Górska Ormianka od Polbarta

MARBERT

Re: Górska Ormianka od Polbarta

Postautor: MARBERT » 18 paź 2017, 18:45

Choć jestem lewicowcem.
To uważam że przeginasz!!!!!!!!!

MARBERT

Postautor: MARBERT » 18 paź 2017, 18:47

I proszę o interwencję administratora. Pogadać o głupotach warto ale to nie ten temat.

manio:)

Postautor: manio:) » 18 paź 2017, 18:49

Boleslav pisze: No to kolego trzymaj sie raczej giełdy.

Świet(n)e słowa. Każdy czyta co chce i rozumie co rozumie. Czytam od lat ( a raczej słucham mp3) biblię 1000 lecia (którą uznają Świadkowie Jehowy najlepiej oczytani w tej Księdze i ta biblia nazywa boga Jahwe - takie jest Jego imię) i stosunkowo mało rozumiem, ale im dłużej czytam tym więcej wątków pamiętam i tym więcej rozumiem. To nie jest podręcznik historii i wcale nie trzeba się ze wszystkim zgadzać , często dochodzę do "grzesznych i nieprawomyślnych " wniosków. Do wielu rzeczy nie dorosłem jeszcze i nie bardzo mam i kim pogadać o wątpliwościach bo ostatnią osobą do tego gotową jest ksiądz . Nie jestem jakimś katolem i raczej piekło mi pisane bo lubię ogień i ciekawe towarzystwo :))))))
Sokrates mówił : wiem ,że nic nie wiem - świadomość swoich ograniczeń jest dobrym początkiem do poznania czegoś nowego. Niestety najczęściej spotyka się postawę tego co nie wie i nie wie, że nie wie. Nie wie więc też że jest głupcem w przeciwieństwie do Sokratesa.
Filmiki zupełnie mnie nie zainteresowały . Już wolę recenzje z giełdy i trendów cukru.

Franciszek

Postautor: Franciszek » 18 paź 2017, 18:53

endriu11111111 pisze:
Franciszek pisze:Szkoda też czasu.

Na studiowanie słowa Bożego kolego Franciszku nigdy za dużo czasu.

Tak, to prawda, ale ..., aby studiować, to potrzebne są godne zaufania dobre podręczniki, dobrzy wykładowcy i odpowiednia uczelnia.
Potrzebna też jest odpowiednia miara czasu i właściwe do tego nastawienie.
Ewangelia wg Mateusza 5:3 - kto to powiedział?

I tak to potoczył się temat: "Górska Ormianka od Polbarta":)))))))
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, 19:38 przez Franciszek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Wpisz do wujka Google: płociczno.com

MARBERT

Postautor: MARBERT » 18 paź 2017, 19:26

Franciszku
Potrzebna też jest odpowiednia miara czasu i właściwe do tego nastawienie. Twe słowa.

Dziękuję za nie.

Franciszek

Postautor: Franciszek » 18 paź 2017, 19:41

MARBERT pisze:Franciszku
Potrzebna też jest odpowiednia miara czasu i właściwe do tego nastawienie. Twe słowa.

Dziękuję za nie.

Nie napisałem jeszcze, że student nie może 'wagarować'.:)))))))))))
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 18 paź 2017, 19:50

Muszę mieć tę pszczołę, skoro się przy niej człowiek nad Bogiem i sobą zastanawia. Coś w tym jest.
A co do Boga. Zaświadczam Wam, że jest. Widuję go często, gdy łażę bez celu po górach, po dolinach.
Widzi mi się co on się tam trochę przed nami schował, bo małomówny jest i raczej ludzi unika...a może się boi tych, których stworzył.
A może zastanawia się w ciszy lasów jak zakończyć to ludzkie szaleństwo.
Cóż się dziwić....swoje dzieci zabijają, starców usypiają....piekło na Ziemi. Kurestwo, złodziejstwo, chciwość bez opamiętania. Sodoma i Gomora.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 18 paź 2017, 20:30

Harnaś Beskidzki pisze:Muszę mieć tę pszczołę, skoro się przy niej człowiek nad Bogiem i sobą zastanawia. Coś w tym jest.

U mnie co mi ją Pan Leszek podesłał w tym sezonie, to się nie utrzymała. Zeżarł ją śląsko-dąbrowski smród i brud, a doprawiła dzieła zniszczenia śląsko-dąbrowska warroza. Arcytrudne warunki do przetrwania. Nie wiem ale chyba mój wujek z nowosądeckiego ma łatwiej, bo ma czyściej.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 18 paź 2017, 20:43

MARBERT pisze:Tak lub nie. Jest tylko przy zabójstwie z premedytacją przy świadkach.
Rozwodziłem się 8 lat. Była wymyślała różne ....... dzieci kopałem po głowach, aż latały w powietrzu. Maiła niby świadków, koleżanki,którym to opowiadała.
Po latach odzyskałem dzieci, wykształciłem. O byłej zapomniałem. Najmłodsza jeszcze się z nią spotyka. Jak się spotyka to nie śpię w nocy, budzę się zlany potem jak przy gorące. Choć po czasie dowiaduje się że było spotkanie. Co to........?

Ostatnio przy okazji zajmowania się różnymi bardzo interesującymi mnie pierdołami, zahaczyłem również o tematykę astronomiczno-kosmologiczną. Przy okazji tego, wyszło mi na to, że bardzo istotnym czynnikiem w życiu człowieka, determinującym jego zachowanie na przyszłość jest jego data urodzin i wpływ otoczenia poszczególnych planet.

Nie na darmo mówi się "typ spod ciemnej gwiazdy". Jeżeli to nie będzie dla ciebie jakimś kłopotem to podaj mi datę urodzenia tej cholery, co z nią miałeś kłopoty. Prześwietlimy ją astrologiczno-kosmologicznie, i stwierdzimy co z niej wedle planet za ziółko :).

P.S. Jeżeli nie masz ochoty drogi Marbercie to nie nalegam. Z muzycznymi bieszczadzkimi i anielskimi pozdrowieniami :):

Bieszczadzkie anioły + Zabieszczaduj 2012
https://www.youtube.com/watch?v=I3essuhKSGg

Franciszek

Postautor: Franciszek » 18 paź 2017, 20:54

Harnasiu, może tylko przetrzyj okulary, a lepiej będziesz postrzegał swoje góry, bo one naprawdę tworzą majestatyczne piękno i pewnie to nie Ty je usypałeś, prawda?

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 18 paź 2017, 21:37

MARBERT pisze:Choć i z dwoma faktami bym polemizował

Ja też bym polemizował z paroma. Szczególnie jeżeli chodzi zaufanie wynikom naukowców w dziedzinie "podboju" kosmosu i badaniu ewolucji:

Pierwsza na świecie komora normobaryczna - 24.01.2016
https://youtu.be/Tb9MAOx95NM?t=455

Ekstremalna PRÓŻNIA kosmosu... nie dla NASA - Curious Life of a Flat Earth
https://www.youtube.com/watch?v=8e8zEC95xgw

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 18 paź 2017, 21:40

Matko jedyna.... ludzie wierzą w płaskosc ziemi.... xxi wiek....

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 18 paź 2017, 21:51

M.Kowalski pisze:Matko jedyna.... ludzie wierzą w płaskosc ziemi.... xxi wiek....

Wiesz ja się ludziom nie dziwię, że ludzie "kombinują", że coś jest nie tak, skoro NASA publicznie chwali się, że trenuje swoich "kosmonautów" do swoich "kosmicznych" wypraw w warunkach przeciwnych do tych, w których powinna.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 18 paź 2017, 22:18

No to wonski nic dziś nie musi robić . Dziś następca godnie sobie poczyna , bryluje rzec by można.

Boleslav

Postautor: Boleslav » 18 paź 2017, 22:24

manio:) pisze:
Boleslav pisze: No to kolego trzymaj sie raczej giełdy.

Świet(n)e słowa. Każdy czyta co chce i rozumie co rozumie. Czytam od lat ( a raczej słucham mp3) biblię 1000 lecia (którą uznają Świadkowie Jehowy najlepiej oczytani w tej Księdze i ta biblia nazywa boga Jahwe - takie jest Jego imię)

Kolego manio . Przytoczę tylko to, że wymieniona przez ciebie sekta Świat. JEHOWY dokonała tylko 120 zmian w wydrukowanych przez siebie bibliach. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Bolek

manio:)

Postautor: manio:) » 18 paź 2017, 22:59

Ja pisałem o polskim wydaniu polskiego tłumaczenia z lat sześćdziesiątych XX wieku , kolejne wydania różniły się często dość znacznie, choćby zrezygnowano z nazywania Boga imieniem Jahwe - co już nie spodobało się wspomnianym Świadkom Jehowy. Biblia była wielokrotnie, kolejno tłumaczona na różne języki , więc sam proces tłumaczenia często prowadził do różnic , czy błędnego tłumaczenia , czasem dość swobodnej interpretacji wersji pisanych w oryginale bardzo archaicznym językiem. Nie szukam tu sensacji , ani spisku , choć różnych teorii w tych kwestach dużo. Czytam co mam :) nie wnikając w naukowe szczegóły tłumaczenia z tłumaczeń . Część tekstów z pewnością zaginęła , część została zniszczona z premedytacją . Nie moja rzecz to badać bo życia nie starczy , a czas leci jak szalony :) Nie dzielę włosa na czworo bo domy wariatów czekają :)

Paweł12

Postautor: Paweł12 » 19 paź 2017, 14:35

Dziadki

Proponuję załóżcie sobie temat off-topic. Tam będziecie wymieniać się swoimi przemyśleniami o Jehowych, astronomii i Bogu. Ten temat, o ile się nie mylę mia zawierać w sobie dyskusję o Ormiance, przypominam ogólniej- o pszczole.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 19 paź 2017, 16:09

Temat jak najbardziej jest na miejscu. Przypominam że Armenia ma o 2 tyś lat bogatszą historię i o prawie 1 tyś lat chrześcijaństwa przed nami.

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 19 paź 2017, 18:13

Marbecie o ile ostatnie badania pokazują że to w Polsce był początek cywilizacji europejskiej.

Borówka

Postautor: Borówka » 19 paź 2017, 18:48

marcinbzyk pisze:Marbecie o ile ostatnie badania pokazują że to w Polsce był początek cywilizacji europejskiej.

Mogę prosić o jakiś link na to wskazujący?

Wróć do „Rasy i linie”