Top Bar Hive

Awatar użytkownika
Sangbleu

Top Bar Hive

Postautor: Sangbleu » 30 lis 2013, 15:27

Obrazek
Pszczelarstwo, to nie tylko zawód, dodatkowe źródło dochodu, ale również wspaniałe i wdzięczne hobby. Dla osób, które nie posiadają terenu pod pasiekę, jak również tych, którzy niekoniecznie chcą produkować duże ilości miodu, a czerpią satysfakcję z obcowania z pszczołami, bardzo dobrym rozwiązaniem może być TBH. Ule bez ramkowe, czasem nazywane ulami nowoczesnymi, mogą stanowić pewną alternatywę dla uli klasycznych.
Mając powyższe na uwadze, poniżej przedstawiam video nagrane przez naszego rodaka mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, które przybliżą nieco istotę tych uli.

"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto im się bliżej przyjrzy."
[sangbleu]*4,9 = SOLE NERO
żyj i pozwól umrzeć

Pasieka Polania

Re: Top Bar Hive

Postautor: Pasieka Polania » 13 gru 2013, 19:42

Witam serdecznie :)

Mam taki ul zrobiony z OSB w/g wzoru i wym9iarów podanych przez pana Wojtka.Jest bardzo duzy.Przez lato pszczoły odciagneły 11 snóz które na oko są wiekrze od dadanowskich ramek
Problemem jest to ze pszczoły przytwierdzaja plastry do desek i bez długiego dłuta cieżko zrobic przegląd ale
ogólnie bardzo ciekawe doswiadczenie
W lecie było w tym ulu bardzo duzo trutnia ,miodu nie wybierałem bo obsadziłem tam rój który złapałem na początku lipca z matką Car Dobrą

Zobaczymy jak przezimuja i jak sie rozwiną w 2014

Marcin Surminski

Postautor: Marcin Surminski » 28 gru 2013, 00:08

Witam!
Ja uwazam temat za bardzo ciekawy i godny rozwiniecia. Chetnie bym sie dowiedzial wiecej o gospodarowaniu w tego rodzaju ulach oraz doswiadczeniach kolegow posiadajacych takowy w swoich pasiekach.
Dla zainteresowanych moge zaproponowac odwiedzenie strony kolegi Grzegorza (mam nadzieje ze nie bedzie mial mi za zle) http://ulebezramkowe.blogspot.com -mozna sie tam dowiedziec wielu ciekawych rzeczy zwiazanych wlasnie z tego rodzaju ulem - moze ktos polknie bakcyla - ja zaczynam lykac?

Dziekuje i pozdrawiam Marcin

Pasieka Polania

Postautor: Pasieka Polania » 09 mar 2014, 11:55

Witam ponownie :)

Pszczoły w moim TBH przezimowały wybornie.
Bylo pare dni ciepłych i lot z tego ula był jednym z najwiekrzych w pasiece.
Niestety jeszcze przeglądu nie dało się zrobic gdyż temperatura była zbyt niska.

Po przeglądzie napisze jak wyglada tegoroczny start mojego TBH z matką Car Dobra od Kasztelewicza

Pozdrawiam.

Wróć do „Hobby”