Myśląca pszczoła

MARBERT

Re: Myśląca pszczoła

Postautor: MARBERT » 26 cze 2018, 17:39

Borówka pisze:
Harnaś Beskidzki pisze:Mimo ochłodzenia pszczół środkowoeuropejskich nie trzeba podkarmiać.
HB

To prawda. Niektóre nawet na kilka dni przed ochłodzeniem, (5-7 dni), tak jakby przewidywały pogodę, ograniczyły matkę i zjadają jej świeże jajeczka nawet na tym niewielkim obszarze, na jakim je składa. Przeto, nie ma u nich jak mniemam, problemu z wychłodzonym czerwiem, a oszczędność pokarmu też jest. Prawdopodobnie weszły w specyficzny ekonomiczny stan przetrwania, opisywany w literaturze naukowej, który nieco przypomina pod względem hormonalnym i behawioralnym zimowlę, a nawet niektóre pszczoły zbieraczki tzw. rewersantki, odmładzają się hormonalnie i nie starzeją przez ten czas, czekając aż znów podejmą pracę wraz z polepszeniem pogody.

Dla przeciwdziałania porażeniu warrozy też to powinno być korzystne. Taka przerwa w czerwieniu.

Ja pierdo......... takiej głupoty o tej porze roku jeszcze nie czytałem. Nobel idiotyzmu pszczelarskiego dla kolegi.

manio:)

Postautor: manio:) » 26 cze 2018, 20:39

Ale jak ładnie napisane i jak się gładko czyta :) Można by pomyśleć ,że te "psełdo" naukowe mielenie klawiaturą faktycznie ma miejsce w naturze i opisuje fakty . Wychowałem się na pszczole miejscowej, dzisiaj nazywanej augustowską . To pszczoła leśna, zimująca na lipie i żadnego wielkiego rozumu w tym nie ma. Koniec lipy to i rodzina się zwija bo inaczej nie przeżyje do jesieni nie tylko przez zimę do wiosny. Żadnego myślenia czy przewidywania w tym nie ma , ot doświadczenie paru tysięcy lat zapisane w genach. Skurczy się i poczeka do sierpnia , żeby odnowić populację , zbudować drużynę do zimowli.
Ale zawsze warto pomłócić w klawiaturę odkrywając ponownie koło. Ja tej pszczoły nie chcę i jej myślenia też , poznałem ją aż nadto dobrze .

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 26 cze 2018, 21:11

Nie możecie znieść że nasza czarna pszczoła wraca, stąd ta prymitywna dziecięca agresja.
Taka malutka złośliwość.......po ile teraz Taktik za tonę..............czy już za poźno?
Harnaś

Postautor: manio:) » 26 cze 2018, 21:17

A baw się do woli i nie obrażaj nikogo bo za chudy jesteś w uszach. Nie wystarczy nałożyć czapkę żeby być harnasiem , trzeba też mieć coś pod czapką i harnasia sobie wybierają wedle rozumu, a nie podle ambicji. Pisz , ale nie nadymaj się i nie podniecaj . Chętnie poczytam , co nie znaczy że bezkrytycznie pochwalę, przecież nie chodzi Ci chyba o wazelinę.
Na tactic za wcześnie, poczekam do października.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 26 cze 2018, 22:15

Ja tylko zapytałem o cenę.

Postautor: manio:) » 26 cze 2018, 22:41

Beret sobie kup. Moherowy.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 27 cze 2018, 13:32

Lepiej się pomodlić o miłosierdzie nad sobą przy okazji komuś też okazując. Oglądałem Opowieść Wigilijną.

Wracając do tematu. Przerwa w czerwieniu jest dobra na profilaktykę chorób czerwiu, warozę też nieco stopuje. Ale i tak pasożyta trzeba stępić samemu. Bez czerwiu łatwiej. Zresztą jak chluśnie wziątkiem w naturze dobre pszczoły też się ograniczają. Co prawda to w niesmak taśmie pożytkowej, ale ja nie wożę to i mnie nie boli tak.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 27 cze 2018, 16:36

Harnaś Beskidzki pisze:Nie możecie znieść że nasza czarna pszczoła wraca, stąd ta prymitywna dziecięca agresja.
Taka malutka złośliwość.......po ile teraz Taktik za tonę..............czy już za poźno?
Harnaś

Czy Szanowny Kolega zkretyniał już totalnie pisząc takie rzeczy. Czy buduje napięcie na forum mając o swych pomysłach, wygórowane mniemanie.

Kilku dniowe ochłodzenie i opady deszczu przelotne, pobudziły do noszenia nektaru pszczoły. Jak waści nie trzeba dokarmiać, toż to sukces na miarę upamiętnienia w zeszytach naukowych.
Mych nie trzeba dokarmiać i nie widzę w tym nic spektakularnego.

Kolega jak widzę odkrył nowe kontynenty.

Prymitywna dziecięca ideologia kolegi śmieszy.

Postautor: manio:) » 28 lip 2018, 21:49

Znowu cię tu przyniosło klonie ? Wypad !!!!! z amnezji gonią cię to tu chcesz smrodzić .

konsaty

Postautor: konsaty » 29 lip 2018, 14:32

Juz nie doktor tylko Einstein pszczelarstwa .warto posłuchać zwłaszcza od 28:30 https://www.youtube.com/watch?v=MupFvqT32W0

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 03 sie 2018, 20:20

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 07 sie 2018, 20:31

Taki jeszcze filmik
https://www.youtube.com/watch?v=bb-lqPFeHlM
Pozdrawiam

Wróć do „Rasy i linie”