ULE POLIURETANOWE

Awatar użytkownika
Robi_Robson
Kontaktowanie:

Re: ULE POLIURETANOWE

Postautor: Robi_Robson » 01 sty 2015, 10:07

PawelKS3 pisze:SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĘ

Ja również życzę Wszystkim zdrowych pszczół , spokoju w pasiekach i beczek pełnych miodu w 2015r.

NEVADA

Postautor: NEVADA » 01 sty 2015, 17:50

A tak opisał ule jeden z kolegów pszczelarz na ambrozji (kopia)

Kupowałem w tamtym roku ule od Apikoza na refundację 7 sztuk i byłem bardzo zadowolony, owszem były lekkie nadlania na wręgach ale w niczym to nie przeszkadzało, ani w pacy ani wizualnie. W tym roku także zamówiłem u Nich na refundację, ale jestem trochę rozczarowany po pierwsze zamawiając ule w WZP Opole miałem podany ich katalog na której jest dennica z lądowiskiem z poliuretanu, a dostarczono mi dennicę niby super dopracowaną nowego typu czyli z lądowiskiem z kawałka plastiku :( bardzo mi się to nie podoba, gdybym został poinformowany wcześniej to przemyślałbym swoje zamówienie.Jeśli chodzi o jakość to pogorszyła się i to sporo wszędzie bąble lub jakieś ubytki, które owszem w niczym nie będą przeszkadzać w pracy, ale psują efekt wizualny. Jedyne co zostało poprawione to nie ma już nadlań na wręgach.pozdrawiam

I ja to popieram:(

Czapel

Postautor: Czapel » 01 sty 2015, 23:07

Po raz pierwszy zakupiłem ule poliuretanowe u Apikoza i faktycznie bąble i częste niedolania na korpusach się trafiają a nie które zakrywki do pająków na powałce to wyglądają jakby zębami były wygryzione, dla mnie to dziwne bo mam 8 letnie styropiany od Łysonia i zdecydowanie wykonaniem mimo wieku przewyższają poliuretan(wizualnie). Poza tym poliuretany są stosunkowo tanie, lekkie i zgrabne. Kolega ma juz kilku letnie od Apikoza i wydaje mi się, że są estetyczniej zrobione niż moje nowe. Co do lądowiska z plastiku wydaje się być mocne i dobre gatunkowo. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RONI

Postautor: RONI » 02 sty 2015, 17:58

NEVADA pisze:A tak opisał ule jeden z kolegów pszczelarz na ambrozji (kopia)

Kupowałem w tamtym roku ule od Apikoza na refundację 7 sztuk i byłem bardzo zadowolony, owszem były lekkie nadlania na wręgach ale w niczym to nie przeszkadzało, ani w pacy ani wizualnie. W tym roku także zamówiłem u Nich na refundację, ale jestem trochę rozczarowany po pierwsze zamawiając ule w WZP Opole miałem podany ich katalog na której jest dennica z lądowiskiem z poliuretanu, a dostarczono mi dennicę niby super dopracowaną nowego typu czyli z lądowiskiem z kawałka plastiku :( bardzo mi się to nie podoba, gdybym został poinformowany wcześniej to przemyślałbym swoje zamówienie.Jeśli chodzi o jakość to pogorszyła się i to sporo wszędzie bąble lub jakieś ubytki, które owszem w niczym nie będą przeszkadzać w pracy, ale psują efekt wizualny. Jedyne co zostało poprawione to nie ma już nadlań na wręgach.pozdrawiam

I ja to popieram:(

Witam : czy czasami to nie anty reklama , koledzy dajcie zdjęcia . Ja zamawiałem dwa razy i wszystko jest ok .
Załączniki
PSZCZOŁY 297.jpg1.jpg
PSZCZOŁY 297.jpg1.jpg (94.2 KiB) Przejrzano 4153 razy
PSZCZOŁY 131.jpg2.jpg
PSZCZOŁY 131.jpg2.jpg (139.27 KiB) Przejrzano 4153 razy

NEVADA

Postautor: NEVADA » 02 sty 2015, 19:45

RONI to nie jest anty reklama tylko każdy ma inny gust a jak klient płaci to i klient wymaga.

Awatar użytkownika
SłodkaNatura

Postautor: SłodkaNatura » 02 sty 2015, 20:26

Roni jaka farba pomalowałeś te ule ? i jak przygotowałeś do malowania ?

warrozza

Postautor: warrozza » 04 sty 2015, 12:31

Witam kolega Nevada zacytował moją wypowiedź z A.... , a ja nie mam żadnego interesu w tym żeby robić Apikozowi antyreklamę, po prostu napisałem jak jest, jeśli chodzi o zdjęcia to mam zrobione ale nie wiem jak wstawić więcej niż jedno.Gdyby ktoś z kolegów którzy potrafią podał mi na priva swój e-mail to chętnie wyśle żeby wstawić na forum.pozdrawiam

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 04 sty 2015, 12:39

Kolego jak wejdziesz w opcje "odpowiedz" masz opcje "dodaj plik" i tak możesz dodać kilka plików/zdjęć. Najlepiej pomniejsz je wcześniej. Gdybys miał problem służę pomoca łącznie ze wstawieniem i pomniejszeniem. Tzn Ty napiszesz tekst a ja ci wrzucę fotkę nie ma problemu. Moj adres e-mail dudekj@wp.pl

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 05 sty 2015, 13:03

Na prośbę kol warrozza wstawiam zdjęcia które mi przesłał do obróbki i wstawienia
Załączniki
01.jpg
01.jpg (63.97 KiB) Przejrzano 4006 razy
02.jpg
02.jpg (62.62 KiB) Przejrzano 4006 razy
03.jpg
03.jpg (43.63 KiB) Przejrzano 4006 razy
04.jpg
04.jpg (44.74 KiB) Przejrzano 4006 razy
05.jpg
05.jpg (56.66 KiB) Przejrzano 4006 razy
06.jpg
06.jpg (40.98 KiB) Przejrzano 4006 razy
07.jpg
07.jpg (44.26 KiB) Przejrzano 4006 razy
08.jpg
08.jpg (48.7 KiB) Przejrzano 4006 razy
09.jpg
09.jpg (43.19 KiB) Przejrzano 4006 razy
10.jpg
10.jpg (53.38 KiB) Przejrzano 4006 razy

Awatar użytkownika
Bumblebee

Postautor: Bumblebee » 05 sty 2015, 13:17

W porównaniu z moimi z czerwca to widzę,że znacznie poprawili wręgi,ale jest bardziej" zbąbelkowana" powierzchnia. Co do wlotków -ja mam drewniane (pewnie jakiś przejściowy model),ale może te plastikowe nie są złe-większa trwałość.Pewnym problemem który zauważyłem jest otwieranie klapy w dennicy do usuwania osypu.Jak pszczoły zakitują to ciężko otworzyć nie uszkadzając jej (cała jest z poliuretanu-bez wzmocnień).W jednym ulu bez kitowania trzeba podłubać ,żeby ja wyciągnąć.Jest ciut wyższa od dennicy i korpus jeśli jest ciężki to ja mocno dociska.

pleszek

Postautor: pleszek » 05 sty 2015, 14:18

Jurek cos ty zrobil za wcześnie wstawiles te zdiecia jeszcze mi nie przywieźli uli.
Teraz trzeba myslec albo odmowic dzisiaj już raz dzwoniłem ale bidoki byli w trasie i nie dogadałem się mam jeszcze raz zadzwonić o 15 dzisiaj .

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 05 sty 2015, 15:33

A widzisz - mówiłem, prosiłem zrobię ci ze styroduru, będziesz miał pamiątkę po starszym koledze to nieeeeee. No to teraz masz. Ach ta dzisiejsza młodzież, uparte toto jak...

pastaga

Postautor: pastaga » 05 sty 2015, 15:36

pleszek pisze:Jurek cos ty zrobil za wcześnie wstawiles te zdiecia jeszcze mi nie przywieźli uli.
Teraz trzeba myslec albo odmowic dzisiaj już raz dzwoniłem ale bidoki byli w trasie i nie dogadałem się mam jeszcze raz zadzwonić o 15 dzisiaj .

Poczekać aż przyjdą, pooglądać i jeśli nie spełnią oczekiwań skorzystać z prawa konsumenta do odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny (rozumiem, że zakup w internecie).

warrozza

Postautor: warrozza » 05 sty 2015, 16:02

Kolego Dudi dziękuję za wstawienie zdjęć.pozdrawiam

Awatar użytkownika
SłodkaNatura

Postautor: SłodkaNatura » 05 sty 2015, 16:20

mam kilkadziesiąt uli poliuretanowych (ApiKoz) i przyznam ,że stare modele gdzie plastikowe wręgi były pozalewane mi sie nie podobały . Teraz kiedy dostałem nowe modele z szufladą i plastikowymi wlotkami jestem zachwycony :) To prawda czasami widzę bąbel ale bardzo płytki albo jakąś małą skazę . Mi tak strasznie to nie przeszkadza bo ule sa niezniszczalne w porównaniu do uli styropianowych . Dajmy im czas ,z roku na rok poprawiają swoje ule :)

warrozza

Postautor: warrozza » 05 sty 2015, 16:41

Ja nie twierdzę, że to nowe rozwiązanie w dennicy się nie sprawdzi, ale czy nie można było przesłać nowego katalogu do związków, żeby każdy mógł obejrzeć i zdecydować?W tamtym roku cały
ul wielkopolski stał i można było wszystko ocenić.

Awatar użytkownika
SłodkaNatura

Postautor: SłodkaNatura » 05 sty 2015, 16:52

jedyne co by mogli to poprawić tylne otwieranie w dennicy bo naprawdę ciężko jest je wyjąć zakitowane ;/

Awatar użytkownika
RONI

Postautor: RONI » 05 sty 2015, 17:33

SłodkaNatura pisze:jedyne co by mogli to poprawić tylne otwieranie w dennicy bo naprawdę ciężko jest je wyjąć zakitowane ;/

Witam : Trzeba lekko unieś korpus , albo dotrzeć dolną krawędź szuflady . Pozdrawiam

pleszek

Postautor: pleszek » 05 sty 2015, 18:13

pastaga pisze:
pleszek pisze:Jurek cos ty zrobil za wcześnie wstawiles te zdiecia jeszcze mi nie przywieźli uli.

Poczekać aż przyjdą, pooglądać i jeśli nie spełnią oczekiwań skorzystać z prawa konsumenta do odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny (rozumiem, że zakup w internecie).

Ule sa na refundacje zamawiałem bezpośrednio u producenta .
Mysle ze jak by cos nie tak było to można jeszcze zareklamować chyba .

Dzieki za podpowiec bo o tym nie pomyslalem .

pleszek

Postautor: pleszek » 05 sty 2015, 18:17

dudi pisze:A widzisz - mówiłem, prosiłem zrobię ci ze styroduru, będziesz miał pamiątkę po starszym koledze to nieeeeee. No to teraz masz. Ach ta dzisiejsza młodzież, uparte toto jak...

Jurek wielkie dzięki za checi ale na razie jednak nieeeeee .
Wiem wiem nieraz warto posluchac młodszego .

pozdrawiam.
Leszek

Wróć do „Ule”