Kogo UE robi w banbuko?

Prawnik
Leśny

Re: Kogo UE robi w banbuko?

Postautor: Leśny » 22 lut 2015, 23:50

piotrek77251 pisze:
W czym więc tkwi problem? Wiadomo chodzi o pieniążki. Trzeba o tym mówić głośno, przy obecnej refundacji zarobią i Puławy i tacy producenci jak Łysoń, Sabat, czy "hodowcy" matek np. Pani Gębala.

Miałeś matki od Pani Gębali? czy tylko tak piszesz zeby po kimś pojechać.... ???

Piepszysz troche jak potłuczony, mało masz pojecia na czym ta refundacja polega a wypisujesz referaty....

Refundacja się opłaca, w tym roku biore stół do odsklepiania 120 cm, odstojnik 70L i topiarke do wosku gazową - całosć po otrzymaniu refundacji będzie mnie kosztowała 1360zł....... RZECZYWIŚCIE NIE OPLACA SIĘ..... :)

W roku ubiegłym kupiłem kilka rzeczy, m.in. miodarke 5 plastrową cena 2180 zł brutto
zrefundowano 1068 zł
JA ZAPŁACIŁEM 1112 ZŁ - nie znajde nikogo kto za taka cene zrobiłby mi ta miodarke......
Faktem jest ze ceny są zawyżone z czym trzeba walczyć, ale zanim coś się zmieni na lepsze to można korzystać z tego co jest.......

ZDZISŁAW

Postautor: ZDZISŁAW » 23 lut 2015, 09:27

Ceny [ zawyzone] zwiększonym popytem to naturalny mechanizm ,ale iles ludzi ma prace i zwiększone możliwosci finansowe -gdzies te pieniądze wydaje i własnie ten łańcuszek napędza popyt wewnętrzny i gospodarke wszyscy chcąc /nie chcąc bierzemy w tym udział,to co ?... za wszelką cene w imie powiedzenia ludowego "jak mi zdechła krowa to niech sasiadowi dwie " zabic ten prosty mechanizm ?

Na taki skok modernizacyjny pasiek jaki sie dokonał i dokonuje sie obecnie czekaliśmy od zawsze ,a przynajmniej Ja od połowy lat 70- tych ,niestety nowe wymaga otwartości .

Sory jak ktoś poczuł sie dotknięty ,ale od ilu lat ,na ilu forach mozna drazyc ten sam temat ,
nie chcesz nie kożystaj ,ale jak chcesz obnośc się ze Swoją negacją to może znajdz inna płaszczyzne ?

Prostych dopłat bezpośrednich nie ma w całej Uni z jej funduszy ,w byłej Czechosłowacji był taki mechanizm ze srodków własnych i po rozpadzie na Czechy i Słowacje został utrzymany i jest dalej ,
podobne przymiarki były w krajach bałtyckich ale nie wiem czy przetrwały kryzys?

MrHW

Postautor: MrHW » 17 maja 2015, 20:13

A gdzie te miodarki od Mariuszcza można znaleźć. Potrzebuję pilnie coś kupić.

Piotr

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 17 maja 2015, 21:25

Gembala jest poprawnie.

Mariuszczs

Postautor: Mariuszczs » 18 maja 2015, 06:55

MrHW u mnie nie ma pilnie a wręcz przeciwnie bo robię co jakiś czas miodarkę max dwie .

Wróć do „Pszczelarstwo w świetle prawa”