Pytanie o LN 3/4 i takie tam...

Dział dla początkujących
Awatar użytkownika
Krzyżak

Re: Pytanie o LN 3/4 i takie tam...

Postautor: Krzyżak » 20 paź 2018, 19:38

Mając LN3/4 magę wyprodukować rodzinę na każdej ramce. W ten korpus/korpusy wchodzi każda ramka.
Wielkopolskie w poprzek, dadanty wzdłuż po dobiciu listewek 7mm przy wręgach.
Jak ktoś chce handlować Dadantami na LN to stawia dwa korpusy LN 3/4 z listewkami, robi pakiet i go gotowe.
W LN można mieć dowolną ramkę, bo to ul o największym przekroju. Dennice, daszki i podkarmiaczki oryginalne LN.
Pełna wygoda. W lipcu ze zbędnej pszczoły robimy pakiety i na wiosnę sprzedajemy jak jest popyt.

Borówka

Postautor: Borówka » 20 paź 2018, 20:12

Krzyżak pisze:Mając LN3/4 magę wyprodukować rodzinę na każdej ramce. W ten korpus/korpusy wchodzi każda ramka.
Jak ktoś chce handlować Dadantami na LN to stawia dwa korpusy LN 3/4 z listewkami, robi pakiet i go gotowe.
W LN można mieć dowolną ramkę, bo to ul o największym przekroju. Dennice, daszki i podkarmiaczki oryginalne LN.
Pełna wygoda. W lipcu ze zbędnej pszczoły robimy pakiety i na wiosnę sprzedajemy jak jest popyt.

Faktycznie jak się uprzeć, to i WZ można, na zasadzie odwróconego Dadanta o wysokości 240 mm i postawieniu korpusów obróconych o 90 stopni. ;)
Tylko trzeba by jakoś ramki zamocować tak aby wąs od ramki WZ nie przeszkadzał.

konsaty

Postautor: konsaty » 20 paź 2018, 21:42

Beeman pisze:
marcinbzyk pisze:Po prostu w pewnym momencie dochodzisz do takiego momentu. Mam 120 rodzin, po co mi 500 odkladow 1 ramka, zrobię sobie 50 konkretnie i zawioze jeszcze na gryke.

Witam. Zrobisz jak zechcesz? Ile taki odklad przyniesie? Jedna nadstawke? Czyli 30kg? 30l X 40zl=1200zl +400zl za rodzine X50= 80000zl
Oni zrobili tak 500 rodzin X 400zl = 200,000 zl (Nie liczac ile ramek suszu i wosku zostanie po nich ) Reasumujac teoretycznie ty zarobiles 80tys a oni 200tys. Zycze szczescia w biznesie.

Weź ty sie puknij w ten pusty czerep.

konsaty

Postautor: konsaty » 20 paź 2018, 21:45

marcinbzyk pisze:Po prostu w pewnym momencie dochodzisz do takiego momentu. Mam 120 rodzin, po co mi 500 odkladow 1 ramka, zrobię sobie 50 konkretnie i zawioze jeszcze na gryke.

Dokładnie. Z 120 silnych rodzin 3 korpusowych wielkopolskich w maju mozna zrobić 50 odkładów i sie nimi nie przejmowac tylko żeby miały papu .

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 21 paź 2018, 02:05

Krzyżak pisze:Mając LN3/4 magę wyprodukować rodzinę na każdej ramce. W ten korpus/korpusy wchodzi każda ramka.

Sprzedaż odkładów nawet po 500 zł nie jest opłacałna.

Pozdrawiam,
polbart

Awatar użytkownika
Krzyżak

Postautor: Krzyżak » 21 paź 2018, 09:21

polbart pisze:Sprzedaż odkładów nawet po 500 zł nie jest opłacałna.

Pozdrawiam,
polbart

Leszek, a dlaczego tak uważasz ?
Myślę, że dywersyfikacja przychodu w pasiece, tak samo jak w każdym innym biznesie, to niezły pomysł.

Pozdrawiam
Szymon

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 21 paź 2018, 10:07

Krzyżak pisze:
polbart pisze:Sprzedaż odkładów nawet po 500 zł nie jest opłacałna.

Pozdrawiam,
polbart

Leszek, a dlaczego tak uważasz ?
Myślę, że dywersyfikacja przychodu w pasiece, tak samo jak w każdym innym biznesie, to niezły pomysł.

Pozdrawiam
Szymon

Po prostu małe pszczoły i cudowne matki trzeba sprzedawać po 1000zł za odklad.
Zapomniałem. że jeszcze radzą sobie z waroa.

konsaty

Postautor: konsaty » 21 paź 2018, 14:38

Kilo spadzi jak manuka po 250 odkłady po 500 nieopłacalne :):):) Jest jedno wyjście sprzedac wszystko po co sie meczyć i bankrutować za niedługi czas :):):)

Beeman

Postautor: Beeman » 21 paź 2018, 21:45

konsaty pisze:
Beeman pisze:

Witam. Zrobisz jak zechcesz? Ile taki odklad przyniesie? Jedna nadstawke? Czyli 30kg? 30l X 40zl=1200zl +400zl za rodzine X50= 80000zl
Oni zrobili tak 500 rodzin X 400zl = 200,000 zl (Nie liczac ile ramek suszu i wosku zostanie po nich ) Reasumujac teoretycznie ty zarobiles 80tys a oni 200tys. Zycze szczescia w biznesie.

Weź ty sie puknij w ten pusty czerep.

Witam Konstanty mozesz rozwinac Twoja doglebna analize.

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 22 paź 2018, 21:10

Panowie jak już tak przeliczamy, porównujemy, wartość miodu, odkładów, nie powinniśmy wspomnieć o pracy jaką wykonują nasze pszczółki dla rolnictwa, sadowników itd.Czyż te nasze kilka słoików miodu nie są tylko słodkim pocieszeniem ciężkiej pracy dźwigania korpusów,w porównaniu dla zysku z produkcji płodów rolnych zapylanych przez nasze pszczoly?
Ogłoszony niedawno budżet dla programu ochrony pszczoly,u naszych zachodnich sąsiadów wynosi na następny rok 100 ml EUR.
Co na to nasze nowe lokalne władze?

Pozdrawiam serdecznie Norbi.
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 23 paź 2018, 06:02

Nobikarina pisze:Panowie jak już tak przeliczamy, porównujemy, wartość miodu, odkładów, nie powinniśmy wspomnieć o pracy jaką wykonują nasze pszczółki dla rolnictwa, ..

Witam
Sądzisz że oni o tym wiedzą , albo że się tym przejmują ? , jak narazie spotkałem jednego rolnika który się ucieszył jak go zapytałem czy mogę postawić pszczoły na jego gryce . Co prawda mało jest czynnych gospodarstw w mojej okolicy ale reszta rolników to ciemne byki które latają z opryskiwaczami kiedy ich dupa za swędzi
Pozdrawiam

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 23 paź 2018, 10:28

Piotr67 pisze:
Nobikarina pisze:Panowie jak już tak przeliczamy, porównujemy, wartość miodu, odkładów, nie powinniśmy wspomnieć o pracy jaką wykonują nasze pszczółki dla rolnictwa, ..

Witam
Sądzisz że oni o tym wiedzą , albo że się tym przejmują ? , jak narazie spotkałem jednego rolnika który się ucieszył jak go zapytałem czy mogę postawić pszczoły na jego gryce . Co prawda mało jest czynnych gospodarstw w mojej okolicy ale reszta rolników to ciemne byki które latają z opryskiwaczami kiedy ich dupa za swędzi

Wiem, dlatego mój post.Potentaci wielkoobszarowi mają gdzieś karę w wysokości 500zł,tym bardziej pracę jaką wykonują nasze pszczoly.

Pozdrawiam serdecznie Norbi.
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

marcinbzyk

Postautor: marcinbzyk » 23 paź 2018, 12:11

No niestety takie są realia. Unia wspiera specjalizacje o gospodarki wielkoobszarowe. Czyli to aby rolnicy byli coraz mniej sampwystarvzalni

Wróć do „Jak rozpocząć pszczelarzenie”