Witam

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Witam

Postautor: Smokx » 04 wrz 2017, 16:03

Chciałbym się zapytać kolegów i koleżanki po fachu jaka jest waszym zdanie dobra cena za ul tzn. odpowiadająca wam.

Chodzi o ule jednościenne z niską osiatkowaną dennicą.

Pasieka Krosno Odrzańskie
Posty: 572
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:00

Re: Witam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 04 wrz 2017, 16:49

100 zł

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 04 wrz 2017, 18:50

Bez ramek cena do osiągnięcia. W zestawie korpus daszek dennica.

Pasieka Krosno Odrzańskie
Posty: 572
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:00

Re: Witam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 04 wrz 2017, 20:21

Ale dadant lub langstroth. No i ta nadstawka w dadancie lub dwa korpusy w langstroth-cie powinny być.

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 04 wrz 2017, 20:38

na Dadanta pełnego nie kleję desek w grę wchodzi tylko 1/2 dadnata lub 3/4 LN.

Pasieka Krosno Odrzańskie
Posty: 572
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:00

Re: Witam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 04 wrz 2017, 21:54

Smokx pisze:na Dadanta pełnego nie kleję desek w grę wchodzi tylko 1/2 dadnata lub 3/4 LN.

Powiedz jeszcze czy, dennica osiatkowana? Czy szuflada kontrolna będzie? Co z drugim korpusem w langa a 3x1/2 d? Realnie jaka cena?

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 05 wrz 2017, 06:35

Dla mnie jeśli jest w pierwszym poście napisane dennica osiatkowana to zasuwka dennicowa to obowiązkowy element przy tego typu rozwiązaniach.

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 05 wrz 2017, 06:58

Czekam na dalsze propozycje i opinie.

PawelKS3
Posty: 329
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:59
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Witam

Postautor: PawelKS3 » 05 wrz 2017, 08:18

Dla kupującego cena do zniesienia byłaby w granicach 100 - 150 zł. Nie wiem jak to wygląda ze strony producenta i kosztów produkcji.

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 05 wrz 2017, 09:31

Mówimy o zestawie korpus daszek dennica. Przy niższych korpusach 2 lub 3 sztuki.

Pasieka Krosno Odrzańskie
Posty: 572
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:00

Re: Witam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 05 wrz 2017, 17:02

Powałka musi być.

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 05 wrz 2017, 21:15

Powałka też jest do zrobienia. Czekam na dalsze propozycje.

MARBERT
Posty: 1111
Rejestracja: 06 gru 2013, 17:32
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Witam

Postautor: MARBERT » 06 wrz 2017, 15:02

PawelKS3 pisze:Dla kupującego cena do zniesienia byłaby w granicach 100 - 150 zł. Nie wiem jak to wygląda ze strony producenta i kosztów produkcji.


100-150 zł za ul to chyba jakiś rupieć 49 letni. Przestańcie pierniczyć takie chore teksty.

Policz sobie ile to m3 drewna ile kosztuje drewno ile transport, itd, zus , podatki , zysk?.

Większy ulik weselny ok.

PawelKS3
Posty: 329
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:59
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Witam

Postautor: PawelKS3 » 06 wrz 2017, 17:04

Marabet na początek naucz się czytać a po kilkunastu latach może zaczniesz coś rozumieć i dopiero zabieraj głos.

MARBERT
Posty: 1111
Rejestracja: 06 gru 2013, 17:32
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Witam

Postautor: MARBERT » 06 wrz 2017, 17:41

"Witam
Postautor: Smokx » 4 wrz 2017, o 16:03

Chciałbym się zapytać kolegów i koleżanki po fachu jaka jest waszym zdanie dobra cena za ul tzn. odpowiadająca wam.

Chodzi o ule jednościenne z niską osiatkowaną dennicą."

Przeczytałem ze zrozumieniem i odpowiedziałem ze zrozumieniem. Za 150 zł to może być duży ulik weselny a nie ul. Paniał.

MARBERT
Posty: 1111
Rejestracja: 06 gru 2013, 17:32
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Witam

Postautor: MARBERT » 06 wrz 2017, 17:57

jeb...



dla odmiany się w czoło.


Albo zrób mi dadanty 10 ramkowi za 125 zł. Zamawiam 50 szt. Gwarancja rok. Szczelność do 6 mim.Między elementami nie trwałymi. Między trwałymi do 2 mim. Z transportem na pasiekę.


Idjoto

tikcop1
Posty: 468
Rejestracja: 08 paź 2016, 14:39

Re: Witam

Postautor: tikcop1 » 06 wrz 2017, 18:45

Chyba obaj macie rację. Od razu się weselej zrobiło.

Ul korpusowy deska 2cm bezfelcowy. Siatka nierdzewna pełny prześwit w dennicy. Tacka kontrolna warozy koniecznie plastik/ spienione PCV, wlotek z ogranicznikiem wysokości (myszy) i długości (siła rodziny), klapka/ lądowisko do zamknięcia pszczół na czas transportu. Ilość korpusów zależnie od systemu aby poprowadzić rodzinę silną w sezonie. Krata odgrodowa metalowa. Daszek wewnętrzny drewniany bez wentylacji, daszek zewnętrzny z blachy. Wątpię aby wyszło 100zł z haraczami na jeb...cych Was politykuf.
Podkarmiaczka powałkowa, płyta z przegonkami. Kpl ramek odrutowanych jak wysokie z lekkiego drzewa w poziomie plus z rowkiem w górnej belce na przyklejenie paska węzy. Stojak plastik. Coś pominąłem? A.. poławiacz pyłku.. powałkowy i pas spinający względnie cegła
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 19:34 przez tikcop1, łącznie zmieniany 13 razy.

PawelKS3
Posty: 329
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:59
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Witam

Postautor: PawelKS3 » 06 wrz 2017, 18:49

MARBERT pisze:
Przeczytałem ze zrozumieniem i odpowiedziałem ze zrozumieniem. Za 150 zł to może być duży ulik weselny a nie ul. Paniał.


Nadal nic nie zrozumiałeś, miłego dnia.

centurion
Posty: 216
Rejestracja: 21 gru 2015, 17:59

Re: Witam

Postautor: centurion » 06 wrz 2017, 20:48

150-200 można kupić gotowy ze styroduru. Dobre (piszę dobre jakościowo, sezonowane itd.) drewno musi kosztować. Tani ul to można z osb sklepać lub innego materiału drewnopodobnego jak moje z MFP.
Obrazek
Obrazek
Ewentualnie pancerne z odpadowego materiału klepka boazerka 15mm zewnątrz a w środku klejonka 15mm ocieplone 4 cm wełny mineralnej.
Obrazek

To tyle jeśli piszemy o taniości. Tanio nie znaczy źle ale robione samemu i trochę czasu wsadzone. Na wożenie jednak wolę więcej zapłacić i kupiłem Apikozy i Łysonie.

Smokx
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2016, 19:10

Re: Witam

Postautor: Smokx » 06 wrz 2017, 21:10

W tym tygodniu przywiozę sobie materiał zrobię parę uli i pokarzę jak to wygląda. Wycenie i zastanowię się nad ceną będę dążył do maksymalizacji jakości i minimalizacji ceny. Materiał będzie do wyboru sosna wejmutka bądź zwykła sosna albo świerk wiadomo cena będzie adekwatna do materiału z jakiego wykonany będzie ul.


Wróć do „Ule”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości