Prośba o rade przy zakupie

Dział dla początkujących
KamilD
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:16
Lokalizacja: Szczepanów / Środa Śląska
Kontaktowanie:

Prośba o rade przy zakupie

Postautor: KamilD » 05 lut 2017, 08:05

Witajcie,
Rozmawalem z pewnym pszczelarzem . Chce mi sprzedać na wiosne 10 uli wlkp 10-cio ramkowych z rodzinami za 450 zł .

MYK w tym taki ze ta cena jest za dennice, 1 korpus i daszek + pszczoły na ramkach. Mówie tu o ulach styrodurowych używanych.

Osobiście wydaje mi się że to o wiele za dużo . Co o tym myślicie?

Znalazłem kompletny ul na allegro za 200zł http://allegro.pl/ul-wielkopolski-ule-ze-styroduru-ule-wielkopolskie-i6701178623.html

Wiec jeśli bym kupił takie ule, ile mam dać maxymalnie za pszczoły na ramkach?

Awatar użytkownika
dudi
Posty: 1927
Rejestracja: 06 lis 2013, 21:57
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: dudi » 05 lut 2017, 08:24

Wszystko zależy od regionu. Średnio ok 350-400 zł za rodzinę.

Ul styrodurowy za 200 zł to lekkie przegięcie, choć to i tak chyba jeden z tańszych. Zrobisz go sam i wyniesie cię ok 50 max 70 zł.

I co tu się dziwić że Łysoń,Łukasiewicz czy inni gola nam d... jak pszczelarz pszczelarzowi robi to samo i che wcisnąć ul styrodurowy za 200 zł :)

Ja rozumiem każdy chce zarobić i każdy chce żyć ale 200% marży to jak dla mnie przegięcie :(

KamilD
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:16
Lokalizacja: Szczepanów / Środa Śląska
Kontaktowanie:

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: KamilD » 05 lut 2017, 08:47

Nie zrozumiałeś mnie . Pszczelarz który chce mi sprzedać rodziny w ulach chce 450 zł ale to jest tylko dennica ,rodnia i daszek + pszczoły.

Pomyślałem ze chce mnie skroić i to ostro bo przecież nie daje mi kompletnego ula. Co mi po samej rodni? Potrzebuje jeszcze korpusy ewentualnie korpusy 1/2. A tu nie mam nic. Więc wymyśliłem ze bardziej będzie mi się opłacało kupić na allegro za 200 pusty ul ale kompletny i dokupić same pszczoły na ramkach.

Pytanie moje:
Ile kosztują same pszczoły na ramkach ?
Jakie są widełki cenowe?
Czy nie uważacie ze 450 zł za samą rodnie to lekkie przegięcie?

Przy 10 ulach to koszt 4500zł do tego musze doliczyć koszty rozbudowy. Minimalny koszt to + 100zł na ul więc cena wzrasta do 5500..
Przy opcji z allegro koszt uli to 2000zł i nawet jak dolicze koszt ramek i węzy to i tak taniej.

PS. Póki co nie chce budować sam uli bo nie mam na to warunków ani czasu . Do tego ostatni rok studiów , obrona itd...
Ostatnio zmieniony 05 lut 2017, 08:52 przez KamilD, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flamenco108
Posty: 48
Rejestracja: 14 lut 2016, 11:23
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontaktowanie:

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: flamenco108 » 05 lut 2017, 08:50

Swoje pierwsze pszczoły kupiłem zeszłego marca za 450 zeta za rodzinę z ulem. Ul był kompletny, ale nietypowy. Dwa 9-ramkowe korpusy na ramkę gniazdową dadanta, dennica deszczana i daszek z papy. Ramek tylko tyle, ile miały pszczoły. Ule były funkcjonalne, rodziny w nim żyły i się rozwijały. Uważam, że to była dobra cena. Dalej to już własne kombinacje i zbieranie doświadczenia. Nie żałuję tej sytuacji - od razu musieliśmy myśleć, bo trzeba było dokupić ramek, węzy itp., bo rodziny właśnie zaczęły koncert czerwienia.

jeszcze raz edit:
Kupując na wiosnę płacisz za pszczoły, ul jest dodatkowo. A Ty tylko o pudle.

marcinbzyk
Posty: 484
Rejestracja: 09 lis 2013, 18:56
Lokalizacja: Chotcza

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: marcinbzyk » 05 lut 2017, 09:15

450 zł to za ładna rodzinę bez Ula wołają

Awatar użytkownika
dudi
Posty: 1927
Rejestracja: 06 lis 2013, 21:57
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: dudi » 05 lut 2017, 09:17

KamilD pisze:Nie zrozumiałeś mnie .


Zrozumiałem Cię i to doskonale.
Podałem Ci ceny rodzin

dudi pisze:Wszystko zależy od regionu. Średnio ok 350-400 zł za rodzinę.


Dodatkowo wyraziłem swoje zdanie odnośnie cen uli styrodurowych.

Jak dla mnie cena jest ok. Nawet licząc 350 zł za rodzinę i 100 zł za ten nie kompletny ul to i tak cena ok. O ile ul jest w dość dobrym stanie.

Zauważ że w ulu brakuje ci tylko półkorpusów czyli tak naprawdę najtańszych elementów. Masz daszek dennice, korpus i pewnie powałkę

KamilD
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:16
Lokalizacja: Szczepanów / Środa Śląska
Kontaktowanie:

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: KamilD » 05 lut 2017, 09:23

Wszystkie ule które widziałem w tej pasiece są dość mocno uzywane . Nie ma powałki. Zresztą pewnie będę mógł sobie wybrać najlepsze. Dodatkowo do tych uli gość chce mi dać ramki hoffmanowskie jako dodatek do tych korpusów które sobie dokupie . Już sam nie wiem . Słyszałem w eterze ze mozna kupić rodziny od 80 do 150 zl więc nie wiem skąd ceny rzędu 300 zł .

Awatar użytkownika
dudi
Posty: 1927
Rejestracja: 06 lis 2013, 21:57
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: dudi » 05 lut 2017, 09:29

KamilD pisze: Słyszałem w eterze ze można kupić rodziny od 80 do 150 zl więc nie wiem skąd ceny rzędu 300 zł .


To źle słyszałeś. Za taka cenę kupie każda ilość jakby co :)
200-250 zł musisz dać w sezonie za odkład. Ok 100 zł to możesz zapłacić za rójkę.

Co do tych uli to jak są nie bardzo to kup nowe i przełóż.

No tak to jest początki są ciężkie i dość kosztowne - niestety

marcinbzyk
Posty: 484
Rejestracja: 09 lis 2013, 18:56
Lokalizacja: Chotcza

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: marcinbzyk » 05 lut 2017, 09:52

Życzę wszystkim powodzenia w zakupie tak tanich rodzin na wiosnę. Rozumiem że każdy chce sprzedać drogo a kupić tanio a najlepiej za darmo haha
Powodzenia

KamilD
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:16
Lokalizacja: Szczepanów / Środa Śląska
Kontaktowanie:

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: KamilD » 05 lut 2017, 09:55

To może pochwalisz się ile TY zapłaciłeś?

Piotr67
Posty: 857
Rejestracja: 10 lis 2013, 11:03
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: Piotr67 » 05 lut 2017, 10:13

Witam
Tak po mojemu to na wiosne za ładną przezimowaną rodzinke cena 400 - 450 to jest normalna cena , Ty w tej cenie dostajesz jeszcze ramki ( może jeszcze ładny susz na nich będzie ) , a te ule ze styroduru to jest tylko taki bezwartościowy dodatek - przy okazji pszczelarz - sprzedawca pozbędzie się śmieci z pasieki . Wiem że początki nie są łatwe i koszty na starcie są duże ale płacąc za rodzinkę 450 zetów policz sobie ile słoików miodu 09 sprzedając średnio po 30 zetów musiał byś z nich wyciągnąć żeby Ci się to zwróciło , to ułatwi Ci przemyślenia :)

Ps. w czerwcu już te rodzinki powinny się zwrócić
Pozdrawiam

piotrus82r
Posty: 424
Rejestracja: 10 paź 2015, 20:40

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: piotrus82r » 05 lut 2017, 10:18

na pewno nie pchał bym się w używane ule itp. sam popełniłem ten błąd
nic do niczego nie pasuje problemy ze skompletowaniem itp.
jak coś to kup sobie nowe ule i zakupione rodziny od pszczelarza
osadź w nich. A co do kalkulacji to w pełni się zgadzam z tym że nie nastawiaj
się na pozyskiwanie miodu, a raczej na utrzymanie rodzin w dobrej kondycji miód będzie wtedy
fajnym dodatkiem, jak zaczniesz myśleć tylko o miodzie to źle sie to skończy i dla
Ciebie i dla twoich pszczół. Takie niestety mamy czasy teraz.

piotrus82r
Posty: 424
Rejestracja: 10 paź 2015, 20:40

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: piotrus82r » 05 lut 2017, 10:19

dudi pisze:
KamilD pisze: Słyszałem w eterze ze można kupić rodziny od 80 do 150 zl więc nie wiem skąd ceny rzędu 300 zł .


To źle słyszałeś. Za taka cenę kupie każda ilość jakby co :)
200-250 zł musisz dać w sezonie za odkład. Ok 100 zł to możesz zapłacić za rójkę.

Co do tych uli to jak są nie bardzo to kup nowe i przełóż.

No tak to jest początki są ciężkie i dość kosztowne - niestety



200-250 to realna cena odkładu początkiem maja.

KamilD
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:16
Lokalizacja: Szczepanów / Środa Śląska
Kontaktowanie:

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: KamilD » 05 lut 2017, 10:26

Ok. Czyli biore to za 450 zeta - może coś utarguje i do tego dokupuje korpusy z linków poniżej.
http://allegro.pl/korpus-polnadstawka-wielkopolska-do-montazu-i6372786953.html
http://allegro.pl/korpus-wielkopolski-do-somodzielnego-montazu-i6372784844.html

Do tego ramki i węze .

http://allegro.pl/ramki-wielkopolskie-sulkowski-100szt-wielkopolska-i6692956838.html
http://allegro.pl/ramki-wielkopolskie-nadstawkowe-sulkowski-1-2-i6692941945.html

Jako powałki uzyje folii - tak robi ten pszczelarz od którego kupie rodziny

Podliczając wszystko koszt 10 rodzin i kompletnych uli 5500.
Zwrot inwestycji po sprzedanych 183 słoikach miodu po cenie 30 zł . Hehe

A no i trzeba odjąć koszty utrzymania - karmienie i leczenie
Ostatnio zmieniony 05 lut 2017, 10:32 przez KamilD, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr67
Posty: 857
Rejestracja: 10 lis 2013, 11:03
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: Piotr67 » 05 lut 2017, 10:31

Witam
Poszukaj dobrze to kupisz taniej ramki , nie pamiętam dokładnie musiał bym zerknąć może i ja mam na zbyciu ramki nadstawkowe nowe
Pozdrawiam

KamilD
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:16
Lokalizacja: Szczepanów / Środa Śląska
Kontaktowanie:

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: KamilD » 05 lut 2017, 10:39

Piotr67 pisze:Witam
Poszukaj dobrze to kupisz taniej ramki , nie pamiętam dokładnie musiał bym zerknąć może i ja mam na zbyciu ramki nadstawkowe nowe

To zerknij proszę. Chętnie odkupie komplet na 10 rodzin

karol377
Posty: 181
Rejestracja: 23 lut 2016, 08:25

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: karol377 » 05 lut 2017, 10:41

Drogo te ramki. Poszukaj na olx

Piotr67
Posty: 857
Rejestracja: 10 lis 2013, 11:03
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: Piotr67 » 05 lut 2017, 10:43

Witam
Napisz mi na PW telefon do siebie
Pozdrawiam

marcinbzyk
Posty: 484
Rejestracja: 09 lis 2013, 18:56
Lokalizacja: Chotcza

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: marcinbzyk » 05 lut 2017, 11:21

Ja w 2012 kupiłem po 450 razem ze starymi rozpadajacymi się dadantami

piotrus82r
Posty: 424
Rejestracja: 10 paź 2015, 20:40

Re: Prośba o rade przy zakupie

Postautor: piotrus82r » 05 lut 2017, 12:52

ulmix od nas z forum dawał ogłoszenie że robi ramki i to w całkiem dobrych pieniądzach

http://ulmix.com.pl/oferta.html


Wróć do „Jak rozpocząć pszczelarzenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości