Matki pszczele

Prawnik
kate

Matki pszczele

Postautor: kate » 05 maja 2016, 16:01

Mam pytanie odnośnie produkcji i sprzedaży odkładów i matek pszczelich. Jakie warunki trzeba spełnic by sprzedawać zgodnie z prawem matki. Gdzie trzeba się zarejestrować? Jakie są wytyczne by móc sprzedawać innym odkłady na dofinansowanie itp. Posiadamy pasiekę, która ma zezwolenie na sprzedaż bezpośrednią.

Awatar użytkownika
dudi

Re: Matki pszczele

Postautor: dudi » 08 maja 2016, 07:58

Sprzedaż bezpośrednia nie ma nic do odkładów. To dotyczy w zasadzie miodu.
Z odkładami na refundacje daj sobie spokój. Zrób odkłady i sprzedaj ogłaszając sie na forach pszczelarskich.
Żeby sprzedawać na refundację jest tyle wymagań że uwierz mi że jak sie dowiesz to sobie odpuścisz.
Badanie pasiek, kurs produkcji matek i odkładów - to tak na początek

truten

Re: Matki pszczele

Postautor: truten » 19 lip 2016, 23:44

Dudi nie zniechęcaj na starcie. Czyżby przemawiała przez Ciebie polska mentalność ze nic się nie opłaca i ze wszędzie pod górę? Moja rada taka ażebyś wywiedział sie w kierownictwie swojego związku. Mysle ze chetnie pomoga. Koszty badan na choroby, matki reprodukcyjne to wszystko do przejścia. Sam zastanawiam się nad produkcja odkładów. Ale to w dalszej przyszłości jak znacznie powieksze pasiekę.

Wróć do „Pszczelarstwo w świetle prawa”