Konkurs - dyskusja.

admin
Administrator

Konkurs - dyskusja.

Postautor: admin » 13 sty 2014, 14:17

Witam fotografujących pszczelarzy.
Własnie rusza konkurs na zdjęcia do kalendarza 2015.
Konkurs jest z nagrodami dla najlepszego zdjęcia wyłonionego w głosowania w danym miesiącu.
Nagrody pochodzą od sponsorów forum, i są to kompletne ule, poławiacze, kupony na 250 zł do realizacji w sklepie sponsora, koszulki, czapki itp itp...

Konkurs startuje 20 stycznia, i wtedy będzie można przesyłać swoje zdjęcia do oceny. Właściciel zdjęcia powinie przechowywać na swoim komputerze oryginalny wymiar zdjęcia - ułatwi to przygotowanie do druku.

Kalendarze będą za darmo dla uczestników forum miodka

Nie wiem jak ma przebiegać głosowanie, bo to pierwszy konkurs piękności jaki organizuję, może ktoś mi podpowie - zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
heroink

Re: Konkurs - dyskusja.

Postautor: heroink » 13 sty 2014, 15:50

Ja już kiedyś sugerowałem zrobienie czegoś takiego jak sonda, 1 użytkownik jeden głos na jedno zdjęcie które mu się najbardziej podoba, to chyba najłatwiejszy i najszybszy sposób, bo jak nie to to co? Wiadomości pm i policzanie głosów na kartce albo wpisywanie się w temacie pod zdjęciem? (swoje posty można edytować w przeciągu jakiegoś czasu a to element wprowadzający lekkie zamieszanie).
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

Awatar użytkownika
Kriskros

Postautor: Kriskros » 13 sty 2014, 17:26

"....Konkurs startuje 20 stycznia, i wtedy będzie można przesyłać swoje zdjęcia do oceny. Właściciel zdjęcia powinie przechowywać na swoim komputerze oryginalny wymiar zdjęcia - ułatwi to przygotowanie do druku. ..."

- własnie i tu pytanie gdzie wysyłać fotki (e-mail?) lub czy wstawiac gdzies na forum jesli tak to gdzie ?
Panowie co sadzicie jak to bedzie łatwiej i prościej dla pozostałych ?

Pozdr.
Kriskros

Awatar użytkownika
heroink

Postautor: heroink » 13 sty 2014, 17:42

Chyba najlepiej zrobić tak:
do X dnia wysyłać zdjęcia na maila, jakiś czas później admin czy ktoś wrzuca zdjęcie z nr a jednym poście a potem użytkownicy mają x dni na ocenę i wybór tego najładniejszego w danym miesiącu.

Prosto logicznie i bez zamieszania.
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

bzz

Postautor: bzz » 13 sty 2014, 18:23

Tomku,
odnośnie konkursu.
- tabelka, może w tym stylu http://wordpress.org/plugins/polldaddy/screenshots/
- jedno zdjęcie (na Twój mail?), już bez konieczności segregowania/jeden użykownik na dany miesiąc
- katalog, w którym będą konkursowe fotografie, z możliwością edycji tylko przez /Admina/ użytkownik jedynie głosuje

Prosto i klarownie, pozdrawiam bzz

Awatar użytkownika
Harpia_Dominium

Postautor: Harpia_Dominium » 13 sty 2014, 19:21

Moim skromnym zdaniem to widze tak:
- jeden użytkownik 1 zdjęcie
- przesyła na maila do admina (nie ma wtedy opcji ze ktoś z sympatii zagłosuje na kiczową fotke)
- admin zamieszcza fote pod odpowiednim numerkiem
- 1 użytkownik = 1 głos ---> głosuje na daną fotkę do danego dnia
- zliczenie puktów i jest laureat
i cieszymy sie z fotki miesiąca :)
Kto miód łyka, jak koń bryka :)

admin
Administrator

Postautor: admin » 13 sty 2014, 21:53

Jest jeszcze coś takiego jak ankieta, na zdjęciu widać jakie ma parametry.

można ustawić liczbę głosów - głosujący może oddać głos na kilka zdjęć, na ile zdjęć powinniśmy oddać nasze głosy? czy tylko jedno?

Awatar użytkownika
sewerynd4
Kontaktowanie:

Postautor: sewerynd4 » 13 sty 2014, 21:58

ankieta zły pomysł bo zostanie nadesłane 11 bądź więcej a ankieta jest tylko na 10 pozycji
Pozdrawiam Seweryn

admin
Administrator

Postautor: admin » 13 sty 2014, 22:06

Na razie tak sobie to wyobrażam,
1-Autor zdjęcia wysyła zdjęcie w oryginalnym rozmiarze na maila - do jakiejś tam ustalonej daty
2-Następnie jet tworzona ankieta na podstawie tych zdjęć
3-Ankieta stworzona jest na czas określony - my głosujemy.
4-Zwycięzca odbiera nagrodę + wyłonione jest zdjęcie miesiąca do kalędarza na 2015
5-i zaczynamy wszystko od nowa

co sadzicie?
Liczba ankiet jest zmienialna w panelu administratora - spoko

mateusz

Postautor: mateusz » 13 sty 2014, 22:24

Rozumiem, że nie ma tu żadnego tematu przewodniego. Może być to dowolne zdjęcie, wykonane w dowolnej porze roku?

admin
Administrator

Postautor: admin » 13 sty 2014, 22:37

mateusz pisze:Rozumiem, że nie ma tu żadnego tematu przewodniego. Może być to dowolne zdjęcie, wykonane w dowolnej porze roku?

Nie, wygrane zdjęcie z marca , będzie drukowane w kalendarzu na stronie marzec.
Temat zdjęć to pszczelarstwo

mateusz

Postautor: mateusz » 13 sty 2014, 22:53

I właśnie o to mi chodziło, trzeba robić nadsyłać zdjęcia zgodne z porą roku. Czyli konkurs całoroczny.
Szkoda, że zima w tym roku taka nieurodziwa, bo pasieka w śniegu wygląda lepiej, niż pasieka w błocie :)

Awatar użytkownika
zubo

Postautor: zubo » 13 sty 2014, 23:00

super pomysl. bedzie jakis wstapny odsiew czy wszystkie zdjaci beda publikowane. a co z grudniem trzeba wybrac wczesniej zeby zdazyc wydrukowac.

Awatar użytkownika
heroink

Postautor: heroink » 13 sty 2014, 23:45

Tak dalej pójdzie z klimatem, to ten grudzień będzie jak wiosna to zdjęcie z wiosny też się nada od biedy haha :D
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

piksa

Postautor: piksa » 14 sty 2014, 09:20

czyli styczen 2014 robimy zdjecia na styczeń 2015 to moze grudzien 2015 da troche zimy ;)

w kwestiach organizacyjnych
zeby nie było tak ze bedzie 50 zdjec i kazdy ma po jednym glosie swoim haha

Vantom

Postautor: Vantom » 14 sty 2014, 12:40

piksa pisze:czyli styczen 2014 robimy zdjecia na styczeń 2015 to moze grudzien 2015 da troche zimy ;)

w kwestiach organizacyjnych
zeby nie było tak ze bedzie 50 zdjec i kazdy ma po jednym glosie swoim haha

Już się o to proszę nie bać, na pewno przybędzie nowych kont .Na jednym z popularnych for to nawet zwykli trzymacze zostawali pszczelarzami roku.

Awatar użytkownika
heroink

Postautor: heroink » 14 sty 2014, 13:13

Na pewno nie będzie tak że każdy ma po 1 głosie, ja nie mając uli nie zrobię fotki a na pewno zagłosuję i ktoś będzie miał swój głos + 1 mój :D

Co do kont "dodatkowych" to prawda, będąc Moderatorem na innych forach były takie przypadki że fikcyjne konta wyrastały jak grzyby po deszczu przy podobnych okazjach i skutki można było przewidzieć, ale i na to jest metoda ;) Chłopaki (administratorzy) robili jakieś blokady na IP w sensie że z jednego IP jeden głos mógł być oddany czy logowany jeden użytkownik, coś w tym stylu, ale wiadomo i takie zabezpieczenie pewnie obejść się da jak ktoś bardziej kumaty jest ;)
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

piksa

Postautor: piksa » 14 sty 2014, 13:44

polak potrafi;) haha a dodatkowa pokusa dla oszukujacych i zakladajacych fikcyjne konta to nagroda, dość znaczaca ;)

mi_sojda

Postautor: mi_sojda » 14 sty 2014, 13:54

To możne i ja wyrażę swoja opinie:)
1. Wybór najlepszego zdjęcia powinien wyglądać następująco
-chętni nadsyłaj propozycje do ostatniego dnia miesiąca wysyłają na maila do admina.
-administrator tworzy temat w dziale ,,konkurs,, np o nazwie ,,styczeń,, gdzie wstawia zdjęcia każde ze zdjęć ma swój nr (ważne aby wszystkie zdjęcia były wystawione w jednym dniu aby każdy miał równe szanse) przez dwa tygodnie dostępna jest ankieta i trwa glosowanie każdy możne wybrać powiedzmy 2 lub 3 zdjęcia (zmniejszy to możliwość uzyskania tego samego wyniku) polowa lutego dostępne są wyniki ankiety za styczeń i zaczyna się ankieta z ewentualną dogrywka i styczeń mamy z głowy:) i tak dalej.... aż do listopada....
2. co do listopada i grudnia 2014 to jeśli chcemy mieć kalendarz w wersji drukowanej w pierwszym tygodniu stycznia to konkurs powinien zakończyć się 1 grudnia żeby zdążyć z obróbka zdjęć i z samym drukiem nie mówiąc nawet o dystrybucji... proponuje następujące rozwiązanie : biorąc pod uwagę ze pogoda jest niepewna można zaproponować konkretny temat np ,,sposób podania produktów pszczelich,, lub coś podobnego zdjęcia takie można było by przesyłać od początku listopada do jego polowy razem ze zdjęciami na miesiąc listopad, ankieta trwała by od 15listopada do jego końca i początkiem grudnia mielibyśmy już komplet zdjęć:)

Osób nagrodzonych będzie 12 czy jedna która uzyska najwięcej głosów ze wszystkich miesięcy??
Można byłoby wprowadzić ograniczenia np maksymalna liczba miesięcy do jakich można nadsyłać swoje zdjęcia... powiedzmy max 4 miesiące. unikniemy sytuacji gdzie jeden pszczelarz fotograf wykona swój własny autorki kalendarz:) lub odwrotnie gdy jeden z kolegów mający WIELKA ochotę zdobycia nagrody będzie nadsyłał zdjęcia bardzo zlej jakości tworząc zupełnie niepotrzebny przesyt propozycji łatwiej będzie wybrać najlepsze zdjęcie powiedzmy z 30 czy 50 niż z 200.... bo podejrzewam ze w maju, czerwcu czy lipcu ilość zdjęć może być ogromna...

A możne warto pomyśleć nad innymi konkursami np ,,najładniejsze logo pasieki,,
lub coś bardziej ambitnego np ,,pomysły/projekty propagowania spożycia produktów pszczelich,, wybranie najciekawszego projektu powiedzmy krótkiego filmu czy plakatu i danie możliwości korzystania z tego pomysłu innym np stowarzyszeniom czy kołom pszczelarskim zaowocuje uzyskaniem sponsora możne nawet dotacji z UE i przeprowadzenie akcji ogólnopolskiej np w tv lub prasie... przyniosło by to nieukrywanie korzyści dla całego środowiska:)

admin
Administrator

Postautor: admin » 14 sty 2014, 23:45

OK, sporo się tu dowiedziałem i na podstawie tych informacji powstanie konkurs na zdjęcie do kalendarza 2015.

Fajnie by było, jak faktycznie nadesłalibyście sporo zdjęć, bo to własnie to będzie stanowiło o sukcesie tego konkursu. Jak wcześniej pisałem, będzie to mój pierwszy taki konkurs i mogą zwłaszcza na początku pojawić się jakieś nieprzewidziane kuchy - będzie z tego jakaś nauka. Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.

Wróć do „Zdjęcia”