ul DADANTA

MARBERT

Re: ul DADANTA

Postautor: MARBERT » 18 paź 2017, 16:30

Dziwaczni bywają ludzie i dziwaczne ich zwyczaje. Dziwaczni bywają pszczelarze i dziwaczne ich konstrukcje.
To nie grzech.To dar. Różnorodności.
Ale jak ktoś mówi że jego konstrukcja to np. Dadant lub Warszawski po. To wybacz. Ja myślę o standardzie abym mógł polemizować.
Jak napiszesz że masz ule własnego pomysłu z ramką taką i taką, to OK.(pod loginem) Wówczas gdy nie pojmuję jak pszczoły w takim ulu się zachowują,to milczę.

Janusz jasno wyartykułowałem ?

manio:)

Postautor: manio:) » 18 paź 2017, 17:19

janusz.szalaj pisze:Żeby kolega manio nie był tak złośliwy to radzę wziąć ten palnik (którym kolega wypala nagar w podkurzaczu ) odpalony przyłożyć do ręki którą pisze na 10 sekund i czas przez który ręka będzie się goić po oparzeniu przeznaczyć na przemyślenie tego co kolega tu wypisuje na Mój temat .

Potwierdzasz tym postem , a szczególnie tym fragmentem że jesteś podłym , malutkim moralnie człowieczkiem. Takie czasy , takich ludzi. Mimo prośby obsmradzasz wątek swoimi przeterminowanymi newsami i najchętniej przypalisz palnikiem każdego , kto ma odmienne zdanie o doniosłości twoich "sukcesów". Żałosny jesteś. Ale masz rację w jednym : nie warto czytać twoich postów i z nimi dyskutować .

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 18 paź 2017, 17:28

Uuu.
Ładnie.
Atmosfera na tym forum jak w ulu naturalnych jesienią.
Ogarnijcie się panowie deczko.
Bo forum skończy jak ul naturalnych zimą.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 18 paź 2017, 18:09

M.Kowalski pisze:Uuu.
Ładnie.
Atmosfera na tym forum jak w ulu naturalnych jesienią.
Ogarnijcie się panowie deczko.
Bo forum skończy jak ul naturalnych zimą.

Twe ostatnie zdanie może być nie koniecznie prawdziwe.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 18 paź 2017, 19:04

Jak młoda rodzina to przetrzyma, padnie następnej zimy albo z wiosny tuż po. Wartość startowa wszy swoje zrobi. Fizyki a właściwie biologii oszukać się nie da. To tylko dialektyka zna takie myki aby z białego zrobić czarne czy na odwrót

:)

Franciszek

Postautor: Franciszek » 18 paź 2017, 19:20

manio:) pisze:
janusz.szalaj pisze:Żeby kolega manio nie był tak złośliwy to radzę wziąć ten palnik (którym kolega wypala nagar w podkurzaczu ) odpalony przyłożyć do ręki którą pisze na 10 sekund i czas przez który ręka będzie się goić po oparzeniu przeznaczyć na przemyślenie tego co kolega tu wypisuje na Mój temat .

Potwierdzasz tym postem , a szczególnie tym fragmentem że jesteś podłym , malutkim moralnie człowieczkiem. Takie czasy , takich ludzi. Mimo prośby obsmradzasz wątek swoimi przeterminowanymi newsami i najchętniej przypalisz palnikiem każdego , kto ma odmienne zdanie o doniosłości twoich "sukcesów". Żałosny jesteś. Ale masz rację w jednym : nie warto czytać twoich postów i z nimi dyskutować .

No to narodził nam się tutaj "św. Inkwizytor" - uwaga Panowie, na razie łapy nam poprzypala, ale gdyby tak mógł, to kto wie co jeszcze?!
Ale przyszły czasy.
Inkwizytorze, kliknij sobie w ten link:

płociczno.com

i dobrze się przyjrzyj, czy to nie aby ule warszawskie zwykłe? Zobaczysz ich tylko część (pozostałe po drugiej stronie drogi wjazdowej na posesję nie zostały ujęte na fotce), ale w dawniejszych czasach, zanim przeszedłem na 1/2 Dadanty, to począwszy od 1946 roku - miałem ich regularnie każdego roku 70-80, to - jak twoim zdaniem - mogę już coś o tym wiedzieć, aby powiedzieć, czy to wg ciebie jeszcze za mało?
A stawiasz się tutaj na forum "jak koci ogon". Taki to z ciebie ...Goliat.:)))
Nalewasz syrop po kubku na każdy ul i trąbisz, że zajmuje to tobie tylko dziesięć sekund. Gdzie ty to widziałeś, kto tobie takich korepetycji udzielał?
Znasz takie powiedzenie: "Zaryczał, jak lew, a na koniec zes.... się, jak ...mucha". Ot, co!
Pisz o swoich ulach, o swoim pszczelarstwie, będzie ciekawiej i całkiem fajnie, ale udzielanie korepetycji i ględzenie, tudzież formułowanie takich gigantycznych farmazonów, niech będzie dalekie od ciebie. Nie będziesz się kompromitował. To na razie tyle.
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Wpisz do wujka Google: płociczno.com

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 18 paź 2017, 21:13

manio:) pisze:Potwierdzasz tym postem , a szczególnie tym fragmentem że jesteś podłym , malutkim moralnie człowieczkiem. Takie czasy , takich ludzi. Mimo prośby obsmradzasz wątek swoimi przeterminowanymi newsami i najchętniej przypalisz palnikiem każdego , kto ma odmienne zdanie o doniosłości twoich "sukcesów". Żałosny jesteś. Ale masz rację w jednym : nie warto czytać twoich postów i z nimi dyskutować .

Kolego Manio ja nie wiem naprawdę czego ty się czepiasz Pana Janusza. Co jak co, ale Pan Janusz pasiekę ma prowadzoną wzorowo, ule wykonane fachowo i przemyślanie, rodziny silne. A, że nie jeździ na pożytki bo taką ma taktykę , a co ci do tego.

O warszawiakach zawsze mówiło, się, że wybaczają błędy młodych pszczelarzy. Pan Janusz tworząc dwurodzinne ule, wyciągnął wnioski i poszedł dalej, i wykoncypował sobie takiej konstrukcji ul dwurodzinny, w którym pszczoły mają warunki dosłownie jak w luksusowym hotelu (co udowadnia każdym swoim zdjęciem). Co w tym złego - doprawdy nie rozumiem ?.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 18 paź 2017, 22:41

Pan Janusz zrobił sobie fajne amatorskie ule i ma święte prawo być z nich dumny.
Nikt nie powiedział że każdy ma gospodarowac w "langach 3/4 oczywiście z wejmutki".
Trochę życzliwości i zrozumienia ludziska.

manio:)

Postautor: manio:) » 18 paź 2017, 23:04

Ale pozwalacie łaskawie żebym się z Wami nie zgadzał w ocenie jego nudnego pisarstwa i nie użyjecie palnika aby mnie przekonać ? Tak? To nie ma sprawy, od dziś dla mnie nie istnieje. Nie widzę już jego postów :)
Nie czepiam się tylko krytykuję ciągłe powtarzanie tych samych fraz w wielu wątkach bez ładu i składu. Amatorskie ule ? Pewnie mu się to nie spodoba ! Pozdrowienia dla matki.

Franciszek

Postautor: Franciszek » 19 paź 2017, 06:18

endriu11111111 pisze: [...] ...O warszawiakach zawsze mówiło, się, że wybaczają błędy młodych pszczelarzy.

Czy mógłbyś sprecyzować 'jakie błędy' wybaczają?
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Wpisz do wujka Google: płociczno.com

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 19 paź 2017, 13:37

Franciszek pisze:Czy mógłbyś sprecyzować 'jakie błędy' wybaczają?

Pierwszy bardzo ważny i znaczący plus względem np. leżaków wlkp. polega na tym, że pszczoły lubią "iść" z rozwojem rodziny w górę a nie na boki. Ramka warszawska jest wysoka, więc nie znający tego faktu młody adept pszczelarstwa posiadający ramkę warszawską ma automatycznie ten temat z głowy, nawet czasmi może nie zdając sobie z tego sprawy.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 19 paź 2017, 16:35

Pszczoły idą z rozwojem z góry w dół i po bokach. Gniazdo lęgowe ma kształt zbliżony do kuli. Od góry gniazdo ogranicza z reguły krata bądź zapasy. To prawda że początkowo wiosną wyjadają część zapasów pod gniazdo bo wyżej cieplej ale przy pożytku intensywnym występuje tendencja spychania w końcu czerwiu w dół przez zapasy (to gdy nie ma kraty). W leżaku bez nadstawki miód z intensywnego wziątku składowany jest po bokach z dala od wylotka nawet jak nie ma kraty a leżak pojemny.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 19 paź 2017, 20:23

endriu11111111 miałna myśli zimowle bo w zimę idą do góry .W dół idą gdy jak jest już ciepło ,większy jest przybytek i co za tym idzie jest cieplej .To że z pokarmem idą poza gniazdo to fakt ,ponieważ nie mają innego wyjścia (ale czy to dobrze ? ) Pszczoła lubi mieć pokarm nad głową ,dlatego tak dobre są nadstawki .Przy ograniczonym gnieżdzie wszystek miód idzie do nadstawek ,jednak na ramce wysokiej jest o tyle dobrze że zawsze trochę zostaje w gnieżdzie i gdy wybierzemy miód z nadstawki pszczoły nie mają tak dużego stresu i mając tzw. żelazny zapas matka nie wstrzymuje czerwienia .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 19 paź 2017, 20:39

janusz.szalaj pisze:endriu11111111 miałna myśli zimowle bo w zimę idą do góry .

Mając na myśli rozwój miałem na myśli noszenie pokarmu/pożytku. Pszczole ni pasuje roznosić pożytek na boki, jak tylko mogą uwielbiają się z tym ładować do góry. Dlatego uważam np leżaki wlkp. za wyjątkowo nietrafioną konstrukcję od względem tego, co pszczoły lubią.

Ramka warszawska jest na tyle fajna ze swoją wysokością, że można w nią władować dużo pokarmu i spokojnie spać w mocnej zimie, bo pokarmu na pewno nie zabraknie.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, 20:44 przez endriu11111111, łącznie zmieniany 1 raz.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 19 paź 2017, 20:41

manio:) pisze:

A jak twoim zdaniem mam się zachować wobec człowieka który na każdy Mój wpis reaguje wrogo ,agresywnie obrażliwie i drwiąco .Ciesz się że nie użyłem bardziej dosadnych (obrażliwych ) słów w stosunku do Ciebie .Nie przypalam każdego palnikiem kto ma odmienne zdanie niż Ja ,ponieważ każdy ma prawo myśleć i robić jak uważa za stosowne (jestem tolerancyjny ).Może jestem żałosny (w twoich oczach ) ponieważ nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć na Moje posty .Jeśli się nie ma argumentów to w taki właśnie sposób zbywa się swojego rozmówce .Wcale nie będe rozpaczał z tego powodu że nie będziesz czytał Moich postów (nawet lepiej bo zaoszczędzisz sobie trochę zdrowia )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 19 paź 2017, 20:54

janusz.szalaj pisze:A jak twoim zdaniem mam się zachować wobec człowieka który na każdy Mój wpis reaguje wrogo ,agresywnie obrażliwie i drwiąco .

A mnie to się podoba Panie Januszu jak Pan ze spokojem znosi te dziwne docinki kolegi Manio i może innych kolegów odnośnie pańskiej gospodarki na warszawiakach.

Ale z każdym pańskim zdjęciem widać porządną robotę jaką Pan robi, i to że ma Pan to wszystko dobrze przemyślane.Tak trzymać Panie Januszu.

Z pytań jakie mam to jak Pan podaje kwas mrówkowy na koniec sezonu. Gdyby był Pan łaskawy coś podpowiedzieć, bo w sieci tyle tego, że można się pogubić.

Borówka

Postautor: Borówka » 19 paź 2017, 21:11

endriu11111111 pisze:
janusz.szalaj pisze:A jak twoim zdaniem mam się zachować wobec człowieka który na każdy Mój wpis reaguje wrogo ,agresywnie obrażliwie i drwiąco .

A mnie to się podoba Panie Januszu jak Pan ze spokojem znosi te dziwne docinki kolegi Manio i może innych kolegów odnośnie pańskiej gospodarki na warszawiakach.

Potwierdzam. Panie Januszu nie warto z tym typem jak i innymi (bo jakoś kolega nie może mi przejść przez gardło) przy takim poziomie ich "kultury" wchodzić w żadne dyskusje. Nie ma z jego strony żadnych merytorycznych argumentów tylko chamskie obrażanie i personalne wycieczki. Ciekawe jakby się zachowywali i czy tak samie wygłaszali teksty przy spotkaniu na żywo. Szkoda Pana energii. Proszę opisywać dalej Pana gospodarkę. Jest to bardzo ciekawe i pouczające. Sam trzymam pszczoły w ulach WZ a w tym roku m.in. dzięki Panu spróbowałem zazimować rodziny mniejsze w systemie dwurodzinnym z przegrodą pośrodku zwykłego ula WZ.
Pozdrawiam serdecznie Panie Januszu i niech się Pan tym kimś nie przejmuje. Wystawiają tylko świadectwo o sobie.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2017, 21:51 przez Borówka, łącznie zmieniany 1 raz.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 19 paź 2017, 21:47

Nie podniecają się Borówka, to jest ten sam pan Janusz którego obsmiewales tyle czasu trzymając w stopce jego cytat i kompletnie przekrecsjac sens.

Bezczelny typek jesteś.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 19 paź 2017, 21:59

a wg mnie ul warszawiak to ul cwaniak i niczego nie wybacza, teoretycznie niby ale to niby łatwiej zazimować rodziny, ale ta umowna łatwość uczy bylejakości w dłuższej perspektywie czasu

choć rodzinom pszczelim wszystko jedno w jakim i czy ulu siedzą i jaki kształt przestrzeni mają do dyspozycji plus mam osobiste porównanie obsługi ula warszawskiego i korpusowego, to i na starość zgrzybiałą pewnie wrócę do kłody leżaka ale z deski pojedyńczej i raczej to będzie ramka szersza niż wyższa, ale nie będzie to ul warszawski raczej

Na świecie dominuje ramka langstrotha potem długo długo nic i mamy ramkę dadanta z udziałem mniej niż jedna cyfra procentowo jeśli się nie mylę, to z czegoś się bierze...

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 19 paź 2017, 22:03

Dominuje ramka langstrotha....
No ok.
A jaka jest różnica między ramka Langstrotha A Dadanta , jeśli nie brać pod uwagę wysokości?

Ktoś wie?

A wysokości langstrotha jest pewnie że setka.
Dadanta też tak można pociac8

Wróć do „Ule”