Lipa 2018

manio:)

Re: Lipa 2018

Postautor: manio:) » 08 lip 2018, 11:41

U mnie już zakończony sezon. Mam posiane trochę gryki , ale nie ma sensu czekać bo susza nadal jak diabli. Pszczoły latają na nostrzyk biały , ale noszą tyle co dla siebie. Miodnie już zabrane, odkłady zrobione, podkarmiam na rozwój. Siła w rodzinach duża , zdrowie i piękne. Warrozy nie widać, ale jak się nieco ochłodzi to sprawdzę .
W miejskiej pasiece nanosiły lipę z czymś z lasu bo dużo ciemniejszy i bardzo aromatyczny, w pracowni pachnie jak w drogerii. Na wsi klasyczna , czysta lipa. Tyle ,że mało . Za to pięknie odparowany i posklepiony, bo w ubiegłym roku było tak mokro i zimno ,że i ze sklepieniem był problem. Jak nie urok to sraczka ?

Apiholik

Postautor: Apiholik » 08 lip 2018, 15:57

U mnie w kwestii zbiorów również temat zamknięty, chociaż jedna z moich nowych miejscówek ma w swej ofercie ogromne połacia nawłoci. To będzie pierwszy raz w mojej historii kiedy moje pszczoły będą miały szansę posmakować nawłoci. Zupełnie nie wiem czego się spodziewać.
Ale sezon jeszcze nie uważam za zakoniczony, mam zamiar wykorzystać na maxa czas jaki pozostał do września i niskie ceny cukru :) Rodziny podkarmiamy systematycznie aby wydały z siebie tyle czerwiu ile to w tych warunkach jest możliwe. Inkubują się ostatnie w tym sezonie 73 matule więc i kwestii odkładów jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego zdania. Zobaczymy jak to się skończy w tym roku, nie pamiętam takiego. Mam nadzieję że zima nie nadejdzie z początkiem sierpnia, chociaż rok taki zwariowany że kto wie ?
Pozdrawiam
Andrzej

Piotr67

Postautor: Piotr67 » 09 lip 2018, 06:16

Witam
Ja staram się jeszcze nawłoć odebrać ( w zeszłym roku nie miałem :( ) miód z nawłoci jest super w smaku , taki z nutką cytryny naprawde pycha
Tylko po nawłoci to karmienie na zimę cukrem odpada , może w tym roku będzie inaczej bo wszystko jest wcześniej to może zdążysz cukrem nakarmić . U mnie już stoi syrop i czeka na jesienne zakarmianie
Pozdrawiam

Wróć do „Pożytki”