Petycja

Prawnik

Piotr67

Re: Petycja

Postautor: Piotr67 » 06 paź 2015, 22:15

Witam
Czy coś da taka petycja ? Pozdrawiam
Pozdrawiam

Boleslav

Postautor: Boleslav » 06 paź 2015, 22:28

Piotr67 pisze:Witam
Czy coś da taka petycja ? Pozdrawiam

Po tym, co czytam na polskich forach, to wątpie. Czycze wam zdrowych pszczół, a przedewszystkim zdrowych Polaków.
Ja bym podpisał petycje.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 07 paź 2015, 04:17

Janku, opisałem wszystko najlepiej jak tylko mogłem.
Niestey, kiedy klepnąłem opublikuj, wywaliło mnie z forum.
Widać za długo pisałem.
Z petycją jeśli chodzi o AB to bardzo wielki błąd.
Petycja, jest tylko i wyłącznie populistycznym działaniem i nie odniesie żadnego skutku.
Mało tego, stworzona została w wielkiej nieświadomości i nieznajomości prawa polskiego i unijnego.
Dziwne, że ktoś chce pomagać pszczołom i pszczelarzom polskim a skacze się mu do gardła.
Nawet w sytuacji wystąpienia z pierwszego szeregu.
AB będzie w Polsce dostępny ku uciesze pszczół.
To nie PZP wprowadzi go na rynek.
Bardzo dobra firma oferująca produkty dla pszczół, jeszcze mało znana polskim pszczelarzom.

Pozd4rawiam,
polbart

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 07 paź 2015, 05:59

Petycja dotyczy odwołania pana TS .Lekarstwo jak najbardziej jest potrzebne.

Gilian

Postautor: Gilian » 07 paź 2015, 08:20

polbart pisze:

Janku, opisałem wszystko najlepiej jak tylko mogłem.
Niestey, kiedy klepnąłem opublikuj, wywaliło mnie z forum.
Widać za długo pisałem.
Z petycją jeśli chodzi o AB to bardzo wielki błąd.
Petycja, jest tylko i wyłącznie populistycznym działaniem i nie odniesie żadnego skutku.
Mało tego, stworzona została w wielkiej nieświadomości i nieznajomości prawa polskiego i unijnego.
Dziwne, że ktoś chce pomagać pszczołom i pszczelarzom polskim a skacze się mu do gardła.
Nawet w sytuacji wystąpienia z pierwszego szeregu.
AB będzie w Polsce dostępny ku uciesze pszczół.
To nie PZP wprowadzi go na rynek.
Bardzo dobra firma oferująca produkty dla pszczół, jeszcze mało znana polskim pszczelarzom.

Pozd4rawiam,
polbart

Drogi Leszku, nie sądzę abyś miał rację. Dwa tygodnie temu w Urzędzie Rejestracji Leków i Srodków Biobójczych żadna firma nie wszczęła postępowania dopuszczającego dla produktu o nazwie ABvarC.
Procedura dopuszczająca jest skomplikowana i czasochłonna, urząd jest niezależny i żadne wpływy w minrolu nie przyśpieszą jego decyzji. Może kiedyś ABvarC będzie dopuszczony, tego nie wykuczam, na razie jednak NIE.

Mówimy nie o tym co być może będzie, ale o tym co się już zdarzyło. ABvarC można było kupić w Bałtowie na stoisku Babik-Sabat, można też było go dostać w wielu sklepikach związków pszczelarskich w całym kraju. W marketing zaangażowano Pszczelarza Polskiego który opublikował artykuł z którego można było odnieść wrażenie że ten środek jest legalny. Z twojego postu można odnieść wrażenie że Tadeusz Sabat chciał dobrze i tylko trochę nagiął prawo. Nie nagiął a całkowicie go pogwałcił. Czy chciał dobrze? Chyba dla siebie, wiesz ile kosztuje pudełko ABvarC z dostawą do Polski? Mam wiadomość z pierwszej ręki od Valerii Baldan która sprzedaje na alibabie ten specyfik w ilościach hurtowych na cały świat - 10 euro. Niezła przebitka, do czyjej kieszeni trafiły te pieniądze?
Mam namiary na 10 pszczelarzy (imie, nazwisko, adres) którzy ABvarC stosowali tej jesieni. Co mam z tą wiedzą zrobić? Zgłoszę do weterynarii, przyjadą skontrolują i ukarzą bogu ducha winnego pszczelarza mandatem. A przestępca za sprawą którego do tego doszło ma pozostać bezkarny i puszyć się na prezydenckim stołku? Sabata trzeba usunąć, musi też dojść w związkach do wstrząsu,prawdziwej zadumy nad tym do czego dopuścili pozwalając mu na wszystko, wtedy będzie szansa że jego miejsce zajmie ktoś kto doprowadzi do prawdziwej odnowy związków. Zamiana Sabata na np. Worobika który jest z tego samego ulepiony nic nie da.

Odpowiem też Piotrowi. Tak, jest taka możliwość że ta petycja nic nie da. Raz że może być b.mało podpisów i po prostu będzie mało znacząca. Dwa że beton na Nadzwyczajnym Zjeździe może być tak silny że ta petycja będzie głosem wołającym na puszczy. Jednak trzeba spróbować. Na wypadek gdyby po zjeździe Tadeusz Sabat dalej był prezydentem mamy plan B. Polega on na nagłośnieniu sprawy w mediach publicznych. To ostateczność, bo będzie ze szkodą dla całego środowiska gdy z "TVN Uwaga" czy " Polsat Interwencje" cała Polska się dowie że miód od polskiego pszczelarza może być trujący z powodu pozostałości po nielegalnym leku.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 07 paź 2015, 12:00

Janku,

...

Pozdrawiam,
polbart

marektomala1979

Postautor: marektomala1979 » 07 paź 2015, 12:08

Oj ludzie.!!!Każdy jest legalny.Jak wiecie jak go zastosować!!
marektomala1979

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 07 paź 2015, 12:42

Otrzymałem przed chwilą maila od Pana Sebastiana Rozwadowskiego.
Może te informacje rozwieją choć część niejasności
Cytuję:

"Na początku bardzo dziękuję za Pana zaangażowanie i chęć zabrania głosu w tej sprawie.
Oto kilka faktów odnośnie ABVARC
1.Lek jest zarejestrowany i dopuszczony do obrotu w Bułgarii( czyli kraju członkowski UE) więc jak łatwo można się domyślać przeszedł wszystkie możliwe badania i nie wykazano szkodliwości kumafosu .
2.Zeby lek został zarejestrowany zakład produkcyjny w Argentynie musiał zostać poddany inspekcji służb Bułgarskich, inspektorzy sprawdzali czy GMP jakie posiada producent spełnia wymogi europejskiego GMP.
Zakład przeszedł kontrole z wynikiem pozytywnym.
3.My ze swojej strony robiliśmy badania na Uniwersytecie w Olsztynie , które potwierdziły brak pozostałości w miodzie.

Lek jest stosowany od 4 lat również w Turcji i cieszy się tam ogromnym powodzeniem ze względu na skuteczność.

Nie wiem jakich informacji jeszcze Pan potrzebuje , jak coś jestem pod telefonem lub mailem.

Ps. Podmiotem odpowiedzialny za rejestrację i wprowadzenie leku jest firma:
Baldan International Sp. z o.o. w siedzibą w Olsztynie.

Pozdrawiam serdecznie,
Sebastian Rozwadowski"

biuro@baldan-international.com

Ja również pozdrawiam,
polbart

Gilian

Postautor: Gilian » 07 paź 2015, 13:13

Leszku czy my żyjemy w Bułgarii?

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 07 paź 2015, 13:25

Janku,

Żyjemy na kuli ziemskiej.

Jeszcze raz:
Podmiotem odpowiedzialnym za rejestrację i wprowadzenie leku jest firma:
Baldan International Sp. z o.o. w siedzibą w Olsztynie.

http://www.laboratoriobaldan.com.ar/esp/calidad

Pozdrawiam,
polbart

Gilian

Postautor: Gilian » 07 paź 2015, 14:46

W porządku i być może kiedyś będziemy kupować u weterynarza ten lek jak każdy inny. Co chcesz udowodnić Leszku? Że Sabat nie miał nic wspólnego z dystrybucją tego leku? Tego nie da się udowodnić. Mnóstwo ludzi było w Bałtowie i widziało ABvarC na stoisku BabikSabat. Wejdź na fb i zobacz ilu ludzi pisze że kupili w sklepiku pszczelarskim w Andrychowie. To są fakty i tego nie da się pozamiatać.

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 07 paź 2015, 18:59

Temat z ;jak się pozbyć p.S przeszedł na lek ,skuteczny czy nie szkodliwy czy nie tego nie wiem.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 07 paź 2015, 21:36

Gilian pisze:W porządku i być może kiedyś będziemy kupować u weterynarza ten lek jak każdy inny. Co chcesz udowodnić Leszku? Że Sabat nie miał nic wspólnego z dystrybucją tego leku? Tego nie da się udowodnić. Mnóstwo ludzi było w Bałtowie i widziało ABvarC na stoisku BabikSabat. Wejdź na fb i zobacz ilu ludzi pisze że kupili w sklepiku pszczelarskim w Andrychowie. To są fakty i tego nie da się pozamiatać.

Janku,

Nic nie chcę udowodnić.
Ci, którzy kupili AB wybili warrozę do nogi albo nadal biją tę z reinwazji .
Kup parę kostek AB i przetestuj ile Ci zostało warrozy w rodzinach pszczelich na skutek stosowania rozrzedzonego a nie 100 procentowego olejku pichtowego.
Miałem Ci podrzucić Check Mite dla sprawdzenia działań z pichtą ale nie zdążyłem.
Końcówkę zapasów przekazałem komuś innemu.
Pozostał Ci jedynie AB.
Jeśli się chcesz nadal znęcać nad AB i Prezydentem, to wiedz że w tym momencie podważasz badania Pana Profesora Jerzego Wilde, który pewnie i tak nie zwróci uwagi na Twoje żarty.

Pozdrawiam,
polbart

Gilian

Postautor: Gilian » 07 paź 2015, 23:04

Leszku, dotarło do mnie. Tobie nie o bronienie Sabata chodzi, tylko że tu się zrobi szum z nazwą ABvarC, co zaszkodzi wprowadzeniu tego leku legalnie na rynek. Nie wnikam dlaczego stałeś się takim zwolennikiem tej fmy i tego leku
Ale to nie do mnie pretensję, zadzwoń do Sabata i jemu nawrzucaj że przez jego pazerność zrobił się szum fma Baldan ma problem z wprowadzeniem leku. I tyle w temacie.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 07 paź 2015, 23:53

Janku,
Mnie chodzi tylko o jedno.
Polski Pszczelarz powinien mieć dostęp do wystarczającej puli leków przeciwko warrozie.
Nie każdy jak Ty i ja może sobie z różnych względów pozwolić na eksperymenty.
Niedaleko Ciebie ogrodnicy opryskują sady 40 razy w roku.
Nic się nie stanie jeśli raz na rok pszczelarz włoży do ula kostkę zawierająca kumafos.
Cyklu trzyletniego już nie będzie.
Po zeszłorocznej apokalipsie, czeka polskie pszczoły podobna w przyszłym roku.

Pozdrawiam,
polbart

Gilian

Postautor: Gilian » 08 paź 2015, 05:16

Leszku napisz albo zadzwoń do p.Rozwadowskiego i powiedz mu jak sprawy stoją. Nagonka na Sabata nie ustanie, jak się nie da inaczej to przez publiczną tv będziemy nagłaśniać. Jeżeli Baldan Inn czuje że to szkodzi jej interesom to niech odetną się od Sabata i wydadzą oświadczenie w Pszczelarstwie że nie mają nic wspólnego z Sabatowymi interesikami i boleją że do tego doszło.

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 09 paź 2015, 23:32

Janku,

Ja tylko starałem się przekazać udostępnione mi informacje.
Nowy środek i to nie jeden przeciwko warrozie jest potrzebny polskim pszczołom.
W zasadzie to w żadnym państwie na świecie nie ma już ciągłego wałkowania tematu warrozy.

To, że na całej kuli ziemskiej jest grupa pszczelarzy, która stara się walczyć z warrozą nowymi sposobami jest normalnym zjawiskiem.

Pozdrawiam,
Leszek

Domiś

Postautor: Domiś » 10 paź 2015, 12:57

Pod ta petycja powinien podpisać sie tylko ten ktos kto jest zapisany do zwiazku i używa do zwalczania warrozy tylko i wyłącznie tego co jest dopuszczone przez związek. Kto nie wywiąże sie z tych warunków podpisuje petycję tylko po to żeby udezyc w prezydenta. Ja do zwiazku nie należę i nigdy sie nie zapisze i petycji nie podpisze

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 10 paź 2015, 19:03

Do związku nie należę,prawda podobnie nigdy się nie zapiszę.Petycję podpiszę bo w związku potrzebna jest pierestrojka.Domiś ,jeżeli uważasz że wszystko jest robione zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie podpisuj.

Wróć do „Pszczelarstwo w świetle prawa”