ule od Apikoza

marcinbzyk

Re: ule od Apikoza

Postautor: marcinbzyk » 19 mar 2018, 13:28

Ja dostałem w piątek 10 odkladowek i powiem dupy nie urywa dużo babli i niedolewek . Trzeba zadzwonić i reklamować.

pleszek

Postautor: pleszek » 19 mar 2018, 15:12

marcinbzyk pisze:Ja dostałem w piątek 10 odkladowek i powiem dupy nie urywa dużo babli i niedolewek . Trzeba zadzwonić i reklamować.

To u nich juz chyba sie nie poprawi nic . No coz ludzie kupia na refundacje .
Marcin na refundacje brales ?

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 19 mar 2018, 16:46

Tak na refundację. Jeszcze umowy nie podpisane a sprzęt juz w domu. Wz-etke zostawili pojechali a sprzęt no dupy nie urywa. Refundacja refundacja ale niesmak jest.

pleszek

Postautor: pleszek » 19 mar 2018, 18:55

U nas juz cos ruszylo z umowami Dolnoslaski odeslal w tym tygodniu ponoc juz bedzie mozna zamawiac chyba ze zas cos .

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 19 mar 2018, 20:39

Witam
Powiem szczerze nie orientuje się jak działają te refundacje ( nigdy nie byłem i chyba nie będe tym zainteresowany ) , ale nawet jak bym miał zwrócone 50 % to jak coś jest do du.. to bym to reklamował albo zwrócił . Niby część kasy wam zwracają ale przecież ponosicie jakieś koszta ( składki itd. ) . Niby czemu jakiś partacz ma robić kasę na bublach , jak będzie miał dużo reklamacji i będzie dziadem to pójdzie z torbami , a jak będzie kumaty to podniesie standardy żeby mieć zbyt - rynek wszystko zweryfikuje . Tylko jak ktoś myśli że to i tak na refundacje to po co reklamować i- i tak mnie to kosztowało tanio ( takie błędne koło )
Pozdrawiam

pleszek

Postautor: pleszek » 20 mar 2018, 19:27

Piotr67 pisze:Witam
Powiem szczerze nie orientuje się jak działają te refundacje ( nigdy nie byłem i chyba nie będe tym zainteresowany ) , ale nawet jak bym miał zwrócone 50 % to jak coś jest do du.. to bym to reklamował albo zwrócił . Niby część kasy wam zwracają ale przecież ponosicie jakieś koszta ( składki itd. ) . Niby czemu jakiś partacz ma robić kasę na bublach , jak będzie miał dużo reklamacji i będzie dziadem to pójdzie z torbami , a jak będzie kumaty to podniesie standardy żeby mieć zbyt - rynek wszystko zweryfikuje . Tylko jak ktoś myśli że to i tak na refundacje to po co reklamować i- i tak mnie to kosztowało tanio ( takie błędne koło )

Producentow ulu poliuretanowych czy styropianowych jest malo . Styropianowe odpadaja sa za delikatne zostaje styrodur troche twardszy a wiesz w pewnym juz wieku patrzy sie zeby choc korpus byl lzejszy dlatego biore styrodurowe . Pisze sie juz od jakiegos czasu o styrodurach na forum sa na tym forum producenci , czytaja i maja to w nosie .
Jest refundacja to pójdą , refundacji co prawda jest 60 % zwrotu ale i tak za to musi zaplacic .

Awatar użytkownika
Krzyżak

Postautor: Krzyżak » 20 mar 2018, 20:20

Ludzie nie zgłaszają reklamacji ponieważ:
- nie ma czasu na reklamację, bo sprzęt często dostają tuż przed sezonem
- wady nie wpływają przeważnie na funkcjonalność uli, często to kwestia estetyki
- nie chce im się odsyłać, bo to problem z pakowaniem, zamawianiem kuriera etc.
- nie lubią się wykłócać
- itp. itd.

pleszek

Postautor: pleszek » 20 mar 2018, 20:30

Krzyżak pisze:

Ludzie nie zgłaszają reklamacji ponieważ:
- nie ma czasu na reklamację, bo sprzęt często dostają tuż przed sezonem
- wady nie wpływają przeważnie na funkcjonalność uli, często to kwestia estetyki
- nie chce im się odsyłać, bo to problem z pakowaniem, zamawianiem kuriera etc.
- nie lubią się wykłócać
- itp. itd.

Znam takich co maja czas , chca , producent sam zabiera buble , wcale nie trzeba sie klucic .

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 20 mar 2018, 20:35

Chyba ze 3 lata temu mówiliśmy chłopakom o jakości ich uli na konferencji w pszczelej woli.
Nie to żeby złośliwie, o tak w czasie pogadanki przy ...

Odpowiedź była krótka - i tak się sprzedają.

Nic dodać nic ująć.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 20 mar 2018, 21:33

Witam
No i tak to leci :) . Mnie akurat ten problem nie dotyczy i dotyczył nie będzie , ale jak bym miał taki " problem " i znał podejście producenta do jakości wykonywanych produktów to bym na niego i jego produkty nalał zimnym m......... z góry i jeszcze znajomym odradził jego produkty czy usługi
Pozdrawiam

Apiholik

Postautor: Apiholik » 21 mar 2018, 09:01

pleszek pisze:

Producentow ulu poliuretanowych czy styropianowych jest malo . Styropianowe odpadaja sa za delikatne zostaje styrodur troche twardszy a wiesz w pewnym juz wieku patrzy sie zeby choc korpus byl lzejszy dlatego biore styrodurowe . Pisze sie juz od jakiegos czasu o styrodurach na forum sa na tym forum producenci , czytaja i maja to w nosie .
Jest refundacja to pójdą , refundacji co prawda jest 60 % zwrotu ale i tak za to musi zaplacic .

??? Jeśli mi wolno dopytać
Styropianowe odpadają są za delikatne, styrodurowe twardsze ? Dobrze to rozumiem ?
Ule styrodurowe podlegają refundacji?

Czy to zwykła pomyłka, a chodzi o poliuretanowe?
Pozdrawiam.

pleszek

Postautor: pleszek » 21 mar 2018, 15:03

Apiholik pisze:
pleszek pisze:

??? Jeśli mi wolno dopytać
Styropianowe odpadają są za delikatne, styrodurowe twardsze ? Dobrze to rozumiem ?
Ule styrodurowe podlegają refundacji?

Czy to zwykła pomyłka, a chodzi o poliuretanowe?
Pozdrawiam.

Dzieki za zwrócenie uwagi tak oczywiscie ze chodzi o poliuretanowe .

pleszek

Postautor: pleszek » 21 mar 2018, 18:36

U nas mozna juz zamawiac na refundacje .

ZDZISŁAW

Postautor: ZDZISŁAW » 21 mar 2018, 20:51

Wszystko mozna reklamowac ,ule od Apikoza też- osobiście miałem taki problem pare lat wstecz .
Przxyjechali zabrali "trefne" zostawili o lepszej jakości ,bez zbędnych ceregieli służą do dzis fakt ze te bable wygladają okropnie .

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 21 mar 2018, 21:51

mnie tam bombelki jakoś specjalnie nie przeszkadzają,
gorszym problemem są wręgi wykonane z jakiegoś słabego plastiku
gdzie wystarczy puknąć trochę mocniej korpusem o korpus i sie sypie
to jak cholera, a w sezonie ciągłe przekładanie to norma
i u mnie praktycznie co drugi już uszczerbany.
ale ogólnie pszczoły w tym całkiem fajnie się trzymają zimowla ok i w sezonie też spoko

ZDZISŁAW

Postautor: ZDZISŁAW » 22 mar 2018, 08:11

W mojm przypadku nie chodziło o bąble [ te puste przestrzenie tuz pod powierzchnia zewnętrznej ścianka korpusu ] pow,ok 1cm czy mniej ,ale o wybrzuszenia o pow kilku czy kilkunastu cm [takie "spuchnięcia"] odnosnie jakosci wreg/nakładek - te sa ok .

Z tego widac że paleta mozliwości /podstaw do naszych uwag jest spora.

Ostatnio moje zamówienia dotyczace uli i ich elementów ladują u Dumy do momentu "az podpadnie" zgodnie z mechanizmem rynkowym .

Maras

Postautor: Maras » 22 mar 2018, 11:04

ceny poliuretanu poszybowały w górę i się nie zanosi na spadek, ta technologia moze się nie utrzymać. oglądając ceny ich uli, sam nie wiedzą czy się utrzymają + jeszcze te wszystkimi reklamacje można sobie włosy x głowy powyrywać.
Łysoń miał wchodzić w produkcję poliuretanu i coś nic nie słychać, pewnie wyciągną wnioski

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 22 mar 2018, 11:20

Witam
Może z tego powodu właściciel tego forum opitolił swoje formy
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 22 mar 2018, 12:10

Opitolił bo nie miał zbytu ,ale za to na syrop pszczelarski bedzie zbyt :):) a po co mi ule które nie sa funkcjonalne? a po co mi ule z deski w których trzeba robic szczeliny miedzy korpusami ?

pleszek

Postautor: pleszek » 26 mar 2018, 21:17

ZDZISŁAW pisze:W mojm przypadku nie chodziło o bąble [ te puste przestrzenie tuz pod powierzchnia zewnętrznej ścianka korpusu ] pow,ok 1cm czy mniej ,ale o wybrzuszenia o pow kilku czy kilkunastu cm [takie "spuchnięcia"] odnosnie jakosci wreg/nakładek - te sa ok .

Z tego widac że paleta mozliwości /podstaw do naszych uwag jest spora.

Ostatnio moje zamówienia dotyczace uli i ich elementów ladują u Dumy do momentu "az podpadnie" zgodnie z mechanizmem rynkowym .

Miales racje od Dumy duzo lepsze ule nawet nie ma co porównywać dzisiaj przywiezli na refundacje .

pozdrawiam . Leszek

Wróć do „Ule”