Pszczoła Karpatka

gabriela

Pszczoła Karpatka

Postautor: gabriela » 20 lut 2015, 15:16

Witam mam pytanie czy ktoś gospaodaruje na lini Karpatka lub ukraińska stepowa mam oferte kupic takie linie pszczół ale nic o nich niewiem :-(

PawelKS3

Re: Pszczoła Karpatka

Postautor: PawelKS3 » 20 lut 2015, 16:23

Zazimowałem jedną karpatkę kupioną w Bałtowie w ubiegłym roku ale jeszcze nic nie mogę o niej powiedzieć oprócz tego, że są łagodne.

Awatar użytkownika
Robi_Robson
Kontaktowanie:

Postautor: Robi_Robson » 24 lut 2015, 08:43

gabriela pisze:Witam mam pytanie czy ktoś gospaodaruje na lini Karpatka lub ukraińska stepowa mam oferte kupic takie linie pszczół ale nic o nich niewiem :-(

Na wykładzie w Pszczelej W. Chachuła powiedział , że w Kazachstanie wymienili wszystkie inne pszczoły na Karpatki , bo te się lenią i najlepiej pracują .
Dwa lata temu miałem reproduktorkę kupioną z Ukrainy , ale żadna rodzina/odkład jej nie chcała .
Ostatecznie matka została ścięta .
Kolega Władek spod Olkusza ma Karpatkę drugi sezon .
Może się podzieli wiedzą !?
Namiary na niego w ogłoszeniu http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/ ... ,9934.html
Na tym forum kolega jurnee ma również reproduktorkę z Ukrainy .
Może coś napisze ?

jurnee

Postautor: jurnee » 31 paź 2017, 07:39

Karpatkę kupiłem z Ukrainy na Święcie Pszczoły w Bałtowie, miała być w klasie reprodukcyjnej, choć papierów żadnych na to nie mam. Obecnie mam już po niej F2, który nie odbiega od materiału wyjściowego. Nie miałem jeszcze nigdy łagodniejszej pszczoły, nie ma na nią pogody żeby była wkur....a. Bardzo dobrze zimuje,bardo dobrze przygotowuje rodziny na wczesne pożytki tzn. u mnie jest to rzepak. Siłę utrzymuje przez cały sezon tworząc mocne rodziny. Miodu od niej jest też sporo. U mnie w terenie i przy moim sposobie gospodarki sprawdziła się super.

wonsik

Postautor: wonsik » 31 paź 2017, 13:00

Już lepiej jak będą latać takie karpatki w powietrzu, niż pszczoły z tropików co miodu nie odparują w ulu albo się im coś popierd...i zasklepiony ma więcej wody niż niezasklepiony ,a im silniejsze i miodniejsze tym większe ciepło i wilgoć w ulach w takich osiatkowanych. Tyle dobrego z nowinek wyszło dla polskiego pszczelarstwa o warrozie już nie wspomnę bo takie tropiki łapią wszystko co popadnie i tam warroza ma uciechę się rozmnażać .W lipcu kończyć sezon i łopatką wygarniać warrozę.

balwro

Postautor: balwro » 03 lis 2017, 14:02

Osobiście również jestem zainteresowany wprowadzeniem do swojej pasieki tej linii pszczół.
Dla ciekawości i sprawdzenia ich w swojej pasiece zamówiłem na przyszły sezon 15 szt. matek unasiennionych na pasieczysku w Sądeckim Bartniku. Choć nie wiele o nich wiem poza ich reklamą myślę że warto sprawdzić je i zaryzykować tym bardziej że p.Kasztelewiczowie mają zarejestrowaną hodowlę i prowadzą księgi hodowlane a ARR dopłaca do zakupionych u nich matek.
Ciekawy jestem czym różni się Karpatka z Ukrainy do karpatki z Sądeckiego Bartnika

Wróć do „Rasy i linie”