pasieka QBY

Pochwal się tym co masz
QBA

Re: pasieka QBY

Postautor: QBA » 27 gru 2017, 10:12

Tak jak Piotr i Apiholik wspomnieli o dodatkowej oplacie badź zwrocie stwierdzilem ze zrobie pierwszy rzut z klarowaniem. Widać jeszcze resztki miałkie zanieczyszczenia. Było troche gimnastyki podczas wyciągania z wiaderek. Jak na pierwszy raz jestem zadowolony.

Co do węzy po przeczytaniu paru artykułów stwierdzilem ze poszukam producenta węzy 5.1 i takiej będe się trzymał. Zauwazyłem, że towarzystwo pszczelarskie jest podzielone w dzialaniu zmniejszonej komórki. Spojrzałem jeszcze raz na wykład z Bałtowa, Pana Polbarta odnośnie komórki i ułożenia w ulu co pomogło w decyzji(może to już dawne informacje w czasach gdzie co pol roku wszystko się zmienia). Tak jak jednak wspomniałem jak ktoś uważa, że to pic na wode to rozumiem i szanuje, ważne żeby pszczole dobrze bylo:) Pozostaje szukać producenta węzy i dalej topić bo jeszcze zostało sporo roboty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ticop1 przeszukalem internety za wspomnianym artykulem jednak w dostepnej publikacji znalazlem roczniki od 1950-2012. Pozostaje zglosic się do redakcji po ten numer.

Pozdrawiam i zycze sukcesów w nowym roku.

Wróć do „Nasze pasieki”