Ul styrodurowy

piotrus82r

Re: Ul styrodurowy

Postautor: piotrus82r » 19 sty 2017, 22:14

vszu82 pisze:Dzisiaj na własne oczy widziałem śmierć rodziny w ulu styrodurowym. Winowajcą była mysz, która w styrodurze wygryzła sobie przepiękne drzwi wejściowe nie zważając na nic. W ulu totalne pobojowisko, tragedia. W drugim ulu ptaszek sobie robił drzwi wejsciowe, ale zrezygnował na dosłownie 0,5 cm przed sukcesem. Ten materiał jest zbyt miękki, dla mnie dyskwalifikacja. Sam kupiłem kiedyś paczkę i muszę go jakoś wykorzystać, ale wykorzystam go na letnie ule odkładowe, na nic więcej. Na tej samej pasiece są też poliuretany i te są nic nie ruszone.

to sie kiedyś zdziwisz jak Ci dzięcioł zawita, poliuretany idą mu przepięknie chcesz to ci kiedyś zdjęcia podeślę
z pasieki kolegi ;), a najlepsze jest to że jak poliuretanowe owinął jakąś blachą itp żeby zabezpieczyć to w nowo
zrobionym ulu z deski potrafił wyrąbać otwór wiec na ptaszki to siatka na ule i słoninka plus słonecznik kilkadziesiąt metrów dalej
żeby w innym miejscu sie gromadziły ;) Mnie tak uczono i profilaktycznie tak je sobie co rok dokarmiam. One pewnie zadowolone
i ja też, bo mam spokój przy ulach przynajmniej jak na razie

Awatar użytkownika
vszu82

Postautor: vszu82 » 20 sty 2017, 09:10

Wiem o czym mowa. Robi Robson wysyłał mi zdjęcia jak mu w poliuretanach ptaszki dziury porobiły. Tak czy siak nadal twierdzę, że styrodur 300 jest do bani. Zbyt miękki.
Gospodarzę w ulach korpusowych Dadanta.

jm

Postautor: jm » 20 sty 2017, 20:36

vszu82 pisze:Wiem o czym mowa. Robi Robson wysyłał mi zdjęcia jak mu w poliuretanach ptaszki dziury porobiły. Tak czy siak nadal twierdzę, że styrodur 300 jest do bani. Zbyt miękki.
Że styrodur jest do bani to prawda, i to nawet gdyby był taki najtwardszy.
Dzięcioły, kuny, myszy doskonale potrafią załatwić również firmowe ule poliuretanowe, styropianowe...
Pozdrawiam, Józef.

pasieka u brzozy

Postautor: pasieka u brzozy » 25 sty 2017, 23:30

Piotr67 pisze: Tak samo nigdy bym nie ocieplił domu styropianem tak jak teraz się to robi na zewnątrz - tak wiem ul to nie dom :)
Pozdrawiam

Ps. każdy robi jak uważa :)

Czemu byś domu nie ocieplił???? Według ciebie najlepsze są gołe pustaki i kopalnia węgla w piwnicy aby to ogrzać? ??? Ja uważam że dom musi być ocieplony. U mnie po ociepleniu skończyły się problemy z wilgocią oraz połowę mniej opału idzie do ogrzewania ;-)

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 26 sty 2017, 07:23

Witam
Czy ja coś wspomniałem że nigdy bym domu nie ocieplił ??

Napisałem wyraźnie że nie ocieplił bym domu tak jak teraz się to robi styropian na zewnątrz , mam na myśli to nowe i niby tanie budownictwo , stare budynki też można docieplać ( każdy budynek powinien być docieplony )ale są inne technologie . To że miałeś w domu wilgoć to już inna para kaloszy , po ociepleniu budynku zniknęła to dobrze :) , ale po pewnym czasie w zależności gdzie występowała może powrócić po jakimś czasie ( oby nie ) :) Pozdrawiam
Pozdrawiam

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 18 sty 2018, 21:03

Fajne ,ale nie trwałe te ule styrodurowe .
https://www.youtube.com/watch?v=xUQlDpBiCJ4
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Wróć do „Ule”