Arcydzięgiel

pawelmm

Arcydzięgiel

Postautor: pawelmm » 06 cze 2017, 08:12

Witam wszystkich jak w temacie miał ktoś pszczoły na tej roślinie
Gdzieś kilkanaście lat wstecz u mnie gościu miał z hektar tej rośliny z tego co pamiętam była to najbardziej miododajna roślina na jakiej miałem pszczoły kwitła ona w drugim roku od posadzenia przez około 3 miesiące odbieraliśmy z niej miód gdzieś że 4 razy
Mieliście kiedyś z tym do czynienia

old school

Re: Arcydzięgiel

Postautor: old school » 06 cze 2017, 13:39

nie znam i nie mialem nigdy stycznosci z ta roslina ale z obrazka wyglada jak barszcz sosnowskiego :D

old school

Postautor: old school » 06 cze 2017, 13:41

Arcydzięgiel Litwor Wydajność miodowa:
200 kg/ha
Kwitnienie: od czerwca do lipca

wydajnosc jakos nie powala na kolana :/ ale moze przy sprzyjajacych warunkach duzym areale i przydlugim okresie kwitniecia pewnie przyniosa

pawelmm

Postautor: pawelmm » 06 cze 2017, 14:32

Sam wiesz jak to jest z tą wydajnością facelia niby miododajna a w zeszłym roku nie miałem nawet grama miodu
Na miododajna ma wpływ bardzo dużo czynników tej pogoda opady nawożenie itd nieraz z byle czego więcej przyniosą jak z roślin typowo miododajnych
Natomiast w tej roślinie przy tak długim okresie kwitnienia jest szansa że wszystkie te czynniki o których wspomniałem się że sobą zgraja i może być nieźle

Wróć do „Pożytki”