieniu. I ta biegunka. Biedne pszczoły.
Nigdy tak nie róbcie zwłaszcza młodzi, którzy zaczynacie dopiero w pszczelarstwie.
Biedne pszczoły.
Zdrowa pszczoła nie wychodzi z ula przy tej temperaturze i tak jest od setek lat.

Jest to filmowa prezentacja totalnej ignorancji typowej dla nowicjusza.

https://www.youtube.com/watch?v=0t5jPs0PADw

Przepraszam, musiałem tak napisać...po prostu musiałem dla dobra pszczół.
HB

Trzeba było stać Tomek pomiędzy ulami jak się ta pszczoła oblatywała.To by ci trochę rozumu do głowy nabiła.Ludzie pomysły macie poronione.
marektomala1979

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 06 mar 2018, 13:00

Witam
Jego cyrk i jego " małpy " niech sobie robi co chce - ja wyznaje zasadę wolnoć tomku w swoim domku , z drugiej stronę cieszę się że on nie jest na moim rejonie :)
Ale tak na poważnie - jak bardzo trzeba mieć z orany beret i się cieszyć z powodu że ma się za srane wszystko na pasiece ?
Pozdrawiam

MARBERT

Postautor: MARBERT » 06 mar 2018, 15:50

Piotr67 pisze:Witam
Jego cyrk i jego " małpy " niech sobie robi co chce - ja wyznaje zasadę wolnoć tomku w swoim domku , z drugiej stronę cieszę się że on nie jest na moim rejonie :)
Ale tak na poważnie - jak bardzo trzeba mieć z orany beret i się cieszyć z powodu że ma się za srane wszystko na pasiece ?

Piotrze, czasem tak jest że wszystko jest zasrane. Mnie to cieszy.W mych warunkach pszczoły nawet obecnie w czasach ocieplenia klimatu mają małe możliwości oblotu.
Właśnie wczoraj zasrały. Jedna nie ( dzięcioł i mysz).

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 06 mar 2018, 17:07

MARBERT pisze:W mych warunkach pszczoły nawet obecnie w czasach ocieplenia klimatu mają małe możliwości oblotu.).

Witam
Po ostatnich mrozach u mnie też jeszcze się nie obleciały i jakoś mnie to nie martwi , w ręcz przeciwnie nawet mnie to cieszy - temp. około +3 .
Pozdrawiam

MARBERT

Postautor: MARBERT » 06 mar 2018, 17:22

Dobrze jest też jak się ma ocieplane i nieocieplane. BF i KR. Wówczas ocena jest bardziej miarodajna.

jedrek

Postautor: jedrek » 06 mar 2018, 21:45

Wiosna szybko zweryfikuje działania Tomka. Może okazać się dobrym producentem uli.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 07 mar 2018, 10:36

MARBERT pisze:Dobrze jest też jak się ma ocieplane i nieocieplane. BF i KR. Wówczas ocena jest bardziej miarodajna.

Witam
Mam ule ocieplone jak to nazywasz " drzewniane " na pełnej siatce ,i pszczoły Bf. Kr. El. Mc. Jednym słowem zoo i jeszcze rządnej z nich po ostatnich mrozach nie przyszła idea do głowy żeby się oblatywać przy obecnych tem. Jest tylko różnica w kłembie tzn. jedne są bardziej rozluźnione inne są bardziej zwarte i we wszystkich rodzinach matki jeszcze siedzą w izolatorach
, przepraszam w jednej rodzinie matula śmiga luzem przez całą zimę , ale też pszczoły zachowują się jak w\w
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 08 mar 2018, 20:53

https://www.youtube.com/watch?v=5kCRnyVwiDk
Tak wygląda porażka. Młodzi pszczelarze.......... tak nie róbcie.
I pamiętajcie
- zdrowa pszczoła nie wychodzi gremialnie z ula przy mniej niż 10 stopni na plusie
- obsrany ul źle wróży
- przepełnianie jelita pszczół''podpędzaniem''jest niemoralne pszczelarsko, bo to dręczenie jest a nie hodowla.
I proszę czytajcie dużo o anatomii pszczoły miodnej i budowie i funkcji jelita u pszczoły.
Pozdrawiam myślących.
Harnaś Beskidzki

jedrek

Postautor: jedrek » 08 mar 2018, 20:58

To jest ściema taka trawa to jest w maju.

Beeman

Postautor: Beeman » 09 mar 2018, 19:11

Piotr67 pisze:Witam

Witam Piotr. Zdradz mi tajemnice jak ty wyszkoliles twoje pszczoly ze sie opróżniają poza pasieka? U mnie 15 stycznia po miesiacu mrozow(-30C) pszyszlo ocieplenie. Trzy dni +14C. Oblot jak w srodku lata. Kombinezon do prania. Snieg zmienil kolor na żółty. Na dzien dzisiejszy wszystkie rodziny maja sie dobrze. Tylko nie daje mi to spokoju jak je nauczyc, zeby sraly u sasiada? Prosze zdradz ta tajemnice, bo spac nie bede. Milego dnia

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 09 mar 2018, 20:39

Beeman pisze:
Prosze zdradz ta tajemnice, bo spac nie bede. Milego dnia

Witam
No to nie śpij ;) . Miłego wieczoru
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 10 mar 2018, 21:46

Silne rodziny sie nie oblatuja siedza w ulach moze jutro dopiero :P Podobno od18 marca powrót i to potężnej śniegowej zimy.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 11 mar 2018, 14:11

Harnaś Beskidzki pisze:https://www.youtube.com/watch?v=5kCRnyVwiDk
Tak wygląda porażka. Młodzi pszczelarze.......... tak nie róbcie.
I pamiętajcie
- zdrowa pszczoła nie wychodzi gremialnie z ula przy mniej niż 10 stopni na plusie
- obsrany ul źle wróży
- przepełnianie jelita pszczół''podpędzaniem''jest niemoralne pszczelarsko, bo to dręczenie jest a nie hodowla.
I proszę czytajcie dużo o anatomii pszczoły miodnej i budowie i funkcji jelita u pszczoły.
Pozdrawiam myślących.
Harnaś Beskidzki

Sam poczytaj, boś głupiutki.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 14 mar 2018, 21:32

No gjeniurz!
Sama młoda pszczoła w marcu, zero agresji i spawalnicze rękawice..........i trzy garści pszczół.
https://www.youtube.com/watch?v=lhD10hRESIw

Marbercie...spacery po lesie są bardzo dobre dla zdrowia.
HB

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 15 mar 2018, 16:22

3 garście pszczol i do tego jeszcze im daje syrop do przerobienia. ogólnie w tym roku silne i zdrowe pszczoly jeszcze nie miały oblotu oczyszczajacego.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 15 mar 2018, 17:53

W której części Polski masz pasiekę. Bo mi jedna rzecz nie daje spokoju, pomimo że latały już coś tam i nawet pyłek widziałem na obnóżach i trochę kupo-nitek. To płaskie daszki podejrzanie za czysto wyglądają, a po zeszłych latach zawsze było nieźle wybombardowane.

Wróć do „Hodowla”