Pajączki w dennicy poliuretan spostrzeżenie

Awatar użytkownika
Bumblebee

Pajączki w dennicy poliuretan spostrzeżenie

Postautor: Bumblebee » 04 lis 2014, 13:33

Witam.Mam ule poliuretanowe z otworami w dennicy które są zabezpieczone pajączkami.
Ostatnio zauważyłem spory ruch sikorek pod jednym z uli. Zajrzałem od spodu a tu okazało się że jeden pajączek w dennicy jest wepchnięty do środka.Okazuje się ,że wąsy przy pajączkach za słabo trzymają i ptaki sobie z nimi poradziły.Dodatkowo spadłe pszczoły zapychają te otwory i pogarsza się wentylacja.

konjo

Re: Pajączki w dennicy poliuretan spostrzeżenie

Postautor: konjo » 04 lis 2014, 22:30

Kolego weź nie strasz u mnie jest masa sikorek już teraz pukających w ule, tylko że ja mam ule ustawione na płycie betonowej to raczej nic pod dennice nie wejdzie ew. mysz. To co z tym zrobić załoźyć szufladę i podnieść ze 2 pajączki w powałce??.

Awatar użytkownika
Bumblebee

Postautor: Bumblebee » 05 lis 2014, 07:33

Dorabiam siatkę którą wsunę, a pajączki w przyszłym sezonie wywalę- zastanawiałem się nawet nad wycięciem większych otworów w dennicy zamiast tych pajączków, ale nie wiem czy jej to nie osłabi.Przy okazji na tej siatce wysypię osyp na wiosnę.

PawelKS3

Postautor: PawelKS3 » 05 lis 2014, 21:33

Masz silne sikorki;). Pewnie sam wypchnąłeś pajączek a sikorki to wykorzystały. Ja bym nic nie kombinował z tymi dennicami.

Awatar użytkownika
Bumblebee

Postautor: Bumblebee » 05 lis 2014, 22:26

W tej jednej dennicy tylko jeden pajączek ma coś nie tak z zaczepami. Poprawiłem go , ale wystarczy lekko podnieść od spodu i wypada.Jakoś zamocuję i do wiosny wytrzyma. Bardziej niepokoi mnie kwestia zapełniania się otworów w dennicy martwymi pszczołami.Do wiosny nie będzie wentylacji i bez wyjmowania dennicy ciężko będzie wyczyścić, a tak to wyciągnę siatkę z osypem i gotowe.

Awatar użytkownika
Creaz
Kontaktowanie:

Postautor: Creaz » 05 lis 2014, 22:35

Jeśli nie zdążysz, to pszczoły same sobie poradzą, także spokojnie ;)

Gilian

Postautor: Gilian » 06 lis 2014, 06:09

Bumblebee pisze:W tej jednej dennicy tylko jeden pajączek ma coś nie tak z zaczepami. Poprawiłem go , ale wystarczy lekko podnieść od spodu i wypada.Jakoś zamocuję i do wiosny wytrzyma. Bardziej niepokoi mnie kwestia zapełniania się otworów w dennicy martwymi pszczołami.Do wiosny nie będzie wentylacji i bez wyjmowania dennicy ciężko będzie wyczyścić, a tak to wyciągnę siatkę z osypem i gotowe.

Nic się nie zapcha, sikorki zrobią robotę i przez pajączek wydłubią padłe pszczoły. Podobnie jest na dennicy osiatkowanej, nigdy nie mam osypu, zawsze sikorki są szybsze i rozdziobią przez siatkę wszystko co na niej leży, resztki przelecą przez siatkę. W dennicy osiatkowanej mam niestety poprzeczkę (brak dostępu dla sikorek) i tylko w tym miejscu wiosną znajduję taki wałek osypu.

Awatar użytkownika
Bumblebee

Postautor: Bumblebee » 24 lis 2014, 10:34

...i znowu to samo. Poprawiam już czwarty raz .Chyba dam pajączki od spodu.
Załączniki
PB240045.jpg
PB240045.jpg (55.33 KiB) Przejrzano 3330 razy

Wróć do „Ule”