Co to za rasa?

Piotr67

Re: Co to za rasa?

Postautor: Piotr67 » 07 lut 2018, 06:16

M.Kowalski pisze:A co ma giełda do gospodarki ?

Witam
Po mojemu bardzo dużo
Nieproduktywność ( zbyt duża podarz towaru ) powoduje spadek cen
Deficyt ( mała podarz towaru ) powoduje wzrost cen tak było jest i będzie :)
Oczywiście wszystko to działa jak niema spekulacji ( jak nikt nie kręci lodów) :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 07 lut 2018, 12:08

Piotr67 pisze:Witam
Kol . endriu11111111 może napiszesz co tam słychać na giełdzie ( tylko proszę bez tych sloganów ) wal prosto z mostu , pytam bo w biedronie jakoś cukier tani jest i chcę wiedzieć czy na giełdzie też tak pokazują te wykresy :) . Mam na myśli czy jedno z drugim ma jakieś powiązanie i czy i jakie są przesunięcia w czasie

Nic się nie zmieniło od ostatnich ostatnich dwóch wpisów (z obrazkami). Rozwlekła formacja harmoniczna póki co nie odbiła (co było raczej do przewidzenia), cały czas jesteśmy na sell i czekamy na:

1) Dopełnienie RGR (11,73)
2) Wywalenie z konsolki (trwającej od czerwca 2017) z zasięgiem na 10,99.

Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że wykresy które analizujemy są to wykresy cukru trzcinowego notowanego na giełdach zachodnich, więc dla naszego cukru "buraczanego" nie musi mieć to przełożenia.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 09 lut 2018, 21:16

No to korekta endrju?
Czy szykowac sie na czarny poniedziałek?

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 09 lut 2018, 22:27

M.Kowalski pisze:No to korekta endrju?
Czy szykowac sie na czarny poniedziałek?

Kolego Kowalski. Ja nie wiem co to będzie w przyszłości, bo nie jestem jasnowidzem. Mogę tylko sobie spekulować po mojemu, na moim mizernie niedostatecznym poziomie, który to poziom sam mnie wysoce nie zadowala. Co ja mogę powiedzieć, na obecną sytuację ?.

Kolego nie wiem czy zauważyłeś ale od tygodnia cholernie mocno pierdolnęło u Chińczyka:

Obrazek

... a nie tak dawno mocno pierdolnęło na Bitcoinie. Co to może oznaczać, a no różnie ludzie piszą:

Zdechł kanarek
http://wojciechbialek.blox.pl/2018/02/Zdechl-kanarek.html

"[...] Znamy przyczynę tego spadku ilości "tlenu". Jest nią FED, który stopniowo - bardzo ostrożnie - zmniejsza dopływ pieniądza do gospodarki podnosząc od ponad 2 lat stopy oraz - od poprzedniego kwartału wyprzedając obligacje skupowane od listopada 2008 w ramach polityki "luzowania ilościowego". W IV kw. ub. r. sprzedał ich za 30 mld dolarów, w tym kwartale sprzeda za 60 miliardów, w następnym za 90 mld, w III kw. br. za 120 mld dolarów i wreszcie od ostatniego kwartału tego roku tempo sprzedaży ustabilizuje się na poziomie 150 mld dolarów kwartalnie. Wtedy zaczną padać znacznie poważniejsze rynki niż kryptowaluty. [...]".

Wg mnie gigantycznymi krokami idzie bessa, szczególnie u skośnookich którzy swój boom zawdzięczają kredytowi.

To nie bitcoin powinien was martwić. "Prawdziwa bańka rzędu 8 bilionów dol. tylko czeka, aby pęknąć"
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/banka-spekulacyjna-na-rynku-obligacji-moze-zaraz-peknac/kb8bvr0

"[...] Ciekawe jest to, że ten mityczny bilans Fed jest dziś mniejszy od bilansu EBC, Banku Japonii czy Ludowego Banku Chin.[...]".

Obrazek

Światu zaczyna brakować pieniędzy. Idzie bessa. Ostatnio jak była bessa to była duża deflacja. Jeżeli światu zaczyna brakować pieniędzy, to nie nawojują za bardzo na cukrze. WG mnie wszystkie znaki na ziemi wskazują, że tego boczniaka na cukrze jeszcze tym razem powinno wywalić w dół i dopełnić RGR.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 09 lut 2018, 22:40

Już od roku o tym piszę.
Trend jest spadkowy. Cukru na razie nie kupować. Nie chwyta się spadającego noża.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 10 lut 2018, 19:42

Już kupiłem .Na razie jestem 4grosze w plecy na kg ,co będzie dalej zobaczymy .Jak by nie było to jedno dobre to to że mam już cukier na magazynie .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

MARBERT

Postautor: MARBERT » 10 lut 2018, 21:00

Też mam na magazynie. Trochę drożej. Z Ukrainy. Mym zdaniem o 50% lepszy dla pszczół. Bez soli.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 10 lut 2018, 21:04

Ja kupiłem po 1,59 za kilo. Polski cukier. Kupić więcej czy jeszcze stanieje.?

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 11 lut 2018, 11:23

W kauflandzie jest po 1,45 i też dobry z ,,diamanta ,,
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 12 lut 2018, 06:21

Witam
W LIDL -u , ten sam cukier jest w takiej samej cenie
Pozdrawiam

MARBERT

Postautor: MARBERT » 14 lut 2018, 17:07

Harnaś Beskidzki pisze:Ja kupiłem po 1,59 za kilo. Polski cukier. Kupić więcej czy jeszcze stanieje.?

Polski z opakowani? haha

Wróć do „Rasy i linie”