Myśląca pszczoła

MARBERT

Re: Myśląca pszczoła

Postautor: MARBERT » 27 wrz 2017, 16:52

Harnaś Beskidzki pisze:Mam takie czarnuszki...piękne.
https://www.youtube.com/watch?v=jRebDnqj-wc

PS Wonsik pokaż swoje pszczoły...śmiało.

HB

odmałpowałeś od borówki mistrzostwo bałwochwalstwa, szczycenia się nie swoim osiągnięciami. W innych warunkach i otoczeniu. Ze wydałeś ksiorkę na matkę czy matki to nic nie znaczy. Może w przyszłości znaczyć żeś łoś.

wonsik

Postautor: wonsik » 27 wrz 2017, 23:52

Harnaś Beskidzki pisze:Mam takie czarnuszki...piękne.
https://www.youtube.com/watch?v=jRebDnqj-wc

PS Wonsik pokaż swoje pszczoły...śmiało.

HB

Tak wolę oglądać Twoje filmiki niż Stańczyka .O astach i środkowoeuropejskich nie blefuję to najlepsza pszczoła ,najzdrowsza , najsilniejsza , najmiodniejsza w krzyzówce z krainką .Bukfasty daleko w tyle . Trzeba to wyplenić dziadostwo jak najszybciej z terenu tylko u mnie o wiele trudniej bo wkoło zagłebie bukfasciarzy .Ty Harnaś w górach bedziesz miał łatwiej chociaz tam tez wielu czubków co kupują ii sprowadzaja bukfasty .

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 28 wrz 2017, 20:55

Coś pięknego.....aż miło oglądać.
Sam obejrzałem już chyba z 5 razy.
https://www.youtube.com/watch?v=43vGw3JQnCw
HB

MARBERT

Postautor: MARBERT » 29 wrz 2017, 17:13

Harnaś Beskidzki pisze:Coś pięknego.....aż miło oglądać.
HB

Oglądaj i 20000 razy.

"Witam.
Chciałbym podziękować Pani Annie Snuszka za jej życzliwość, bardzo dobry kontakt, cierpliwość i za pełen profesjonalizm. Dzięki Pani Annie mogłem dokonać zamówienia inwertu dla pszczół nie będąc członkiem polanki.
Pani Anna musiała się tłumaczyć za firmę diamant która deklarowała dostarczenie towaru w przeciągu 10 dni. Jak się później okazało towar miał opóźnienie 30 dniowe... Firma diamant sprzedała towar którego fizycznie nie miała na stanie.
Jeszcze raz bardzo dziękuje Pani Annie za poświęcony czas...
bonluk"

Forum polanka można sprawdzić.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 29 wrz 2017, 17:33

MARBERT pisze:
Harnaś Beskidzki pisze:Coś pięknego.....aż miło oglądać.
HB

Oglądaj i 20000 razy.

"Witam.
Chciałbym podziękować Pani Annie Snuszka za jej życzliwość, bardzo dobry kontakt, cierpliwość i za pełen profesjonalizm. Dzięki Pani Annie mogłem dokonać zamówienia inwertu dla pszczół nie będąc członkiem polanki.
Pani Anna musiała się tłumaczyć za firmę diamant która deklarowała dostarczenie towaru w przeciągu 10 dni. Jak się później okazało towar miał opóźnienie 30 dniowe... Firma diamant sprzedała towar którego fizycznie nie miała na stanie.
Jeszcze raz bardzo dziękuje Pani Annie za poświęcony czas...
bonluk"

Forum polanka można sprawdzić.

No ale że co ?
W sekcie invert zakazany?

MARBERT

Postautor: MARBERT » 29 wrz 2017, 17:58

W pszczelarstwie naturalnym?

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 29 wrz 2017, 18:25

Toż sam mniejszy hitlerek niejaki drone pisał na blogu że invert ok :-))))

MARBERT

Postautor: MARBERT » 29 wrz 2017, 18:42

M.Kowalski pisze:Toż sam mniejszy hitlerek niejaki drone pisał na blogu że invert ok :-))))

Nie czytałem. Jak tak to chyba się coś komuś pomieszało. Jeszce jeden podły rok to okaże się ze apiwarol jest kul.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 29 wrz 2017, 19:07

MARBERT pisze:
M.Kowalski pisze:Toż sam mniejszy hitlerek niejaki drone pisał na blogu że invert ok :-))))

Nie czytałem. Jak tak to chyba się coś komuś pomieszało. Jeszce jeden podły rok to okaże się ze apiwarol jest kul.

Ochłońcie panowie, stonujcie trochę.
Na inwercie się nie znam...nigdy nie używałem i raczej nie będę.
Zawsze przyrządzam syropek dla moich robaczków osobiście z cukru i wody ze studni i dodatki ziół...taki jestem trochę Panoramix.
PS
Na uspokojenie dobra herbatka z Melisy z sokiem malinowym panowie.
Pozdrawiam i polecam spacerek po górach....złe myśli przegania i ducha ku stateczności nawraca.
Muzyka tyz dobro:
https://www.youtube.com/watch?v=tyaaJ2j ... yaaJ2jQN1g
HB

wonsik

Postautor: wonsik » 29 wrz 2017, 19:45

W biedne lata pszczoły się nie roją .Raz na 4-5 lat jest zauważalna mnogość rodzin ,które chcą się roić .Przeważnie w lata obfite w pożytek spadziowy,ale o tym nie wiedzieli macierewiczowie bo nie słuchali wonsika ,nie wiedzieli też że w sezonach małomiodnych czasami jest krucho z pokarmem .Kapneli sie dopiero w ubiegłym roku po kilku latach głodzenia pszczół ,dopiero w tym roku to już z cukrem od lipca latali ,a invert no cóz nie znam się ,ale podobno nie mogą tego w zimie pobierać i sypią się garściami . Na razie są 50 lat za murzynami bo jeszcze dużo nie wiedzą .

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 29 wrz 2017, 19:50

wonsik pisze:W biedne lata pszczoły się nie roją .Raz na 4-5 lat jest zauważalna mnogość rodzin ,które chcą się roić .Przeważnie w lata obfite w pożytek spadziowy,ale o tym nie wiedzieli macierewiczowie bo nie słuchali wonsika ,nie wiedzieli też że w sezonach małomiodnych czasami jest krucho z pokarmem .Kapneli sie dopiero w ubiegłym roku po kilku latach głodzenia pszczół ,dopiero w tym roku to już z cukrem od lipca latali ,a invert no cóz nie znam się ,ale podobno nie mogą tego w zimie pobierać i sypią się garściami . Na razie są 50 lat za murzynami bo jeszcze dużo nie wiedzą .

Ty sie tyz napij meliski i idź w gory, przi kaplicce sie pomódlcie, a przi potoku łeb se i pyscysko dobrze namoccie w zimny lodowaty wodzie.
To pomoze.
Harnaś

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 04 paź 2017, 16:41

Gdy oglądałem początek...poczułem wzruszenie.
Gdy słyszałem Grechutę ...zobaczyłem Kraków.
Gdy zobaczyłem list Aleksandra Stasińskiego ,( który to list jako pierwszy tutaj na tym forum wrzuciłem)
to zdjąłem czapkę.
https://www.youtube.com/watch?v=TcCrgoWNXOM
HB

MARBERT

Postautor: MARBERT » 04 paź 2017, 17:28

Harnaś Beskidzki pisze:Gdy oglądałem początek...poczułem wzruszenie.
Gdy zobaczyłem list Aleksandra Stasińskiego ,( który to list jako pierwszy tutaj na tym forum wrzuciłem)
to zdjąłem czapkę.
HB

Wiosną czapkę zdejmij jak do oblotu dojdzie i na kolanach do Cerkwi.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 04 paź 2017, 21:09

W sprawie listu to całkowita zgoda .Na temat matek rodzimych ras jest bardzo dobry artykuł w Pszczelarstwie z września 2017 pt. selekcja poprzez dobór naturalny .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Apiholik

Postautor: Apiholik » 05 paź 2017, 18:09

Znaczy się, cały dorobek Brata Adama i wielu innych to jedne wielkie manowce ? :-)

MARBERT

Postautor: MARBERT » 05 paź 2017, 19:01

Apiholik pisze:Znaczy się, cały dorobek Brata Adama i wielu innych to jedne wielkie manowce ? :-)

Domniemuję że w naszych warunkach to tylko grzech. haha

wonsik

Postautor: wonsik » 05 paź 2017, 22:26

Trzeba wybrać co chcecie mieć w pasiekach katar od czasu do czasu (nosema apis) czy HIV cały rok (warroza ) w hybrydach wielorasowych ,ale o tym nie wiedział braciszek.

wonsik

Postautor: wonsik » 05 paź 2017, 22:43

to zdjąłem czapkę.
HB

Nie macie zielonego pojęcia o teście Bonda .Zacznijcie pobierać nauki od Łapki, chociaż on jest też głupiutki .Test Bonda prowadzi się na silnych, normalnych rodzinach na start 8 kg zapasu pokarmu do odkładu lub zsypańca,około 50k pszczół w czerwiu lub latającej, w ulach wielokorpusowych .Pszczoła oczywiście środkoweuropejska bo żadna inna się nie nadaje.Łapka tłumaczy ,że słabsze zasila czerwiem i to jest prawidłowe działanie .Wynik
można mieć ciągłość rodzin przez szereg lat z niektórymi pszczołami na 13 ramkach w górnym korpusie .
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 23:14 przez wonsik, łącznie zmieniany 1 raz.

Borówka

Postautor: Borówka » 05 paź 2017, 23:14

wonsik pisze:
to zdjąłem czapkę.
HB

Nie macie zielonego pojęcia o teście Bonda .Zacznijcie pobierać nauki od Łapki, chociaż on jest też głupiutki .Test Bonda prowadzi się na silnych, normalnych rodzinach na start 8 kg zapasu pokarmu do odkładu lub zsypańca,około 50k pszczół w czerwiu lub latającej, w ulach wielokorpusowych .Pszczoła oczywiście środkoweuropejska bo żadna inna się nie nadaje.

Wiesz co. Słuchałem godzinnego wywiadu z Johnem Keffusem, Czytałem o jego metodzie 2-3 artykuły, czytałem jego artykuł dla naukowego wydawnictwa. Także myślę, że jakieś pojęcie mam.
Jak mógłbyś wskazać, gdzie takie dane wyczytałeś? Przyznam, że nie rozumiem dlaczego inny ul niż wielokorpusowy miały uniemożliwiać test bonda.

Co do ograniczenia do AMM to nie masz racji. Pierwsze próby z testem bonda Keffus przeprowadzał w 1993-1994 roku i nie na AMM. Przeżyła jakas Krainka i jakaś pszczoła z Afryki. Chyba monticola.

Nieprawdą jest też (bo ktoś tam gdzieś to napisał), że Keffusowi się podobno nie udało. Owszem udało i do dzisiaj cały czas nie leczy swoje pszczoły oraz sprzedaje matki z nich za niezłe pieniądze. Jeśli musi dokupywać pszczoły to własnie leczone i mocno porażone aby infekować swoje pszczoły nimi i cały czas testować je radykalnym testem bonda (zwanym accelerator bond test).

Łukasza znam i uważam za mądrego człowieka. Faktycznie pewnie nie napisał by posta w takim tonie ja Ty co nie świadczy o jego głupocie.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 23:53 przez Borówka, łącznie zmieniany 3 razy.

wonsik

Postautor: wonsik » 05 paź 2017, 23:20

Borówka pisze:Wiesz co. Słuchałem godzinnego wywiadu z Johnem Keffusem, Czytałem o jego metodzie 2-3 artykuły, czytałem jego artykuł dla naukowego wydawnictwa. Także myślę, że jakieś pojęcia mam.
Jak mógłbyś wskazać, gdzie takie dane wyczytałeś?
Co do ograniczenia do AMM to nie masz racji. Pierwsze próby z testem bonda Keffus przeprowadzał w 1993-1994 roku i nie na AMM. Przeżyła jakas Krainka i jakaś pszczoła z Afryki. Chyba monticola.

Nigdzie nic nie wyczytałem i nic nie czytam o tej tematyce .Z praktyki to znam i z obserwacji pszczół .Nie wiem czy kumasz :)

Wróć do „Rasy i linie”