"POLSKI PSZCZELARZ" z Bogatyni - oddaje pieniądze. Polskie prawo - respektowane !

Prawnik
Awatar użytkownika
Marcinek

"POLSKI PSZCZELARZ" z Bogatyni - oddaje pieniądze. Polskie prawo - respektowane !

Postautor: Marcinek » 05 maja 2016, 16:21

Tak jak w temacie.
Wszem i wobec pragnę poinformować, że po dobraniu się do "Polskiego Pszczelarza" z Bogatyni - poszedł po rozum do głowy i obecnie syndyk upadłościowy wypacała pieniążki. Tak więc - KASA OTWARTA !!!
Kto zainwestował w "Polskiego Pszczelarza" - może odbierać swoje długi.

Piotr67

Re: "POLSKI PSZCZELARZ" z Bogatyni - oddaje pieniądze. Polskie prawo - respektowane !

Postautor: Piotr67 » 05 maja 2016, 21:48

Witam
A ja jestem ciekaw jak się co niektórym kolegom zakończyła historia z tym sklepem viewtopic.php?f=41&t=1956 Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcinek

Re: "POLSKI PSZCZELARZ" z Bogatyni - oddaje pieniądze. Polskie prawo - respektowane !

Postautor: Marcinek » 06 maja 2016, 00:17

Słyszałem, że sprytnie się miga. Nawet przed wymiarem ścigania. :(

piotr27x

Postautor: piotr27x » 15 lis 2016, 21:27

wtam. a w jaki sposób można odzyskać te pieniądze? zakupiłem 2 lata temu u niego 2 odkłady i już dawno straciłem nadzieje ze odzyskam pieniądze

Sklenar

Postautor: Sklenar » 15 lis 2016, 22:00

Trzeba złożyć doniesienie na policję. Sugeruję od razu im wskazać, że śledztwo prowadziła komenda policji w Bogatyni. Oficer prowadzący - Artur Owsiak.
Napisałem prowadziła gdyż śledztwo zostało umorzone - Polski Pszczelarz pooddawał pieniądze ale zdaje się tylko tym tym co złożyli doniesienia na policję. W ten sposób się wymigał - sprawa została umorzona bo policja nie miała już podstaw do prowadzenia dochodzenia czy coś takiego - już nie pamiętam dokładnie uzasadnienia. Dostałem pismo w tej sprawie ale gdzieś je posiałem. Mi odzyskanie pieniędzy zajęło 8-9 miesięcy. Komenda policji w Bogatyni miała kilka doniesień z całej Polski (w tym moje). Sprawą wiodąca była sprawa Marcinka (tak mniemam bo nie znam nicków na forum) pozostałe zostały podciągnięte pod nią. Wygląda na to, że musisz rozpocząć nową batalię, pod którą podepną się kolejni oszukani. Podobno Polski Pszczelarz znów oferuje swoje produkty poprzez internet ale niestety nie znam namiarów - tylko słyszałem plotkę. Niestety nic więcej nie wiem.
Powodzenia.

Sklenar

Postautor: Sklenar » 15 lis 2016, 22:25

jeszcze jedno - aby dodać łyżkę dziegciu co całości - Myślę, że jeśli nie znajdziesz drugiej/kolejnych osób poszkodowanych co da łącznie większą kwotę policji może być trudniej znaleźć zapał do pracy (bo te odkłady to ile? Z 360pln? Z wysyłką może 385?). Ja jak tylko przyszedłem na komendę w swoim miejscu zamieszkania na dyżurce od razu mnie zapytali na jaką kwotę mnie oszukał. Myślę, że to tak aby sprawdzić czy warto mnie "obsłużyć" od razu czy spławić na inny termin i nie zawracać dupy śledczym. Mnie naciągnął na kwotę większą niż 400pln więc to już nie wykroczenie a przestępstwo za co śpiewają od 3 miesięcy do 5 lat. Od razu przesłuchanie, protokół i nawet przy mnie dzwonili do Bogatyni. Z rozmowy wynikało, że na komendzie w Bogatyni znają Polskiego Pszczelarza bardzo dobrze. I to się później potwierdziło...

piotr27x

Postautor: piotr27x » 16 lis 2016, 21:05

to pewnie mnie oleją bo ja mu zapłaciłem 360zl chyba. jak dobrze pamiętam. nie wiem czy jest sens sobie tym głowe zawracać. jeżeli jest ktoś jeszcze w podobnej sytuacji to może by było łatwiej. już nigdy nikomu nie zapłace dopóki nie będę miał towaru w rekach. a zawsze słyszałem że pszczelarze to uczciwi ludzie. niech się nażre ten oszust. na ludzkiej krzywdzie jeszcze się nikt nie dorobił. żal mi takich ludzi.

Maras

Postautor: Maras » 17 lis 2016, 07:44

A pamiętam czasy jak się modrzył PP n forum ambrozi, gniazdo żmij.

już nigdy nikomu nie zapłace dopóki nie będę miał towaru w rekach

oczywiście, żaden rozsądny hodowca nie bierze pieniędzy za pszczoły, przecież różnie może się zdarzyć, ten biznes uzależniony jest od wielu rzeczy jak pogoda itp może się nie udać nawet najbardziej doświadczonym.

Sklenar

Postautor: Sklenar » 17 lis 2016, 12:50

piotr27x pisze:to pewnie mnie oleją bo ja mu zapłaciłem 360zl chyba. jak dobrze pamiętam. nie wiem czy jest sens sobie tym głowe zawracać. jeżeli jest ktoś jeszcze w podobnej sytuacji to może by było łatwiej. już nigdy nikomu nie zapłace dopóki nie będę miał towaru w rekach. a zawsze słyszałem że pszczelarze to uczciwi ludzie. niech się nażre ten oszust. na ludzkiej krzywdzie jeszcze się nikt nie dorobił. żal mi takich ludzi.

Piotr, nie odpuszczaj! Chodziło mi tylko o to, że jeśli to nosi znamiona wykroczenia to sprawa może się trochę przeciągnąć (mniejsze kary więc gorszy straszak na PP poza tym wykroczeń policja ma pełno do obrobienia więc sprawa zapewne trochę przeleży).
Znalezienie innych poszkodowanych mogłoby usprawnić/przyspieszyć dochodzenie. Popytaj na forach czy jest ktoś poszkodowany i- może ktoś odpisze.

Tak czy inaczej warto przejść się na komisariat - poświęcić parę godzin - złożyć zeznania, przedłożyć dokumentację, korespondencję, nawet print screeny z dyskusji na forach....myślę, ze powinieneś przedstawić śledczym szerszy kontekst tego przypadku tzn. proceder regulowania zobowiązań przez Polskiego Pszczelarza wobec tych co złożyli doniesienia w celu uniknięcia odpowiedzialności przy jednoczesnym kontynuowaniu praktyk pobierania przedpłat i niewywiązywania się ze zobowiązań wobec innych klientów...i tak w kółko......znamiona ciągu przestępstw /czynu ciągłego czy coś takiego.
Poza tym powiedz policji aby Twoją sprawę od razu kierowali do Bogatyni....tak też poradź innym innym, którzy się do Ciebie zgłoszą. Niech dochodzenie prowadzi jedna komenda w kraju - nie kilka. Bogatynia ma Polskiego Pszczelarza pod ręką..

piotr27x

Postautor: piotr27x » 06 sty 2017, 17:31

witam . byłem na policji , sprawa ruszyła czas pokaze co z tego wyniknie

piotr27x

Postautor: piotr27x » 02 lut 2017, 20:55

Udało się, pan" Polski Pszczelarz" zwrócił pieniądze. Okazuje się że jednak policja działa całkiem skutecznie.

piotr27x

Postautor: piotr27x » 02 lut 2017, 21:01

Dziękuję Sklenar że mnie namówiłeś do zgłoszenia tej sprawy na policje, okazuje się że było warto.

Wróć do „Pszczelarstwo w świetle prawa”