Nowe przepisy dotyczace wycinki drzew.

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Re: Nowe przepisy dotyczace wycinki drzew.

Postautor: Michał Nowak » 23 mar 2017, 10:18

W Łebie wycięto na swoim, ale okazy pod ochroną. Bezmyślnie, na pałę, ale z premedytacją pod budowę hotelu. Takie coś należy tępić.
Miśkowa Pasieka

fux

Postautor: fux » 23 mar 2017, 10:30

Michał Nowak pisze:Problemem nie jest wadliwe prawo, ale jego niestabilność..

Wadliwe prawo zawsze będzie problemem
Stabilność złego prawa nie uczyni go lepszym , ani nie rozwiąże problemów jakie generuje.

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 23 mar 2017, 11:36

Generalizując pewnie tak jest, złe prawo należy zmieniać. W przypadku liberalizacji prawa do korzystania z własności nie ma mowy o wadach. Co moje to moje i mogę z tym robić co chcę, przynajmniej ja tak uważam. To nie jest wadliwe prawo. Ludzie jak widać muszą się tylko do wolności przyzwyczaić...
"Wycinaczom" drzew zagrożono jednak odebraniem wolności, więc krótko mówiąc jej nadużywają.
Miśkowa Pasieka

Paweł12

Postautor: Paweł12 » 23 mar 2017, 12:43

Michał Nowak pisze:Generalizując pewnie tak jest, złe prawo należy zmieniać. W przypadku liberalizacji prawa do korzystania z własności nie ma mowy o wadach. Co moje to moje i mogę z tym robić co chcę, przynajmniej ja tak uważam. To nie jest wadliwe prawo. Ludzie jak widać muszą się tylko do wolności przyzwyczaić...
"Wycinaczom" drzew zagrożono jednak odebraniem wolności, więc krótko mówiąc jej nadużywają.

Dokładnie. Zasada podobna do tej kiedy wypuścimy psa z łańcucha po kilku latach niewoli.

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 23 mar 2017, 13:37

Michał Nowak pisze:W Łebie wycięto na swoim, ale okazy pod ochroną. Bezmyślnie, na pałę, ale z premedytacją pod budowę hotelu. Takie coś należy tępić.

Witam
Widzisz wybudują hotel - miejscowi będą mieli prace , może nie przy budowie ale jednak , przyjadą turyści przywiozą kasę ( zjedzą loda ,kupią piwko w spożywczaku też coś kupią bułka serek itd.) Właściciel hotelu będzie płacił podatki do urzędu gminy , gmina będzie mogła tą kasę zainwestować - chodnik , droga ..... :)
Las ? - można zasadzić w innym miejscu .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 23 mar 2017, 13:48

Piotrze pewnie, że tak, ale można to było zrobić w bardziej cywilizowany sposób.
Miśkowa Pasieka

Awatar użytkownika
Xpand

Postautor: Xpand » 23 mar 2017, 15:39

Uważam, że Państwo nie powinno mieć najmniejszego prawa decydowania o mojej własności. Dla mnie to, że muszę pytać o zgodę urzędnika, kiedy chcę wyciąć swoje drzewo na swojej działce jest i było skandaliczne. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to może uderzyć we mnie jako pszczelarza, ale wybieram wolność ogółu ponad moje dobro. A drzew w ostatnich latach posadziłem z 500 sztuk, krzewów jeszcze więcej.

Obecne masowe wycinki mają związek z tym, że ludzie wiedzieli, że prawo znów zostanie zmienione i chcieli zdążyć przed.

ArekZK

Postautor: ArekZK » 23 mar 2017, 17:17

WItam ponownie.

Temat taki sobie wynikajacy z obserwacji a jaka reakcja, nawet jakis nielat mimo ze mnie nie zna, proboje mnie obrazic lol ;)

Paweł12 pisze:Prawo bardzo dobre. Wreszcie można być gospodarzem na własnej ziemi. Bawią mnie te głosy starych komuchów, którzy to za wszelką cenę chcą mieć bata nad sobą.

Ani nie czuje sie stary, ani nie jestem/bylem komuchem :). Gdybys byl tak inteligentny, jak twierdzisz to policzylbys sobie ze za pzpr to ja bylem niepełnoletni wiec bycie komuchem w moim wypadku jest niemożliwe heh. Ewentualnie moglbym byc w ZSMP jesli wiesz co to bylo, w co watpie. Powiem Ci w sekrecie ze mam skrajnie odmienne poglady ;).

Paweł12 pisze:Autorze tematu.. nie podoba Ci się w Polsce? Po coś wracał z twych ukochanych Niemiec? Powieś na ścianie obraz swojego ukochanego Bismarcka, a obok niego np. wujka Adolfa.

1.Wrecz przeciwnie zawsze mi sie podobalo w Polsce.
2.Nie mam zadnych odczuc w stosunku do Niemiec jednak wiele rzeczy funkcjonuje u nich o wiele lepiej - dobre rozwizania uwazam ze nalezy kopiowac niezaleznie od miejsca pochodzenia (moze byc nawet z Zimbabwe, Rosji czz Japonii).
3.Wracalem bo tak planowalem, zarabialem tam pieniadze bo mam dzieci niewiele mlodsze od Ciebie ktore ciagle wiedza cos lepiej i czegos chca ;). Poza tym nic Ci do tego.
4.Bismarka przytoczylem ze wzgledu na obsady lip w bylych Prusach jest ich tyle bo te nasadzenia byly odgórnym nakazem z mysla o pszczelazeniu.
5.Nie mam wojka Adolfa ale mam Ryska, Staska i Ziomka ktos ci glupot naopowiadal.

Paweł12 pisze:Nie zapomnij o "znaku przynoszącym szczęście"(inteligentni zrozumieją). Wskazane jest również przyjęcie pod swój dach śniadych, nie palących się do pracy mężczyzn znanych jako uchodźcy

Nie zapomnij o ksiazkach, zamiast ogladac 3 minutowe filmy na necie jak ksztalci sie teraz wiekszosc genialnej mlodzierzy. Ten znak w roznych kulturach mnial rozna znaczenie, bardzo czest oznaczal slonce tylko smigielka byly odwrocone. Istnial nawet wsrod slowian jako swarga.

Nie wiem co z wycinka drzew maja nachodźcy ;). Ale gwarantuje Ci ze znam temat o wiele lepiej od Ciebie ze wzgledu na to ze sporo podróżuje i wiekszosc doroslego rzycia spedzilem za granica i to nie tylko w Niemczech.

Pawel12 Twoja ignorancje i brak kultury sklkadam na karb mlodego wieku, od takie czasy bez urazy ;). Moja rada jesli chcesz byc powaznie traktowany w dyskusji nie próbuj obrażać ludzi tylko wymieniaj argumenty. Szanuje nawet calkowicie odmienne od moich.

W temacie posta...

Uważam kazda skrajnosc za niewlasciwa. Poprzednie prawo bylo zle, mimo to ja wycinalem drzewka samosiejki zgodnie z poprzednimi przepisami juz przytoczonymi w temacie. Jesli komus cos ewidetnie przeszkadzalo tez spokojnie wycinali bo o pozwolenie nie bylo trudno.
Ze wzgledu na niska swiadomosc wiekszosci spoleczenstwa, jego mala zamoznosc obecne tez jest wadliwe.

Podam tylko przyklady z mojej okolicy.

1.Aleja lip zostala bezmyslnie wycieta ze wzgledu na podprostowanie drogi na zakrecie co zmienilo jej bieg o jakis 1 metr, dodano chodnik lipy wycięto.
Gdyby istnial przepis podobny jaki przytoczylem w 1 poscie zarzadca drogi musiałby zasadzic nowe. Bezmyslnie ale powiedzmy ze ok.

2. Bezrobotny sasiad ktory zaglada do butelki pod wplywem innego madrego co ma kominek wyciol i sprzedal za pare zloty swoje 20 m klony od tej pory jest ciagle w stanie hibernacji ;)

3. Inny sasiad ktory w Polsce bywa 2 x w roku zgodzil sie na wyciecie zagajnika leszczyn bo innemu leca z niego liscie na trawnik. Koles od trawnika poszedl z pila odciął je na wysokosci 50-70 cm i stercza sobie takie kikuty. Koles suszy ta leszczyne chyba bedzie nia palil ?! Czy to wogole mozliwe?

Po co te przyklady? Do pewnych rzeczy trzeba dorosnac. "Wolnoc Tomku" do mnie nie przemawia znam tego efekty bo lubie sobie to i owo poczytac o naszej historii.
Porownanie nas z USA nie ma sensu, inna mentalnosc ... tam nikt nie zetnie 10-20 metrowych Klonow zeby chlać pod sklepem 2-3 tyg.

Ach ktoś inny tam nazwał przeciwnikow tej masowej wycinki patafianami czyli mnie tez. Przypominam ze forum to miejsce do wymiany pogladow a nie obrzucania sie wyzwiskami. Na tym poziomie dyskusja traci sens.

Pozdrawiam
Arek

ArekZK

Postautor: ArekZK » 23 mar 2017, 17:46

Ach jeszcze cos ;)

Znalazlem na sprzedaz 1.4 ha ziemi na fajnej miejscowce, patrze na google, niezle polowa to lasek reszta bedzie pod facelie dzwonie do goscia i pytam sie co tam rosnie w tym lasku? Jak myslicie co sie stalo z laskiem?

Zgadza sie lezy sobie, to co bylo bardziej wartosciowe wywiezine pojdzie w komin, reszta lezy bo mozna ciac przecierz to ciol ...

Awatar użytkownika
Michał Nowak

Postautor: Michał Nowak » 24 mar 2017, 08:41

Arku, wybacz, że poczułeś się obrażony, nie miałem tego na celu. Podałem przykład "patafiana" jako typowego głupka, któremu media zrobiły wodę z mózgu pokazując jakieś ścięte drzewa, czy martwą wiewiórkę. Prawda jest inna i właśnie chodzi o wolność, której niestety za obecnego rządu nie mamy zbyt wiele.
Zupełnie jednak nie trafiają do mnie Twoje argumenty. Pijacy, którzy sprzedadzą kilka swoich drzew w końcu wytną wszystko, a raczej nie mają za dużo i albo wrócą do stanu wegetacji pod sklepem, albo zadziała selekcja naturalna. W mojej miejscowości również wycięto kilka lip ze względu na wcześniej planowane remonty dróg. Lex Szyszko nie miał tutaj nic do rzeczy, podobnie jak w Twojej miejscowości jak sądzę. Leszczyny z tego, co wiem są klasyfikowane jako krzewy, więc zupełnie nietrafiony przykład.
Z innej beczki. Jutro z kolegami z koła sadzimy piękne kilkumetrowe lipy w miejsce tych, które sadziliśmy 5 lat temu. Tak jest... właśnie w miejsce 5 letnich drzew. Dlaczego? Gdyż zostały przez te 5 lat suche kikuty z okazałych drzew. Aleja lipowa miała być częścią pięknej promenady przy niewielkim jeziorze. Okazało się, że wędkarze po kilku głębszych marzli nad wodą, więc wyjmowali słupki stabilizujące lipy i robili z nich ogniska. Jak słupki się skończyły zabrali się za same drzewa. Jaki z tego morał? Ano taki, że jutro znowu się narobimy a za 5 lat nie wiadomo jaki będzie efekt, bo głupoty się nie wytępi.
Miśkowa Pasieka

ArekZK

Postautor: ArekZK » 26 mar 2017, 13:10

Hej.

Z tymi leszczynami to faktycznie troche sie zagalopowalem bo szkoda mi tego wczesnego pozytku. Poza tym nie ida do pieca tak sobie leżą ... moze to rodzaj przycinki lol. Trudno jest jak jest.

Przymierzam sie do sadzenia nastepnych drzewek myslalem o lipie moltkego ale nie wiem czy zniesie lekko podmokly teren. Chyba tu najlepsze bylaby iwa. Najbardziej mam ochote sadzić akacje, takie sadzonki okolo 1,5 m.

Trzeba cos działać...

Jakie drzewka, mowie o wiekszych sadzonkach i delikatnie wilgotnym terenie sprawdza sie najlepiej?

Pzdr
Arek

Awatar użytkownika
Xpand

Postautor: Xpand » 26 mar 2017, 17:52

ArekZK

Polecam wierzbę Smitha i smoczą "sekkę" (pyłek)

Apiholik

Postautor: Apiholik » 26 mar 2017, 18:18

A ja NIE polecam akacji .
Akacja wymaga suchego najlepiej piaszczystego, nasłonecznionego stanowiska i na takim stanowisku najlepiej kwitnie i nektaruje. Na mokrym będzie rosła ale zapomnij o pożytku
Pozdrawiam
Apiholik

Wróć do „Pożytki”