Witam

piotrus82r

Re: Witam

Postautor: piotrus82r » 09 lis 2017, 23:09

zwykła waga łazienkowa nadaje się w zupełności trzeba tylko trochę elektronika połączonego z programistą i masz wagę
wysyłającą Ci dzienne raporty o przybytku lub utracie wagi ula.
Endriuuu jak byś wywoził na pożytki lub miał spadź w okolicy docenił byś jej sensowność.
Bo jak brałeś po korpusie to nagle się może okazać że weźmiesz po dwa z tej samej rodziny
na tym samym pożytku odpowiednio szybko reagując na przybytek nakropu, dodatkowym korpusem z suszem.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 10 lis 2017, 12:58

piotrus82r pisze:Endriuuu jak byś wywoził na pożytki lub miał spadź w okolicy docenił byś jej sensowność.

Na pożytki woże na spadź w nowosądeckie i zawsze mam pietra czy mi czasami całej pasieki nie podpierdolą, a co dopiero zamartwiać się o jakieś żelastwo co kosztuje 2,5 klocka. Jak Manio jest taki wielki to niech wstawi filmik na youtube ze schematami co by takie ustroistwo zrobić sobie samemu w koszcie maksymalnym 100 PLN, bo więcej wydawać na coś takiego nie widzę sensu, jeżeli miałoby to stać gdzieś na wyjeździe.

Jak ktoś ci podjebie 100 PLN to jeszcze tak nie boli ....

manio:)

Postautor: manio:) » 10 lis 2017, 14:06

Manio zamiescil dokumentacje na amnezji kilka lat temu w temacie waga pasieczna czy jakos tak. Wątek zalozyl rever. Nic Ci to jednak nie da bo potrzebna jest odrobina wiedzy i umiejętność programowania w C.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 10 lis 2017, 15:21

manio:) pisze:Manio zamiescil dokumentacje na amnezji kilka lat temu w temacie waga pasieczna czy jakos tak. Wątek zalozyl rever. Nic Ci to jednak nie da bo potrzebna jest odrobina wiedzy i umiejętność programowania w C.

Symfonie C++ mam w szafie. Próbowałem coś kodować w MQL z okazji giełdy. Na razie przez 40 lat mojego życia do niczego nie było potrzebne, a w szczególności w pszczelarstwie.

Do Amnezji nie mam za bardzo dostępu, pomimo, że z 5 razy próbowałem założyć tam konto. Tamtejsi admini to jakies palanty, i ile razy chciałem tam potwierdzić nowe konto przez admina nigdy sie nie udawało, bo admin nie wyrabiał.

P.S. Oki już doczytałem:

Waga pasieczna
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=47&t=14981

http://images66.fotosik.pl/880/0b03d151a9bcd670.png

Co tam trzeba w C++ zaprogramować, i czy Manio nie może podesłać gotowych kodów (pewnie to ESP12-U3)?.

P.S.2. Na chu ... mi ta waga ????. Chyba tylko po to, żeby pokazać Maniowi, że się da.

Dałbym to znajomemu elektronikowi to zrobiłby mi to za 200 PLN (razem z kodami) na za-tydzień ale po co mi ta waga ... A te fale z nadajnika Wi-fi to czasem pszczołom nie szkodzą ?.

Mam takiego znajomego, co mu ojciec umarł na raka. Rak wpierdzielił mu się w kość żuchwową przy prawym uchu. Nie wiem ale jak patrzę na tego mojego znajomego, to ten ciągle gada całymi godzinami przez telefon komórkowy (bo dużo ma półetatów - ludzie nie dają mu spokoju - a i ogólnie lubi sobie pogadać).

Jaki ojciec taki syn. Jak ten jego ojciec ciągle ze słuchawką przy telefonie, to ja wiem już mniej więcej na co umrze ten mój kolega za 15 lat ...

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 10 lis 2017, 17:24

z doświadczeń przeprowadzonych w Brazylii ( gdzie na blokach to montowano ) wynika ze kilkukrotnie
wzrasta zachorowalność na nowotwory jeżeli mieszka się w pobliżu nadajnika ( czyli w takim bloku )
czyli duuzego promieniowania, w tel chyba za małe.

Postautor: manio:) » 10 lis 2017, 17:48

Nic Ci po kodach bo ich nie pojmiesz jeśli nie masz pojęcia o załączonym schemacie. Kod to ledwie parę linijek C i wynika ze specyfiki mojej lokalizacji pasieki . Wi-Fi łączy się z internetem w zasięgu pasieki i jego jedynym zadaniem jest przekazanie jedynie wyniku pomiaru wagi na żądanie serwera zbierającego dane ( u mnie co 15 minut całą dobę). Wi-Fi jest więc na nasłuchu i nadaje przez chwilkę co 15 minut. Żadnego wielkiego rozumu w tym nie ma , ale jest też absolutnie nieprzydatne dla tylko podobnego rozwiązania. Nie można sobie wyobrazić prostszego rozwiązania , ale potrzebne jest do tego dobre oprogramowane SCADA. Masz taki dostęp ? Nie masz ? To masz koniec rozważań i niegrzecznej rozmowy z maniem. A masz zasięg telefonii komórkowej w zasięgu pasieki ? Nie ? To kup sobie wagę dziesiętną , przy okazji i siebie zważysz od czasu do czasu bo w twoim wieku już zaczyna zagrażać nadwaga. Jeśli jednak masz dostęp do sieci komórkowej w pasiece to tym bardziej nic ci po schemacie i kodzie bo potrzebujesz zupełnie inne urządzenie z modemem GPRS. Mam takie prawie skończone, ale tylko prawie i nie wiem czy skończę bo jakoś straciłem zapał i zwyczajnie czasem lubię sobie dobrze zrobić .... i odpocząć.
Poza tym wątpiłeś w istnienie mojej wagi i chciałem tylko przekonać ,że się mylisz .CBDU
Nie planuję biznesu , ani usług w tym zagadnieniu bo mam wiele innych ciekawych, pilnych , zaległych i mocno przeterminowanych zajęć, że aż wstyd wyliczać ile. Oczywiście tylko te pszczelarskie bo zawodowe ogarniam na bieżąco :)
A tak już całkiem szczerze to zrobiłem to kilka lat temu i nie mam pojęcia gdzie i w którym komputerze szukać tego zapisu , bo dawno mi już przeszło zainteresowanie wagą. Zadowoliło mnie samo jej wykonanie i sprawne działanie ku uciesze głownie moich kolegów, którzy obserwują ją pilniej niż ja. Nazywają to słomiany zapał ?
słomiany manio

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 10 lis 2017, 19:05

manio:) pisze:Nic Ci po kodach bo ich nie pojmiesz jeśli nie masz pojęcia o załączonym schemacie.

Manio jesteś wielki.

Nie chce od ciebie żadnych kodów.I nie chcę tej wagi :). Dej mi święty spokój. Chce pszczół a nie elektryki i komputerów. Precz z komputerami w pasiece. Jestem wolnym człowiekiem i nigdy nie założę konta na youtube żeby pokazywac na nim pszczoły. Nie ze mną te numery, jestem wolnym człowiekiem :).

Postautor: manio:) » 10 lis 2017, 19:20

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 10 lis 2017, 19:53

Myślę że każdy ma co do pokazania i do powiedzenia .Mam znajomego pszczelarza który mi kiedyś powiedział tak ,,wiem jak zwalczać warrozę ,ale nikomu nie powiem bo ludzie to ......... ,,Jeśli macie coś do powiedzenia i pokazania ,to to róbcie bo tylko tak będziemy mogli iść do przodu .Dlatego pokazuję i piszę (czy to się komuś podoba czy nie ) .Myślę że jednak ktoś z moich doświadczeń i wiedzy skorzysta ponieważ jak mówią ,,każda zmora znajdzie swojego amatora ,,
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Smokx

Postautor: Smokx » 28 lis 2017, 13:59

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 28 lis 2017, 17:50

Wstaw jakie zdjęcia.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 28 lis 2017, 18:32

Łączeń korpusów przede wszystkim.