SolidagoGilianka

Gilian

SolidagoGilianka

Postautor: Gilian » 31 sie 2014, 07:11

opis jest dołączony na youtube do filmu

marcinbzyk

Re: SolidagoGilianka

Postautor: marcinbzyk » 31 sie 2014, 18:45

bardzo Ciekawe te mateczki a to krainka jest??? dla zainteresowanych moglbys podac namiary na tego pana

Gilian

Postautor: Gilian » 01 wrz 2014, 07:02

To mała wieś, adresu ani telefonu nie znam, wystarczy pod sklepem zapytać pewnie tylko jeden jest pszczelarz Sapielak. On matek nie robi, przyszła kilka lat temu rójka do znajomych do opuszczonego ula (ozdóbka na trawniku) w sierpniu, zabrałem bo prosili. Pszczoły okazały się OK. i bardzo mnie zaciekawiło co to za gatunek. W 2010 pojeżdżiłem trochę po wsi, popytałem i znalazłem żródło. Bóg raczy wiedzieć co to za pszczoła. Sapielak twierdzi że nigdy włoszek czy buckfastów nie sprowadzał. Ale z drugiej strony samoistna mutacjia koloru pszczoły na ewidentnie złoty pod wpływem pożytku nawłociowego wydaje się czystą fantazją. Na wszelki wypadek jednak prowadzę jedną tylko serię tych matek w sierpniu. Widywałem podobne matki u kolegów amatorów w Koćmierzowie i Zawisełczu, stąd twierdzienie że pszczoła ta samoistnie opanowała teren pomiędzy Wisła a Koprzywianką. Co ciekawe rozmawiałem z panią Hevelke i ona pamięta te pszczoły ale już nie ma (błogosłowieństwo matek z KPWP), jak wspomina woli jednak dzisiejsze matki bo te stare żółte mało miodu z sadów nosiły wiosną a krainka zawsze.
Mam jeszcze 5 matek w ulikach weselnych , mają jeszcze tydzień aby zacząć czerwić, jeżeli to się uda to możesz przyjechać (Sandomierz) i wybrać sobie największą i najbardziej żółtą.

pleszek

Postautor: pleszek » 01 wrz 2014, 18:13

[quote="Gilian"] Sapielak twierdzi że nigdy włoszek czy buckfastów nie sprowadzał.

On nie musial sprowadzać wystarczy ze ktoś niedaleko ma pasiekę i sprowadzil BF lub wloszke .

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 01 wrz 2014, 20:52

bardzo ciekawe to co piszesz jesli dluzszy czas pszczoly byly w izolacji mogly sie dziac rózne rzeczy, jesli mialbys wolne mateczki ja tez bym sie pisał, na jednym filmiku mówisz o ''bee power'' co to jest i jak dlugo to stosujesz?

Gilian

Postautor: Gilian » 01 wrz 2014, 22:37

Opisałem BEE POWERA (bez podania dawek, bo być może opatentuję skład i będę robił na tym kasiorkę) na moim blogu w wątku "Jesienne dogadzanie pszczołom" za kilka tygodni będzie tam kolejny filmik pt. "Wielkie Żarcie" pokazujący jak pszczólki wyjadają ciasto mojego pomysłu położone na ramkach i jeszcze może trochę innych ciekawostek. Blog się nazywa "jeszczejedenpszczelarskiblog".

Gilian

Postautor: Gilian » 22 lip 2015, 03:10

Witam,po dłuższej nieobecności. Mam jeszcze do zaoferowania 10 matek czerwiących takich jak na fimiku, termin 5 sierpień ulik weselny (30zl) lub 15 sierpień z dużej ramki(45zl), moge tez zrobić jeszcze seryjkę na koniec sierpnia jak będą chętni. Odbiór osobisty w Sandomierzu, kupujący sam wybiera matki wedle urody, koloru oczu czy innych kryteriów. Zainteresowanych proszę o maile na adres jan.gilewski@gmai.com

Wróć do „Filmy”