ul WIELKOPOLSKI plany

legler

ul WIELKOPOLSKI plany

Postautor: legler » 15 lis 2013, 20:35

wlkpp.jpg
wlkpp.jpg (187.13 KiB) Przejrzano 5922 razy

oto plany ula wielkopolskiego
Lubimy ule wielkopolskie

Bimbrownik

Re: ul WIELKOPOLSKI plany

Postautor: Bimbrownik » 15 lis 2013, 22:49

najlepiej kupić ul wlkp od 2-3 producentów porównac i klepać swoje , co do planów podczas ataku na NORMANDIĘ też je mieli ........................

legler

Postautor: legler » 15 lis 2013, 23:44

Bimbrownik pisze:najlepiej kupić ul wlkp od 2-3 producentów porównac i klepać swoje , co do planów podczas ataku na NORMANDIĘ też je mieli ........................

A to uwazasz ze producenci bazuja na planach z kosmosu? Co jest dla ciebie lepsze kupic te dwa ule i wydac najmniej 400zl czy popatrzec na schemat i uzyc szarych komorek? Podpowiem ze to drugie jest darmowe.
Lubimy ule wielkopolskie

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 16 lis 2013, 08:01

Koledzy wszystkie plany są jak najbardziej ok. Dają jakiś obraz tym którzy chcą zacząć własna zabawę z produkcja. Jak dla mnie przy budowie uli najważniejszy jest wymiar wewnętrzny ula. Natomiast wymiar zewnętrzny zależy od tego z czego ten ul wykonamy, jakie damy ocieplenie itd. Najlepiej wybrać jakiś jeden materiał do produkcji i ocieplenia i tego się trzymać. Chodzi o to żeby to wszystko było kompatybilne i można było tymi korpusami mieszać. Jak komuś brakuje wyobraźni można kupić ul od producenta jako wzór. Ale 250 zł za wzór? Boja wiem :-) Ja tam robię korpusy wg własnego pomysłu i one nigdy nie będą kompatybilne z ulami naszych producentów - ale to już ich problem bo jak na razie nie mam zamiaru od nich kupować - tym bardziej za taka kasę. Musiałbym sie czymś ciężko uderzyć w głowę ;-)

swiwojtek

Postautor: swiwojtek » 17 lis 2013, 16:12

Ja robię swoje ule od samego początku, nigdy nie kupiłem żadnego elementu ula, korzystałem właśnie z tych rysunków co są w pierwszym poście i to mi wystarczyło.
Moje ule są kompatybilne ze wszystkimi ulami bezfelcowymi.

Awatar użytkownika
Harpia_Dominium

Postautor: Harpia_Dominium » 21 lis 2013, 08:24

Wg mnie plany ula wielkopolskiego w pierwszym poście powinny być typowo poglądowe i brane powinny być z niego tylko wymiary ramki i wymiary wnętrza ula nic poza tym!!! Sam na początku swej przygody z pszczołami wzorowałem się na tych planach ale po upływie czasu sam z siebie się śmieje ze takie coś zrobiłem - nie dość że materiałochłonny ul to jeszcze czasochłonny. Na moje warunki pogodowe i nabytą wiedze merytoryczną i praktyczną odstawiłem ten ul na skraj pasieki z przeznaczeniem na drobny sprzęt. Teraz funkcjonują u mnie ule jednościenne z dechy 30mm 12 ramkowe.

Dominik
Kto miód łyka, jak koń bryka :)

pleszek

Postautor: pleszek » 21 lis 2013, 20:14

Harpia_Dominium pisze:Wg mnie plany ula wielkopolskiego w pierwszym poście powinny być typowo poglądowe i brane powinny być z niego tylko wymiary ramki i wymiary wnętrza ula nic poza tym!!! Sam na początku swej przygody z pszczołami wzorowałem się na tych planach ale po upływie czasu sam z siebie się śmieje ze takie coś zrobiłem - nie dość że materiałochłonny ul to jeszcze czasochłonny. Na moje warunki pogodowe i nabytą wiedze merytoryczną i praktyczną odstawiłem ten ul na skraj pasieki z przeznaczeniem na drobny sprzęt. Teraz funkcjonują u mnie ule jednościenne z dechy 30mm 12 ramkowe.

Dominik

Dominik ale nie wszyscy sa przekonani co do uli jedno sciennych ja tez choć moje nie maja scian grubszych od Twoich .Zastanawiam się wlasnie czy by tak nie zrobić choć jednego na probe.
pozdrawiam.
Leszek.

Leśny

Postautor: Leśny » 25 lis 2013, 23:05

dudi pisze:Koledzy wszystkie plany są jak najbardziej ok. Dają jakiś obraz tym którzy chcą zacząć własna zabawę z produkcja. Jak dla mnie przy budowie uli najważniejszy jest wymiar wewnętrzny ula. Natomiast wymiar zewnętrzny zależy od tego z czego ten ul wykonamy, jakie damy ocieplenie itd. Najlepiej wybrać jakiś jeden materiał do produkcji i ocieplenia i tego się trzymać. Chodzi o to żeby to wszystko było kompatybilne i można było tymi korpusami mieszać. Jak komuś brakuje wyobraźni można kupić ul od producenta jako wzór. Ale 250 zł za wzór? Boja wiem :-) Ja tam robię korpusy wg własnego pomysłu i one nigdy nie będą kompatybilne z ulami naszych producentów - ale to już ich problem bo jak na razie nie mam zamiaru od nich kupować - tym bardziej za taka kasę. Musiałbym sie czymś ciężko uderzyć w głowę ;-)

dokladnie! tylko wymiar wewnetrzny sie liczy, a jeżeli tego ktos nie rozumie/zrozumie, to nigdy ula nie zrobi.
nie ma czegos takiego jak wymiary zewnętrzne
dla wszystkich ktorzy robia swoje pierwsze ule, robcie jakie chcecie, ocieplajcie czym chcecie - DAJCIE UWIESC SIE FANTAZJI!!:
- dla pszczól tylko wymiar wewnetrzny sie liczy
WSZYSCY TEORETYCY - zanim zadacie tysiace pytań na wszystkich możliwych forach, zanim narysujecie swoje prototypy - zbijcie jaikolwiek korpus ( z zachowaniem wymiarow wewnetrznych) - zróbcie do niego daszek, dennice, półnadstwke - jak to wszystko zacznie do siebie pasować - nie zadacie więcej na forum zadnego pytania bo wszystko okaze sie oczywiste - NIE MOZNA UCZYĆ JAZDY NA ROWERZE KOGOŚ - KTO NIGDY ROWERU NIE WIDZIAŁ

Awatar użytkownika
Magazynier

Postautor: Magazynier » 25 lis 2013, 23:40

Kolega na bogato pojechał ale ma całkowitą racje. Najważniejszy jest wymiar wewnętrzny ula. Wyjątkiem sa ule bezramkowe ale na nich się nie gospodarzy już chyba że pokazowo xD

Wróć do „Ule”