TakTic na warroze

Awatar użytkownika
Marcinek

Re: TakTic na warroze

Postautor: Marcinek » 24 paź 2016, 17:56

To fakt.
Zakręciłem się w tych dawkach.
Próbuję przygotować sobie tańszą alternatywę na przyszły rok.
Nie wiem skąd wyczytałeś, ze nie leczyłem - leczyłem jednak na darmo. Ja zakładałem na pustą wężę i nie zdążyły przywlec jeszcze warroa. :)
Napewno przyszły rok będzie gorszy choć ja mam pustkę w pszczelarzy na odległości ok 20 km (no - jednego mam z 8 ulami w prostej lini 4km).

Chcę rozkminić sprawę robienia tableteczek i stosowania TT we własnym zakresie - więc chyba trafiłem na dobry temat.

A tak na marginesie manio - to Ty pracujesz na mnie wiec się postaraj bo jakoś słabo zarabiam. ;) płać regularnie podatki. ;)

manio:)

Postautor: manio:) » 24 paź 2016, 18:23

Marcinek pisze:A tak na marginesie manio - to Ty pracujesz na mnie wiec się postaraj bo jakoś słabo zarabiam. ;) płać regularnie podatki. ;)

chyba nie jesteś księdzem ? :)))))) pisałeś ,że masz córkę , ale to chyba nie wyklucza ? Pracuję ciężko i płacę duże ( za duże) podatki. Ale nie narzekam i nie jestem perfekcyjny :)
Zamiast tabletek łatwiej robić paski do spalania tak jak do varidolu, a nawet lepsze. Varidol i taktic to identyczne substancje. Do robienia pasków potrzebny arkusz tektury introligatorskiej ( sklepy z materiałami dla artystów) , saletra potasowa ( amonowa się nie nadaje) i cukier.
Teraz doczytaj jak się robi roztwór saletry i cukru bo nie pamiętam proporcji ( najmniej perfekcyjną mam pamięć) , po wysuszeniu i pocięciu masz paski do zakrapiania. Kup krople do oczu , krople zużyj lub wyrzuć , ale buteleczka z kroplomierzem świetnie się nada. Nie warto robić tabletek bo pasek jak do varidolu lepszy , z jednego końca nakraplasz , a z drugiego zapalasz i nie łykasz amitrazy przy wkładaniu do ula . Było o tym ze 100 razy , na tym forum też :)
pozdrawiam'
podatnik manio

pleszek

Postautor: pleszek » 24 paź 2016, 18:35

[quote="Marcinek"]To fakt.
Zakręciłem się w tych dawkach.
Próbuję przygotować sobie tańszą alternatywę na przyszły rok.

Moze i tansza ale wiecej trzeba latac z tabletkami bo 4 X 4 i nie wiesz czy cholerna waroza nie wlazla w zasklep pomiedzy dymieniami.

Awatar użytkownika
Marcinek

Postautor: Marcinek » 24 paź 2016, 20:33

pleszek pisze:
pleszek pisze:Moze i tansza ale wiecej trzeba latac z tabletkami bo 4 X 4 i nie wiesz czy cholerna waroza nie wlazla w zasklep pomiedzy dymieniami.

Myślałem o dyfuzorze jednak przy moim stanie uli to całkowicie nie opłacalne i zbędne.
Tabletki zrobić to nie problem - sporo tu opisane (trociny - miał saletra i troszkę cukru i lewarek i mamy tabletkę. Nakropienie TT to też nie problem - jednak chciałem aby mi ktoś wyjaśnił z tymi rozcieńczaniem w oleju.
Czy mam rozumieć, ze na tabletkę mam nakropić 4 krople?

pleszek

Postautor: pleszek » 24 paź 2016, 20:58

Chcesz robic tabletki - tak to po co Tobie olej jest potrzebny ?
Potrzebujesz sam TT lub czysta amitraze i tyle 4 krople na tabletke
Jezeli chcesz z olejem to juz chyba pisalem ale jeszcze raz ;
2 litry oleju jadalnego do tego wlac 250 ml TT nasaczyc paski , podkladki pod piwo i do ula po 2 paski .
jak bys chcial odymiac dyfuzorem to
55 ml. nafty kosmetycznej /aptecznej /do tego wlac 6 ml. TT pow. starczyc na 100 rodzin.
to juz jest napisane na forum ale masz jeszcze raz .

Awatar użytkownika
Marcinek

Postautor: Marcinek » 24 paź 2016, 22:26

teraz to mi poukładałeś w głowie.

Raz a porządnie. Wielkie dzięki.

Chyba padłem ofiarą zamętu forumowego - tu, tak a tu, tak i mi się pokiełbasiło. :)

Jasno i przejrzyściej teraz.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 22 wrz 2017, 15:56

W jakim celu amator ma wkładać do ula truciznę? Trując siebie , rodzinę,swoje dzieci=leczniczym miodem.

To każdy może sobie kupić. Od pszczelarza nie oszusta, który stosuje te specyfiki bo nic godnego do stosowania w kraju naszym nie ma. A stosowanie kwasów zostało przez lata skutecznie zohydzone.

mrc

Postautor: mrc » 22 wrz 2017, 21:06

4 ml czystego ttna tekturkę między korpusy. Poco tabletki...?

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 26 paź 2017, 19:56

Podkładke pod piwo nasączyć saletrą potasową z cukrem (pół na pół) rozpuszczoną w wodzie .Wysuszyć ,pociąć na kawałki (widać na zdjęciu ) .Na to po 1 kropelce (będzie tak jak tabletka ) i do ula .Aby lepiej się spalało zrobiłem stojaczki z siatki .
Obrazek
Można też i dać na to tabletkę (lepiej się spala i mamy czas aby nie wdychać palącej się amitrazy ) zatykamy tylko wkładkę (u mnie jest to wkładka zimowa dlatego nie muszę zatykać niczym innym )
Obrazek
Tak wygląda po spaleniu .Działa dobrze jest tani i skuteczny .
Obrazek
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Pasieka Krosno Odrzańskie

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 26 paź 2017, 20:16

To ile ta kropelka waży?

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 27 paź 2017, 21:08

Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:To ile ta kropelka waży?

Nie wiem ile waży taka kropelka z zakraplacza ,którego widać na zdjęciu (włożony do butelaczki z TT ).Zakraplacz kupiony w aptece .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw

jm

Postautor: jm » 27 paź 2017, 22:25

janusz.szalaj pisze:Podkładke pod piwo nasączyć saletrą potasową z cukrem (pół na pół) rozpuszczoną w wodzie .Wysuszyć ,pociąć na kawałki (widać na zdjęciu ) .Na to po 1 kropelce (będzie tak jak tabletka...

3 krople to dopiero będzie tyle co w tabletce apiwarolu.
Było to już wielokrotnie wałkowane i sam też przeliczałem.
Pozdrawiam, Józef.

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 28 paź 2017, 07:46

Jedną kropelkę to co niektórzy dodają do przeterminowanego apiwarolu.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 28 paź 2017, 18:06

Jeśli napisałem że będzie tak jak tabletka to miałem na myśli działanie .Pokazałem że tyle samo jest osypu po tabletce co po kropelce TT.Jeśli chcecie dawać większe dawki to przecież nikt Wam nie broni .Osobiście uważam że nie trzeba za bardzo przesadzać z chemią wprowadzaną do ula .W mojej pasiece dwa takie zabiegi wystarczą to jest dwie kropelki TT na rodzinę .

bigdomel

Postautor: bigdomel » 07 sie 2018, 09:03

Witam,

czy Taktic jest dostepny w sprzedazy w waszej okolicy?
obdzwonilem kilku weterynarzy i zaden nie mial a jeden z nich powiedzial mi ze od 10 lat jest wycofany ze sprzedazy.
cos wiecie na ten temat?

Moze macie do odsprzeadania ze 100 ml?

pozdrawiam

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 07 sie 2018, 10:02

Ludzie ogarnijcie się z tym TT. To nie jest dla pszczół!!!

marektomala1979

Postautor: marektomala1979 » 07 sie 2018, 12:49

Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:Ludzie ogarnijcie się z tym TT. To nie jest dla pszczół!!!

Tak.To jest na waroze.
marektomala1979

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 07 sie 2018, 14:02

marektomala1979 pisze:
Pasieka Krosno Odrzańskie pisze:Ludzie ogarnijcie się z tym TT. To nie jest dla pszczół!!!

Tak.To jest na waroze.

To wyjmij ją z ula i wtedy stosuj;)

MARBERT

Postautor: MARBERT » 07 sie 2018, 15:58

Kwas mrówkowy kosztuje za 5 litrów 90 zł. Dwa razy po 70 ml to jakie koszty.
Nie wkładajcie trucizn do miejsca produkcji lekarstwa dla ludzi.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 07 sie 2018, 18:16

MARBERT pisze:Kwas mrówkowy kosztuje za 5 litrów 90 zł. Dwa razy po 70 ml to jakie koszty.
Nie wkładajcie trucizn do miejsca produkcji lekarstwa dla ludzi.

Święte słowa.
Tak trzymaj.
Pozdrawiam
HB

Wróć do „Choroby i szkodniki”