Petycja

Prawnik
Awatar użytkownika
dudi

Re: Petycja

Postautor: dudi » 11 paź 2015, 08:49

Tadziu i błąd że nie należysz.

Co do zmian. Panowie to nic nie da. Żeby w tym chorym tworze jakim jest PZP zrobić porządek trzeba rozp... wszystko od góry do dołu i ułożyć te klocki na nowo. Pisałem już nie raz na ten temat - ci sami "towarzysze" od lat. Tam się nic nie zmieniło. Zatrzymali się kilkanaście lat temu i tak stoją w miejscu. Za władzę/stołki mogliby niemalże pójść na noże.
Śmiechu to wszystko warte no ale cóż żeby korzystać ze środków unijnych gdzieś tam należeć trzeba.

Gilian

Postautor: Gilian » 14 paź 2015, 10:02

Obrazek

Gilian

Postautor: Gilian » 06 lis 2015, 18:39

Prezydent Sabat przyznaje się do winy w sprawie ABvarC w Pszczelarzu Polskim. Gwoli wyjaśnienia, to tłumaczenie jest z powodu zarzutów prokuratorskie dla prezesa T. Dylona z Podkarpackiego Związku Pszczelarskiego w Rzeszowie . Przy okazji wymyśla pokrętne usprawiedliwienie dla swoich czynów (testowanie leku, ankieta, uchwała zjazdu w Boguchwale) , nic natomiast nie mówi gdzie się podziała róznica w cenie zakupu u Turka (10 euro) a ceną sprzedaży 110zł. Dziś jest ostani dzień aby dać wyraz swojemu niezadowoleniu i oddać głos w petycji. Zjazd PZP 24 listopada w Warszawie. Jest szansa aby zakończyć epokę Sabata. Załączam skany artykułu z PP:
http://iv.pl/images/17269226924833769188.jpg
http://iv.pl/images/37766820282175174647.jpg
http://iv.pl/images/08817469825104779223.jpg

maruch

Postautor: maruch » 11 lis 2015, 11:25

PZP jest niereformowalny. Ja już 2 lata nie należę do PZP i jakoś nie narzekam. Sam sobie jestem prezydentem i księgowym.
Nie sądzę żeby wymiana TS na innego kacyka coś dała.
"Ksiądz Pana wini, Pan Księdza, a nam biednym zewsząd dobrobyt."

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 11 lis 2015, 19:57

Witam
Zapytam z ciekawości po co niektórzy koledzy się zapisują i należą do de to burdlu ? sadzicie że bez nich ( tej organizacji ) nie dacie sobie rady ??? Pozdrawiam
Pozdrawiam

Gilian

Postautor: Gilian » 28 lis 2015, 16:47

Nie ma komu wręczyć petycji. Nadzwyczajnego zjazdu nie będzie. Miał być 24.11 w Warszawie. Wódz przestraszył się że padnie wniosek o absolutorium i kto wie czy je dostanie. 18 listopada zwołał zaufanych członków zarządu i uchwalili że zjazdu nie będzie. Strategia na przeczekanie. Myślę że mu się nie uda i wyleci za jakiś czas z jeszcze większym hukiem i niesławie.

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 28 lis 2015, 18:00

maruch pisze:PZP jest niereformowalny.

I tu sie kolego z Tobą zgadzam.
Nic na to nie poradzisz. Wszędzie jest to samo. Młodzi/początkujący przyjdą popatrzą i dają sobie spokój. Po pierwsze nic nie dostaną bo są za mali, a po drugie chęci do prowadzenia pasieki/biznesu nikt nie sponsoruje. Tak jak na całym świecie, najpierw musisz pokazać że sam coś potrafisz, coś zrobisz a później ci pomogą (2 lata min).

Piotr67 pisze:Witam
Zapytam z ciekawości po co niektórzy koledzy się zapisują i należą do de to burdlu ? sadzicie że bez nich ( tej organizacji ) nie dacie sobie rady ??? Pozdrawiam

Kolego tez od jakiegoś czasu należę. Czy sobie nie poradzę? Pewnie bym sobie poradził bo zanim doszedłem do jakiejś ilości wszystko zrobiłem własnymi rekami i za własne pieniądze.
Dotacja do sprzętu to dokładnie 49% ceny brutto. Owszem drobny sprzęt pszczelarski tak - kwoty do przełkniecia.
Ale powiedz po cholerę mam płacić 5 tys za miodarkę kiedy mogę zamknąć to w kwocie 2700, odsklepiarka ok 10-15 tys, kupię ją tez prawie za połowę.
Jak Cie stać - śmiało. Ja wolę z dotacji.
I nie pisz że ktos ci zrobi miodarkę za 2,5 tys bo na dzień dzisiejszy ok możesz jej używać, a skąd wiesz co będzie za 2 lata czy nie będzie wymagany atest. I kto ci da na to papier? Kowal?

Wg mnie przestańmy się głupio unosić i schowajmy honor do kieszeni (przynajmniej w kwestii dotacji) a korzystajmy z tego co na się należy.
I raz jeszcze na koniec - tez nie popieram tego co się dzieje w PZP ale żeby się zmieniło trzeba "wetwranów" oderwać od koryta bo ich czas juz dawno minął. Ale jak widzicie nie każdy wie "kiedy ze sceny zejść"

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 28 lis 2015, 18:55

I nie pisz że ktos ci zrobi miodarkę za 2,5 tys bo na dzień dzisiejszy ok możesz jej używać, a skąd wiesz co będzie za 2 lata czy nie będzie wymagany atest. I kto ci da na to papier? Kowal?

Witam
Chyba trochę źle mnie zrozumiałeś kolego , ja prowadzę niewielką pasiekę hobbystycznie i na pewno nie będe należał do PZP chociaż minimum osiągnąłem ;). Jeśli wam dużym się to opłaca to co innego , nie mam nic przeciwko , tylko jednej rzeczy nie rozumiem większość narzeka na ten związek a i tak się tam wielu garnie ? :). Wracając do mojego sprzętu pasiecznego miodarka odstojniki itd. Kowal na pewno mi tego nie robił wszystko zakupiłem w Firmie Anna :) Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 29 lis 2015, 10:20

No i widzisz kolego Piotrze, wszystko zależy m.in od wielkości pasieki i nie można wszystkich włożyć do jednego wora. Jedni lubią ogórki, inni ogrodnika córki. Choć nic nie stoi na przeszkodzie aby zapisali się i mniejsi skorzystali z dotacji i się wypisali. No ale każdy robi jak uważa. A że się garną do związku? Oj wiesz z tak się nie garna, ale jak nie ma wielkiej alternatywy to idą tutaj/ wybór mniejszego zła ;)
A ten kowal to tak wiesz powinien być napisany "..."

Pozdrawiam

Apiholik

Postautor: Apiholik » 30 lis 2015, 02:51

Gilian pisze:Nie ma komu wręczyć petycji. Nadzwyczajnego zjazdu nie będzie. Miał być 24.11 w Warszawie. Wódz przestraszył się że padnie wniosek o absolutorium i kto wie czy je dostanie. 18 listopada zwołał zaufanych członków zarządu i uchwalili że zjazdu nie będzie. Strategia na przeczekanie. Myślę że mu się nie uda i wyleci za jakiś czas z jeszcze większym hukiem i niesławie.

Gilian potężnie zdeterminowany jesteś jak widzę nie wiem i do końca nie rozumiem z jakiego powodu niestety. Ja rozumiem że masz o coś żale do związku i do zarządu Ale czytam te wszystkie twoje wcześniejszy posty i naprawdę dochodzę do wnioski że byłbyś wstanie wysadzić tame aby tylko wyszło na twoje. Mnie osobiście sprawy PZP mało obchodzą. Nie przeżywam nadmiernie. Ale zdrowie moich pszczół owszem. Nie jest mi obojetne. Urzywasz wiele argumentów we wszystkich tych postach. Do mnie jednak niestety nie trafiają. Np że AB jest wysyłany na cały świat. Skoro tak to dlaczego nie do pl. ?Polakom kumafos bardziej szkodzi czy jak? .Ktoś na tym zarabia sorki Gilian ale to ręce opadają normalnie. Nakreciles wiele filmów ostatnio i ja oglądam i widzę totalną niekonsekwencje pakujesz do uli substancje niedopuszczone. Ta plynna amitraza to co to niby jest? .olejek pichtowy gliceryna nafta. Czy te prod.nie dostają się do wosku? Do miadu? Czy mają dopuszczenie? Wszystkie badania grają? Nie wspomniałeś nigdy że olejek pichtowy to dość silny antybiotyk. Czy to dobrze że aplikujesz go przez 3 miesiące? Masz badania pod tym kontem? Czy ty niemasz czasami zamiaru wyhodować jakiegoś diabła z rogami? .Ja uważam że skoro jest taki lek jak ABvar i pół świata go stosuje a u nas wciąż jest nielegalny. To ja sobie myślę że powinniśmy raczej mieć żal do PZP że nie popycha legalizacji tego leku zupełnie uczciwie pozdrawiam Apiholik

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 30 lis 2015, 09:48

ABvarC właśnie przechodzi proces rejestracji i wiele wskazuje, że wkrótce będzie można kupić legalnie ten środek na refundację.
Prezydent Sabat na warsztatach w Mierzynie oficjalnie przyznawał się do sprowadzenia tego środka do Polski. Podobno miał mnóstwo pytań od pszczelarzy dlatego jako PZP sprowadził ABvarC do Polski. Żaden z dystrybutorów medykamentów nie był zainteresowany wzięciem operacji na siebie, więc podobno PZP ma sam zająć się dystrybucją, przez co produkt nie będzie miał narzuconej marży jak w normalnej firmie - nie było mowy, że będzie w takiej samej cenie jak w Bułgarii, żeby nie było nieporozumień...
Miśkowa Pasieka

Apiholik

Postautor: Apiholik » 30 lis 2015, 20:09

No i właśnie o to chodzi żeby odpowiednie organa zabrały głos w tej sprawie. Żeby wszystko było klarowne i przejrzyste . Niech uznają że legalny a wtedy : kiedy. Ile i jak? Albo uznają za zakazany z jakiegoś powodu a wtedy każdy kto go zastosuje będzie wiedział że popelnia przestępstwo . Najgorsza sytuacja jest obecnie wszyscy wiedzą że jest że robi robotę a brakuje " jednej pieczątki" ale w Pl i UE tak już jest że rozkminia się zakrzywienie ogurk tygodniami. Co do ceny to szkoda że tych legalnych preparatów jest tak mało bo najlepszym regulatorem ceny jest sam rynek dzięki za tą wiadomość
pozdrawiam
Apiholik

Gilian

Postautor: Gilian » 03 gru 2015, 12:13

Szkoda gadać. Jak PZP może się zająć legalnie dystrybucją leków? Od leków są lekarze weterynarii a nie związki czy organizacje. Ręce opadają jak słyszę że wierzycie w takie brednie. To są tłumaczenia przestępcy (podobnie jak ankieta) który usiłuje usprawiedliwić swój czyn dobrymi intencjami. I jak widać ciągle znajduje głupich którzy dają się nabrać na tę śpiewkę.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 04 gru 2015, 02:50

Gilian pisze:Szkoda gadać. Jak PZP może się zająć legalnie dystrybucją leków? Od leków są lekarze weterynarii a nie związki czy organizacje. Ręce opadają jak słyszę że wierzycie w takie brednie. To są tłumaczenia przestępcy (podobnie jak ankieta) który usiłuje usprawiedliwić swój czyn dobrymi intencjami. I jak widać ciągle znajduje głupich którzy dają się nabrać na tę śpiewkę.

Panie Janie Drogi Kolego Ja nie mam pojęcia co ktoś sobie myśli i czego oczekuje .Będę tu mówił za siebie . Jak ja to widzę . W żadnym wypadku nie zależy mi na dostrybucji tego czy inneg preparatu przez PZP mało tego ponieważ nie wszyscy należą do związku a niektórzy pszczelarze wręcz są zkluceni z PZP (nawet na szczeblu lokalnym) byłoby lepiej żeby właśnie lekarze handlowali tym zajzajerem . (Wszyscy wokół zadowoleni i gra). Tylko w tym momencie jest mowa o kulaniu kulki kulkowatej. Wpierw trzeba ABvarC ZALEGALIZOWAC na terytorium Rzeczypospolitej. Ja tego nie zrobię bo jestem za cienki w uszach .PZP ma zaś wszystko co potrzebne :plecy ,prawników, kontakty...na tylu członków i finansowanie również. Jest pytanie czy ktoś tam ruszy D... ? . Ja zaś jako pszczelarz nowego leku potrzebuje (chce mieć wybór) . Zarząd ma sporo za uszami ale straszyć tv robić aferę z afery ty mówisz jeszcze że masz nazwiska i adresy . Było coś takiego jak ORMO a może jeszcze jest ?. CHODZI O TO ŻEBY NIE WYLAC DZIECKA Z KAPIELA . Masz człowieku mnóstwo energi gdybyś np.ukierunkowal ją na walkę z neonikotynoidami bo to jest prawdziwym cholerstwem a i GMO również byłbyś prawdziwy Green . To te ww są prawdziwym wrogiem dla naszych pszczół a nie kumafos A tak z tych postów pod innymi tematami również wnioskuję że dla Ciebie śmiertelny rak jakim jest warroza jest mniejszym problemem jak chemia od której wychodzą włosy . Gilian kolego olejek dla mnie nie będzie nigdy antidotum choć w sezonie w razie potrzeby nie wykluczam a ty rób jak uważasz oczywiście tylko nie podkladaj nogi innym proszę
Pozdrawiam
Apiholik

Gilian

Postautor: Gilian » 04 gru 2015, 07:57

Przeceniasz moje możliwości zaszkodzenia Sabatowi. Zrobiłem tyle ile mogłem i uważam że każdy uczciwy człowiek widząc takie łajdactwo powinien podobnie zareagować. Teraz już cała sprawa jest po za mną i nie mam dużego wpływu jak się potoczy.Na pewno wypłynie w mediach publicznych. Mam również obiecane zapytanie poselskie w kontekście bezczynności GIWu wobec procederu. Chwilę cierpliwości, ucichną wielkie polityczne przepychanki i wtedy to wypłynie.

Mniej więcej wiem kto personalnie ma nadzieje zrobić kokosy na ABvarC. Nie moja to wina jeżeli szum w tej sprawie zaszkodzi dopuszczeniu preparatu. Mogli wykazać więcej rozumu i nie wchodzić z nim w szemrane interesy.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 04 gru 2015, 08:22

Witam
Kolego Apiholik widzę że jesteś zdania że cel uświęca środki ale jesteś w błędzie takie myślenie pozwala właśnie na robienie przekrętów , sadze że przekrętów w ostatnich latach mieliśmy już dosyć i ich wystarczy !!! Czy nie można czegoś zrobić legalnie ? otóż można tylko po co jak się zrobi po cichu i bez zezwoleń to się większą kasę zgarnie i nie trzeba się z wieloma dzielić . Moim zdaniem jeśli Gilian ma racje to powinien prezes SMAKOSZ być ukarany tak żeby więcej już mu się nie chciało czegoś robić po Cichu Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 04 gru 2015, 08:42

Gilian, opacznie mnie zrozumiałeś. Wyszło na to, że jestem wśród gawiedzi wierzącej w każde słowo naszego duce... Ja tylko napisałem, co mówił osobiście Prezydent Sabat podczas warsztatów. Tłumaczył i zaręczał, że będzie ABvarC dostępny legalnie w Polsce. Nie bał się przynieść ze swojego auta opakowania z tym specyfikiem i się nim chwalić, pokazywać jaki prosty w użyciu etc. Przy okazji dość niewybrednie skomentował "Polaków z Polanki". Przyznam, że nie wiem, o co chodziło, bo nie czytam Polanki, ale wyraźnie zdyskredytował polankowiczów w oczach wszystkich na warsztatach.
Napisałem chyba wyraźnie, że nie było mowy o tym, ile będzie ABvarC kosztował i jakie to będzie odniesienie do ceny producenta. Tutaj mają pole do popisu. Nie popieram takiego działania, ale starałem się obiektywnie przekazać informację.
Miśkowa Pasieka

Bienenhalter

Postautor: Bienenhalter » 04 gru 2015, 16:11

Michał Nowak
Tłumaczył i zaręczał, że będzie ABvarC dostępny legalnie w Polsce. Nie bał się przynieść ze swojego auta opakowania z tym specyfikiem i się nim chwalić, pokazywać jaki prosty w użyciu etc. Przy okazji dość niewybrednie skomentował "Polaków z Polanki". Przyznam, że nie wiem, o co chodziło, bo nie czytam Polanki, ale wyraźnie zdyskredytował polankowiczów w oczach wszystkich na warsztatach.

Michał, do roku 1980 należałem do PZP i chodziłem na zebrania. Jak już się trochę doszkoliłem, to przestałem słuchac dziadków, bo bardzo odstawali z wiedzą. Pana Sabata raz osobiscie słuchałem, parę lat temu w Karłowicach. Napiszę tak, prezes ma rację wyrażając się o tych z Polanki, cóz trzech rozrabiaków, wiedza mizerna, to określenie grabarz pasuje. (jest paru grabarzy nie tylko banita, ale ma tam spory udział spec od pichty)
Kolego Michał czytam Niemców, Szwajcarów, Austriaków i Rosjan. Po włączeniu myślenia, co zabieram się za lekturę rodzimą szybko ją kończę - rycie beretów.
Oczekiwania członka, no chce mieć specyfik na warrozę, najlepiej aby mu go dali we związku, zrefundowali, aby nie musiał mysleć wsadzić i potem wyjąć i fertig. Ule ano też powinni zrefundować, dac bo się należy. Matki także i oczywiście odkłady  (trzeba koniecznie dużo odkładów). Do tego zimową porą co tydzień prelekcje wykładowcy, warsztaty.
Widzisz ja nie potrzebuję matek, odkładów, uli, dotacji, wykładów (z PZP aby było jasne) warsztatów tym bardziej. Nie słucham takich bredni iż kwasy się nadają tylko do kwaszenia kapusty, ogórków i niestworzonych rzeczy o niemieckim pszczelarstwie. Jak to pisze Gilian mimo szacunku zagina nie jednego, bo wiedzę ma, to jeszcze idzie. Co innego jak znany pszczelarz przedstawiciel pszczelarzy opowiada … a to ma inny wymiar. (czasem groteska, jak wtedy gdy się słyszy wypowiedź iż pszczoły śpią, nawet w przedszkolu nie powinny padać takie teksty)
Jak Don Kichot można pisać o skutecznym zwalczaniu warrozy kwasami, za śmieszne pieniądze. Wtedy a niech sobie wyciąga z auta Kumafos … uświadamianie o kwasach, pokazywanie wykresów z pomiarów zrobionych osobiście, przez innych …

towarzyszu dlaczego wczoraj nie byliście na czynie partyjnym? A była niedziela i byłem w Kościele. A nie słyszeliśta jak śpiewali „Duszo moja słuchaj Pana“ Nie nie słyszołem. A cożeście słyszeli!!!
Ano „Jużem doś pracował dla ciebie człowiecze“
Pozdrawiam

Gilian

Postautor: Gilian » 04 gru 2015, 21:39

Bienenhalter pisze:Michał Nowak

Jak Don Kichot można pisać o skutecznym zwalczaniu warrozy kwasami, za śmieszne pieniądze. Wtedy a niech sobie wyciąga z auta Kumafos … uświadamianie o kwasach, pokazywanie wykresów z pomiarów zrobionych osobiście, przez innych …

Bo źle to robisz. Nie fora internetowe a fb. Nie masz pojęcia ilu młodych dwudziestoletnich pszczelarzy tylko tam jest obecnych. Do nich najłatwiej dotrzeć bo nie są tak przeżarci amitrazką jak stare pokolenie. i mam nadzieję że to oni za 10 lat będą nadawć ton. Nie wykresy, linki i cytaty a zdjęcia i filmy z swojej pasieki. No i skończyć z tą zawsze wyczuwalną germanofilską nutą wypowiedzi - to zawsze budzi odruch niechęci u większości.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 04 gru 2015, 23:04

Piotr67 pisze:Witam
Kolego Apiholik widzę że jesteś zdania że cel uświęca środki ale jesteś w błędzie takie myślenie pozwala właśnie na robienie przekrętów , sadze że przekrętów w ostatnich latach mieliśmy już dosyć i ich wystarczy !!! Czy nie można czegoś zrobić legalnie ? otóż można tylko po co jak się zrobi po cichu i bez zezwoleń to się większą kasę zgarnie i nie trzeba się z wieloma dzielić . Moim zdaniem jeśli Gilian ma racje to powinien prezes SMAKOSZ być ukarany tak żeby więcej już mu się nie chciało czegoś robić po Cichu Pozdrawiam

Wiesz to jest tak .Jak ci co robią przekręty mają jakiś cel to właśnie stosują się do tego sloganu. Pan Jan też sobie upatrzyl cel (jak komornik szafę ) i dopina swego niestety. Tak przynajmniej twierdzi Pan Jan . Ja sugeruje aby używać głowy jako głowy a nie jako obucha. Niemam nic wspólnego z PZP jak chcecie tam kogoś ukamienowac to mogę sprzedać trochę kamieni tak czy siak po telewizję lepiej nie dzwonić to moje zdanie bo na grają dowód w sprawie
Pozdrawiam
Apiholik

Wróć do „Pszczelarstwo w świetle prawa”