Pasieka Krosno Odrzańskie

Pochwal się tym co masz

Re: Pasieka Krosno Odrzańskie

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 21 lut 2016, 19:56

W zeszłym roku próbowałem poddać ramki z węzą bez drutów, muszę powiedzieć, że sukces był nie pełny. Powodem było to, że węza była złej jakości i zbyt cienka. W tym roku rozszerzę doświadczenie o ramkę dadant gniazdowa oraz wlkp. Węza jaką użyje jest z własnej roboty, pogrubiona. Na pewno uwidocznię relację z doświadczenia. Poniżej link do filmiku przedstawiającego sposób umieszczania węzy w ramce.
https://www.youtube.com/watch?v=6lROQxvgepw&feature=youtu.be

Awatar użytkownika
Krzyżak

Postautor: Krzyżak » 21 lut 2016, 20:35

Trenowałem ten sposób dwa lata temu na 3/4 LN i dałem sobie spokój.
Węza faluje lub całkowicie wypada z ramki. Robią się balony. Może tobie się uda.
Węzę miałem cienką, grubą, z prasek, z walcy. Na każdej takie same numery. Może na 1/2DD się uda.

Lepiej nie dawać węzy w ogóle i pozwolić na naturalną zabudowę albo drutować pistoletem pneumatycznym.
Nie trzeba nawiercać, idzie szybko. Max minuta na zadrutowanie ramki.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 22 lut 2016, 07:44

Witam
sadze że szybciej byś tą ramkę odrutował i wtopił węze , na wycięcie tej szczeliny w górnej beleczce też potrzebujesz trochę czasu ? a sadzę że efekt będzie marny .Kombinujesz jak koń pod gore , tylko po co ? co chcesz osiągnąć unikając drutowania ramek ? Pozdrawiam
Pozdrawiam

adamjaku

Postautor: adamjaku » 22 lut 2016, 08:35

Czy ktoś już dopracował prowadzenie drutu w pistolecie pneumatycznym? Temat poruszony na Ambrozji kilka miesięcy temu umarł, a dawał taką nadzieję.
Węza z własnego wosku:
www.węza.pl
511 110 110

Awatar użytkownika
Krzyżak

Postautor: Krzyżak » 22 lut 2016, 08:51

adamjaku pisze:Czy ktoś już dopracował prowadzenie drutu w pistolecie pneumatycznym? Temat poruszony na Ambrozji kilka miesięcy temu umarł, a dawał taką nadzieję.

Adam testowałem na jesień poniższy sposób. Działa dobrze. Idzie szybko.
Drut 0,4 nierdzewny. Ocynk za słaby.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 22 lut 2016, 09:02

Piotr67, czas zrobienia strzeliny to 2-3 s, zawsze można to zlecić producentowi- ( nie szukaj problemów). Tak chce uniknąć drutowania, może okaże się że małe ramki nie trzeba drutować . Cała próba ma charakter doświadczalny i tyle.P.S. " Ci co nie robią nic nic nie osiągną"

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 23 lut 2016, 08:28

Witam
Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:Piotr67, czas zrobienia strzeliny"

szczeliny , szczelina itd.

Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:P.S. " Ci co nie robią nic nic nie osiągną"

masz racje i popieram ludzi którzy próbuja coś zrobić Pozdrawiam
Pozdrawiam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 05 mar 2016, 21:16

Kolejny wgląd do rodzin. Temp. 8'c. Dzień wcześniej wszystkie rodziny pięknie się oblatywały. Na 12 rodzin nie czerwi tylko 1 (krainka) Być może jakiś problem.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 05 mar 2016, 21:37

Krzyżak pisze:Trenowałem ten sposób dwa lata temu na 3/4 LN i dałem sobie spokój.
Węza faluje lub całkowicie wypada z ramki. Robią się balony. Może tobie się uda.
Węzę miałem cienką, grubą, z prasek, z walcy. Na każdej takie same numery. Może na 1/2DD się uda.

Lepiej nie dawać węzy w ogóle i pozwolić na naturalną zabudowę albo drutować pistoletem pneumatycznym.
Nie trzeba nawiercać, idzie szybko. Max minuta na zadrutowanie ramki.
A czytałeś już artykuły Łukasza I Bartka zamieszczone w pszczelarstwie?

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 05 mar 2016, 21:38

Piotr67 pisze:Witam
Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:Piotr67, czas zrobienia strzeliny"

szczeliny , szczelina itd.
masz racje i popieram ludzi którzy próbuja coś zrobić Pozdrawiam
strzeliny, stzelania, przestrzeliny... No widzisz, zboczenie zawodowe...

arton

Postautor: arton » 06 mar 2016, 15:17

Pewnie znowu napisza ze bredzę lub buldorze panie KO ale tu nie ma pszczół to nie dziwne ze od stycznia matki koledze czerwiom!!!!!!!! Za 10 dni przychodzi znowu zima z temperaturą po -15 na mazurach w nocy i sniezycami !!!!! POZDR ARTUR.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2016, 15:24 przez arton, łącznie zmieniany 2 razy.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 06 mar 2016, 15:23

arton pisze:Panie KO ale tu nie ma pszczół to nie dziwne ze od stycznia matki koledze czerwiom!!!!!!!! Za 10 przychodzi znowu zima z temperaturą po -15 na mazurach w nocy i sniezycami !!!!! POZDR ARTUR.

Znowu kolega nie oglądał do końca a wypowiada się, albo nie zrozumiał co mówię i piszę w uwagach. Tak ta rodzina jest słaba dlatego dopiero zaczęła czerwić. Mierzy siły na zamiary.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 22 mar 2016, 20:30

Kolejny etap przygotowań do sezonu.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 29 mar 2016, 18:12

Co u Mnie w pasiece? Wiosna!

Jak wtapiam węze na pasiece? Proste sposoby... A przy okazji różnica między drutem ocynkowanym a nierdzewnym.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 29 mar 2016, 19:07

Witam
Widzę że jesteś pomysłowy , najbardziej podoba mi się to rozwiązanie w tym schowku ładujący się akumulator i obok butla gazowa - posiadasz więcej takich patentów ?
Pozdrawiam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 29 mar 2016, 19:24

Widzę że jesteś pomysłowy , najbardziej podoba mi się to rozwiązanie w tym schowku ładujący się akumulator i obok butla gazowa - posiadasz więcej takich patentów ?

To nie Mój patent, tylko firmy LORD MUNSTERLAND, tak to sobie zaprojektowali (Jeden schowek na aku i butle)!!! Ale ty pewnie wiesz lepiej od nich, więc zgłoś się do nich z autorskim projektem lepszego rozwiązania. Może TAM się rozwiniesz bo tu nie potrafisz, oprócz krytykowania.
Poczytaj forum caravaningu, nie takie rzeczy zobaczysz.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 29 mar 2016, 21:18

Witam
Tak to jest jak się nie potrafi czytać tekstu ze zrozumieniem , wiem że cię to nie boli ale to stwarza tobie ogromny problem , zerknij w instrukcje obsługi tego kempingu może tam jest napisane w jaki sposób powinno się ładować akumulator - tak poważnie mówiąc takie rzeczy to powinno się wiedzieć po szkole zawodowej ( tak było w moim przypadku )albo po kursie prawa jazdy
Ps. nie wiem czego się unosisz ? na forum karawaningu na pewno można wyczytać wiele ciekawych rzeczy domorosłych fachofcuf
Pozdrawiam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 29 mar 2016, 21:40

Tak to jest jak się nie potrafi czytać tekstu ze zrozumieniem , wiem że cię to nie boli ale to stwarza tobie ogromny problem , zerknij w instrukcje obsługi tego kempingu może tam jest napisane w jaki sposób powinno się ładować akumulator - tak poważnie mówiąc takie rzeczy to powinno się wiedzieć po szkole zawodowej ( tak było w moim przypadku )albo po kursie prawa jazdy
Ps. nie wiem czego się unosisz ? na forum karawaningu na pewno można wyczytać wiele ciekawych rzeczy domorosłych fachofcuf
Nic ci na to nie poradzę, jast tak jak jest i zostanie. Poza tym butla jest pusta... hahahahahahahha!!!!

jedrek

Postautor: jedrek » 30 mar 2016, 20:41

Drutu ocynkowanego chyba już n ikt nie używa ze względu na stosowanie (chyba większości) urządzeń parowych do wytopu ramek.A te sposoby wtapiania na filmiku też nie powalają.Poco kombinować jak na prawdę wystarcza zwykły prostownik a jak nie masz prądu to stary akumulator.Pozdrawiam.

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 01 kwie 2016, 00:48

Co można robić wieczorami w garażu...?

Węza i ramki.

Wróć do „Nasze pasieki”