gospodarka pasieczna w barakowozach

Dział dla początkujących
roberto185

gospodarka pasieczna w barakowozach

Postautor: roberto185 » 07 lis 2016, 17:05

witam mam do was takie pytanko bo zastanawiam się nad zrobieniem czegoś w stylu barakowozu, mam starą przyczepę skrzyniową i chciałbym ją w zimę trochę poprzerabiać i zrobić cos w stylu baraku z ulami i w związku z tym może ktoś z was kto gospodaruje na barakowozach podzieli się ze zdjęciami i uwagami co by poprawił pozmieniał ulepszył a co jest ok

Darek1963

Re: gospodarka pasieczna w barakowozach

Postautor: Darek1963 » 07 lis 2016, 17:14

Czesc
Zrob najpierw zdjecie tego barakowozu .
Jakie ule chcesz tam dac..
podaj wymiary tego barakowozu szerdkosc dlugosc.Styropiany chyba nie bo myszy cie zjedza.
Swiatlo najwazniejsze jest swiatlo masz tam okna ,,poz d

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 07 lis 2016, 17:55

roberto185 pisze:witam mam do was takie pytanko bo zastanawiam się nad zrobieniem czegoś w stylu barakowozu, mam starą przyczepę skrzyniową i chciałbym ją w zimę trochę poprzerabiać i zrobić cos w stylu baraku z ulami i w związku z tym może ktoś z was kto gospodaruje na barakowozach podzieli się ze zdjęciami i uwagami co by poprawił pozmieniał ulepszył a co jest ok

I ja bym przy tej przyczepie pozostał ;)

roberto185

Postautor: roberto185 » 07 lis 2016, 19:49

jak na razie to są takie moje przemyślenia co do baraku może zostanę przy tej przyczepie poustawiam na niej ule i tyle ale u nas dosyć często zdarzają się kradzieże uli i tak sobie wymyśliłem ten barakowóz że będzie miał połowę bądź 1/3 wysokości po bokach uchylane ku górze aby było jasno w środku przy przeglądach co do długości i szerokości to wyjdzie w praniu ale myślę żeby przejście po środku miało ok 1 metra co do samych uli to na ramkę wielkopolską dennice osiatkowane siatka na szufladzie by można wysunąć i posprzątać osyp pod siatką jeszcze szuflada by można wentylację regulować rodnie z drewna bądź styroduru tak by były przymocowane na stałe i do tego korpusy styrodurowe na miodnie

roberto185

Postautor: roberto185 » 10 lis 2016, 21:35

rozumiem że nikt z was nie gospodaruje na barakowozach

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 12 lis 2016, 13:47

Hmmm jakby ci tu powiedzieć - to już trochę nie modne.

Kiedyś doczepiali ciągnik i ciągnęli, ale to dlatego że za maluchem wiele byś nie pociągnął;) i było to kilka km.
Dzisiaj wędrówki pasiek trochę się zmieniły. Pszczelarze jeżdżą po 200 - 300 km na pożytki.
Wyobrażasz sobie coś takiego z barakowozem i ciągnikiem?

manio:)

Postautor: manio:) » 12 lis 2016, 15:32

Dodam też ,że i ludzie zdziczeli . Taki barakowóz to prędzej spłonie czy zginie w całości ( dla złomu czy opału) niż miodu naniesie. Kiedyś była to też mobilna pracowania, ale przy ulach korpusowych nawet to nie ma sensu.

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 12 lis 2016, 18:04

Ule może i korpusowe ale gospodarka jak w leżakach.

Wróć do „Jak rozpocząć pszczelarzenie”