Pasieka a działalność gospodarcza

Prawnik
TomekW

Re: Pasieka a działalność gospodarcza

Postautor: TomekW » 27 sty 2016, 22:54

Muszę sprostować pierwsze zdanie bo walnąłem babola i według przepisów także jest wymagana sprzedaż bezpośrednia.Pozdrawiam.

arton

Postautor: arton » 27 sty 2016, 23:20

Pisałem na innych forach ,że bez sprzedazy bezpośredniej co najwyżej mozna smarować sobie po chlebku swoim miodem . Uprawnione do sprzedaży miodu w Polsce są tylko pasieki posiadające sprzedaz bezpośrednią plus tych kilkudziesięciu mieszaczy mieszanin z państw środka .Reszta około 45000 pasiek nie może handlowac miodem czy to takie trudne do zrozumienia ?

Pawlik

Postautor: Pawlik » 28 sty 2016, 09:06

Przydało by się też rozgraniczenie ilościowe. Ktoś ma powiedzmy 200 słoików, 30 zje z dziećmi i wnukami. Trochę jakaś ciotka , jakiś wuja, trochę sąsiad. Zostaje jakieś 60. Sprzedajemy i życzliwy zawsze może się znaleźć. Nazwał bym to odsprzedażą. Można sprzedać (odsprzedać) rower, samochód, ciuchy, nawet dom, to nie jest handel. nie dajmy się zwariować. Inną sprawą jest to że przy minimum wysiłku, często możemy zarejestrować sprzedaż bzp. Lekarze weterynarii tak samo ludzie, widzą sytuację, raczej pomogą niż będą utrudniać.

dar natury

Postautor: dar natury » 28 sty 2016, 10:38

Prawda,lekarze weterynarii to też ludzie.Nie trafiłem na dziwaków,wszyscy chcą pomóc,bardzo rzadko mieszac.Podstawa to wzajemny szacunek.

kolumbik

Postautor: kolumbik » 26 lut 2016, 15:37

a może jako "kowalski pszczelarz" z pozwoleniem na sprzedaż bezpośrednią sprzedaj miód swojej firmie "kowalski i spka". Firma "kowalski i spka" wystawi fakturę RR "kowalski pszczelarz" i będzie mogła już sprzedać miód dalej w sklepach na normalną fakturę. :)

Wróć do „Pszczelarstwo w świetle prawa”