Buckfast Anatolica

Awatar użytkownika
Talib

Buckfast Anatolica

Postautor: Talib » 06 kwie 2015, 17:29

Czy ktoś może coś na temat tej linii powiedzieć?

alberto

Re: Buckfast Anatolica

Postautor: alberto » 06 kwie 2015, 18:22

poszukaj na drugiej stronie tam cos jest o tej pszczole

Awatar użytkownika
Talib

Postautor: Talib » 06 kwie 2015, 18:43

Dzięki, ale tych stron na forum jest bez liku i nie wiem, która to jest ta druga strona.

Awatar użytkownika
RoBee

Postautor: RoBee » 06 kwie 2015, 20:22

Wnuk pszczelarza, teoretyk, który marzy o własnej pasiece...

Awatar użytkownika
Talib

Postautor: Talib » 06 kwie 2015, 21:27

Wielkie podziękowania.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 15 sie 2017, 11:58

Namówił mnie znajomy w tym roku na Anatolicę po reproduktorce od Polbarta.
Wspaniała pszczoła......i gniazda broni jak lew.
Nie wiem dokładnie czy to Buckfast czy czysta Anatolica, ale coraz bardziej podobają mi się jej cechy.
HB

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 15 sie 2017, 13:02

Harnaś Beskidzki pisze:Namówił mnie znajomy w tym roku na Anatolicę po reproduktorce od Polbarta.
Wspaniała pszczoła......i gniazda broni jak lew.
Nie wiem dokładnie czy to Buckfast czy czysta Anatolica, ale coraz bardziej podobają mi się jej cechy.
HB

Witam
Kup sobie Monticole od Polbarta jest to też pszczoła z charakterem,podejrzewam że Ci się spodoba
PS. Pisząc że jest to pszczoła z charakterem nie mam na myśli że jest to jakiś oszołom :)
Pozdrawiam

MARBERT

Postautor: MARBERT » 15 sie 2017, 13:10

Nie wiem czy hodowcy buckfasta coś nawymyślali. Ale buckfasty od Chachyły w tym roku bronią gniazda mocno. Co kilka lat temu miejsca nie miało.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 15 sie 2017, 14:00

:-)

wonsik

Postautor: wonsik » 15 sie 2017, 17:37

MARBERT pisze:Nie wiem czy hodowcy buckfasta coś nawymyślali. Ale buckfasty od Chachyły w tym roku bronią gniazda mocno. Co kilka lat temu miejsca nie miało.

Musisz przerzucić się na środkowoeuropejskie tylko z buchfastem czasami nie krzyżuj bo wychodzą szatany .

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 16 sie 2017, 20:57

To jest tak ze coraz więcej hodowców z zachodu ściąga od nas kampinosy i Augustowskie do krzyżówek dla obronności bo te ich to nawet już nie ciepłe kluchy tylko nie wiadomo co

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 17 sie 2017, 16:02

marcinbzyk pisze:To jest tak ze coraz więcej hodowców z zachodu ściąga od nas kampinosy i Augustowskie do krzyżówek dla obronności bo te ich to nawet już nie ciepłe kluchy tylko nie wiadomo co

Jedno z najmądrzejszych zdań jakie ostatnio czytałem. Wreszcie zaczynają pszczelarze przeglądać na oczy.
Dlatego nigdy nie pozbędę się moich czarnych pszczół. Wy też zróbcie zakupy i trzymajcie tę pszczołę.
Pozdrawiam
HB

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 17 sie 2017, 16:05

Harnaś Beskidzki pisze:
marcinbzyk pisze:To jest tak ze coraz więcej hodowców z zachodu ściąga od nas kampinosy i Augustowskie do krzyżówek dla obronności bo te ich to nawet już nie ciepłe kluchy tylko nie wiadomo co

Jedno z najmądrzejszych zdań jakie ostatnio czytałem. Wreszcie zaczynają pszczelarze przeglądać na oczy.
Dlatego nigdy nie pozbędę się moich czarnych pszczół. Wy też zróbcie zakupy i trzymajcie tę pszczołę.

A hodowca matek na szerszą skalę, który będzie miał w Polsce w ofercie AMM różnych linii i odmian to niech mi od razu wyrobi kartę stałego klienta.
A rabatów nie chcę.....dobry towar wart sakiewki.
Pozdrawiam
HB

wonsik

Postautor: wonsik » 17 sie 2017, 22:39

Już jest kilku takich co puszczają srodkowoeuropejskie w teren tylko nawet o tym nie wiecie i co zatkało kakao?. ambrozjanie to jednak małe rozumki co oni wyspisują na tym śmiesznym forum kierowanym przez 19 latka co rozumy pozjadał to ,aż strach tam sie rejestrowac i wchodzic w dyskusję .

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 17 sie 2017, 23:19

wonsik pisze:Już jest kilku takich co puszczają srodkowoeuropejskie w teren tylko nawet o tym nie wiecie i co zatkało kakao?. ambrozjanie to jednak małe rozumki co oni wyspisują na tym śmiesznym forum kierowanym przez 19 latka co rozumy pozjadał to ,aż strach tam sie rejestrowac i wchodzic w dyskusję .

Ni mom nic do tobie ale namoc se łeb w zimnym potoku, bo godos trzy po trzy.
HB

Apiholik

Postautor: Apiholik » 19 sie 2017, 00:55

Czy naprawdę agresja pszczół jest komuś do czegoś potrzebna ?

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 19 sie 2017, 08:13

Szanowny apiholiku to nie o agresję chodzi tylko o obronności. Z pewnych źródeł wiem ze na zachodzie mieli z tym problem ich zelekcja na łagodność poszła za daleko

wonsik

Postautor: wonsik » 19 sie 2017, 21:06

Harnaś Beskidzki pisze:
wonsik pisze:Już jest kilku takich co puszczają srodkowoeuropejskie w teren tylko nawet o tym nie wiecie i co zatkało kakao?. ambrozjanie to jednak małe rozumki co oni wyspisują na tym śmiesznym forum kierowanym przez 19 latka co rozumy pozjadał to ,aż strach tam sie rejestrowac i wchodzic w dyskusję .

Ni mom nic do tobie ale namoc se łeb w zimnym potoku, bo godos trzy po trzy.
HB

Samych moich rodzin ojcowskich środkowoeuropejskich jest tego dość pokaźna kupa ,a reszta krainka i mieszańce środkowoeuropejskie z krainką .4 powiaty się tym unasieniają + matki idą w Polskę od kilku lat jako krainki :):):) Oddzielimy chłopców od dziewczynek, bo jest jeszcze kilku takich zapaleńców:):):) ,a w hotelu przy 1,5 l na łebka różne pomysły przychodzą . Etap drugi wkrótce .

MARBERT

Postautor: MARBERT » 25 sie 2017, 11:31

przed przystąpieniem do dyskusji o buckfście należy ze skupieniem i zrozumieniem przeczytać cieniusią książeczkę Św.Pamięci Brata z opactwa Buckfast.
Do tego trza tą pszczołę potrzymać z pięć lat w warunkach dla tej pszczoły i ulu dla tej pszczoły.

wonsik

Postautor: wonsik » 26 sie 2017, 21:52

MARBERT pisze:przed przystąpieniem do dyskusji o buckfście należy ze skupieniem i zrozumieniem przeczytać cieniusią książeczkę Św.Pamięci Brata z opactwa Buckfast.
Do tego trza tą pszczołę potrzymać z pięć lat w warunkach dla tej pszczoły i ulu dla tej pszczoły.

Chłopaku ty nie masz nawet roku z bukfastem przepracowane bo pszczół po każdej zimie nie ma heheeeehe .

Wróć do „Rasy i linie”