Co wymyślił kolega Stańczuk Tomasz ?.

Awatar użytkownika
olemiodek
Kontaktowanie:

Re: Co wymyślił kolega Stańczuk Tomasz ?.

Postautor: olemiodek » 20 lut 2017, 08:28

Kolega "Kopernik" Polskiego pszczelarstwa od początku swego lansowania się :) Oficjalnie mówi że moje wpisy będzie kasował to przestałem pisać .Jeszcze jesienią pokazał chore pszczoły .Przez całą zimę próbuje desperacko ze łzami w oczach ratować te swoje biedne pszczoły .Nawet obiecuje ze jak uratuje te swoje pszczoły to do Częstochowy pójdzie na pielgrzymkę :) Ja też zrobiłbym to samo na jego miejscu .Ale tu staje się "CUD"Resztę już znacie .Mowa ciała jednak naszego "Kopernika mówi ze kłamie jak p....:) Unikanie patrzenia do kamerki ,oblizywanie warg :) Każdy ma rozum i sam powinien wyciągnąć wnioski .Podawanie soku z kapusty nie jest nowe znane na wszchodzie od lat :)

MARBERT

Postautor: MARBERT » 20 lut 2017, 15:19

Czytam co kolega olemiodek pisze i ni jak pojąć nie mogę. Tej niesympatycznej krytyki.

Fakty, kolego proszę a nie pomyje jak kogoś nie lubimy.

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 20 lut 2017, 16:26

Historia kwasu mlekowego w pszczelarstwie...proszę poczytać...wystarczy na dłuuuugie wieczory:
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... zelarstwie
Podczas czytania zwracamy uwagę na daty stron i różnych opinii, bo ten cudowny kwas mlekowy dawno już ''WYNALEZIONO''.
(O winie nawet nie chcę wspominać bym nie pękł ze śmiechu.)
I jakoś warroza nie wyginęła...dalej jest...o święta naiwności!
A jako komentarz tegoż kopernikańskiego przełomu przytoczę słowa:
''Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów''. Stanisław Lem
Zaznaczam, że napisałem to świadomie i po namyśle...... (też kiedyś próbowałem tego cudu kilka lat temu, bo kwas mlekowy jest znany na tym świecie od jego początku pod wieloma postaciami)
Wszystko można dać pszczołom...sam stosuję zioła, ale to jest tylko wspomożenie, a nie sposób ostateczny.
Poczytajcie, pomyślcie........i wracamy na Ziemię pilocie Pirxie.
Pozdrawiam zdrowo myślących i zmysłom swym ufających

PS Pisałem to sto razy....problem w pszczole, nie w wynajdowaniu leku na warrozę, bo lek na warrozę już jest i działa odpowiednio stosowany np. amitraza, taufluwalinat i inne. Teraz trzeba zająć się pszczołą, selekcją, krzyżowaniem wielokrotnym et caetera.
GDY WAM KTOŚ NAGADA W INTERNECIE, ŻE WODA JEST LŻEJSZA OD POWIETRZA...TEŻ W TO UWIERZYCIE?
Możecie się ze mną nie zgadzać, ale ja nie muszę się zgadzać z Wami.
Harnaś

Awatar użytkownika
olemiodek
Kontaktowanie:

Postautor: olemiodek » 20 lut 2017, 17:07

Fakty ? :) Widać gołym okiem na śniegu :)Mnóstwo pszczół przed ulami .Popełniły samobójstwo .Kolega Stańczuk jest za to odpowiedzialny:) Nie jego sąsiad .Kolego Marbet .To nie ja nie lubię kolegi bo nie mam powodu to kolega mnie nie lubi bo potrafię napisać prawdę o tym co widzę a czego inni ne dostrzegają :) To nie moja wina że o pszczołach wiem więcej niż co niektórzy "lanserzy":)

PIOTR1984

Jak pozbyć sie warroa?

Postautor: PIOTR1984 » 20 lut 2017, 22:18

To w takim razie jak ratować pszczółki i jak walczyć z warrozą?
Czy takim wielkim przewinieniem jest próba poszukiwania innego rozwiązania? A to, że ktoś wpadł na to dziesiątki lat temu to przecież nie koniec świata. Jest mi przykro, że pszczelarze nie potrafią używać merytorycznych argumentów,a przede wszystkim słuchać tego co mają do powiedzenia inni, tylko albo śmiech, krytyka i ogólna pogarda. To nie jest przytyk do nikogo z powyższych forumowiczów,którzy wypowiedzieli się w kwestii Pana Stańczuka tylko refleksja, która nasuwa się po lekturze wpisów pod filmami i na forach.
Wirtualny świat daje nieograniczone możliwości głoszenia wielu prawd objawionych i szerzenia nienawiści, a nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi. Mistrz Pszczelarski, który wprowadzał mnie w ten świat opowiadał godzinami o życiu z pszczołami. Posiada ogromną wiedzę, pasjonuje go to co robi, mówił niejednokrotnie, że jest to styl życia a nie zawód. Że staje się to nałogiem... Ja tego doznaję w tej chwili, nie mogę doczekać się kiedy będę mógł być z moimi pszczółkami. Mówił też, że pszczelarza powinna cechować uczciwość, sumienność, pracowitość, pokora, ale nade wszystko uczciwość. Mówił też, że ta najważniejsza cecha zanika. Dawniej pszczelarz to był ktoś o nieposzlakowanej opinii, powoływano się na niego jako na kogoś uczciwego i prawego, a teraz?
Obecnie, gdy coraz bardziej wkraczam w hermetyczny świat pszczelarzy dostrzegam to zepsucie, i ja sam zapewne mu ulegnę, ale czy ktoś ma odwagę przyznać się do tego, że nie kantuje? Ilu jest pszczelarzy, którzy dodają chemię do wosku, żeby mieć więcej węzy i sprzedać ją z należytym zyskiem? Ilu jest pszczelarzy, którzy podrasowują miód cukrem w okresie bez pożytkowym? Ilu z nas słyszało o manipulacji przy ulach? Kradzieży miodu, podmianie matek, przecież nie zrobią tego lakiernicy samochodowi ani stolarze, tylko osoby,które posiadają określoną wiedzę i umiejętności. Pszczelarze, którzy mają odwagę spoglądać drugiemu człowiekowi w oczy i zachwalać swoje wyroby jako super ekologiczne, naturalne i najzdrowsze, a pochodzą z kradzieży, albo Azji.
Nie atakujmy się tylko, znajdźmy rozwiązanie, bo to o pszczoły chodzi.
Jeśli kogoś obraziłem, uraziłem, upokorzyłem,obojętnie co to z całego serca przepraszam, może powinniśmy zanim coś powiemy napiszemy, pochwalimy się np 2 miesięcznymi wakacjami pomyśleć odrobinę nad konsekwencjami. Słowa, obojętne czy wypowiadane, czy też pisane bolą tak samo mocno, a potrafią także zabić.
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
tomek.dominik

Postautor: tomek.dominik » 20 lut 2017, 23:19

Zapraszam do mojego sklepu opisywany srodek juz do kupienia :)

https://sklep.miejskapasieka.pl/CucumberMe-100-naturalny-srodek-na-warroze-250ml-p270

Pozdrawiam

Mlody88

Postautor: Mlody88 » 21 lut 2017, 01:18

Żal d... ściska że gość który ma zaledwie rok pszczoły próbuje walczyć z warroza swoimi sposobami.......no i ze mu się udalo..

Paweł12

Postautor: Paweł12 » 21 lut 2017, 02:03

Ten aktorzyna nie chce walczyć z warrozą, tylko zaistnieć w necie jak jego idol TM, ale trochę inną drogą.

Awatar użytkownika
tomek.dominik

Postautor: tomek.dominik » 21 lut 2017, 12:20

Moim zdaniem nie ma skutecznych i latwych do aplikacji metod tzw. eko. Wszyscy producenci lekow na warroze wskazuja koniecznosc stosowania w okresie bezczerwiowym, niewazne czy sztucznie czy naturalnie uzyskanym. Kwasy, ogorki czy inne pomysly tolko szodza pszczolam jak i okolicznym pszczelarzom, ktory staraja sie prawidlowo leczyc rodziny.

Pozdrawiam

Tomasz

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 21 lut 2017, 15:22

z tego co pamiętam to na filmie kolegi Stańczyka na warroze nie działa sok z kiszonej kapusty (on tylko ma wzmocnić pszczoły ) na warroze pokazywał że działa propolis z winem wytrawnym ,a tego jeszcze nikt z kolegów nie wypróbował (chyba że coś umkneło mojej uwadze)-tak samo sceptycznie podchodzili koledzy z forum kiedy opisywałem ziołomiód pokrzywowy ,który także wzmacnia pszczoły i w jakimś stopniu na warroze ponieważ zawiera kwas mrówkowy ,tak samo sceptycznie podchodzą co niektórzy koledzy do stosowania ramki pracy która ogranicza populacje warrozy w sezonie
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 21 lut 2017, 16:18

Mam takie pytanie trochę z innej beczki na kapustę...
Dlaczego Brat Adam z opactwa Buckfast nie poświęcił życia na poszukiwanie nowego leku na warrozę tylko na
selekcję i wielokrotne krzyżowanie różnych ras w celu uzyskania lepszej pszczoły...(co mu się zresztą udało)???

HB

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 21 lut 2017, 16:20

Bo nie zdążył ...

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 21 lut 2017, 16:44

Święte słowa...wszystko ma swój początek i ....koniec.

Darek1963

Postautor: Darek1963 » 21 lut 2017, 19:54

Czesc
To co w koncu mam dac pszczolom,bo juz jestem zakrecony.
Czy dac soku z kapusty ,czy sadze z komina.
Mam duzo czasu i jak mi nie powiecie to sam cos wymysle....poz d

Awatar użytkownika
Harnaś Beskidzki

Postautor: Harnaś Beskidzki » 21 lut 2017, 21:07

Darek1963 pisze:Czesc
To co w koncu mam dac pszczolom,bo juz jestem zakrecony.
Czy dac soku z kapusty ,czy sadze z komina.
Mam duzo czasu i jak mi nie powiecie to sam cos wymysle....poz d

Sadza teraz? Teraz nie, teraz kapusta. Sadza dopiero w listopadzie na pobudzenie trutni do czerwienia w nadstawkach.
Trzymamy się krzesła i oglądamy.
https://www.youtube.com/watch?v=66-fz-Dtcxs
HB

falanga76

Postautor: falanga76 » 21 lut 2017, 21:32

Pan Tomasz zwyczajnie przeczytał skład BEEVITAL HIVE CLEAN środka na warrozę a tam pisze propolis olejki eteryczne i liczne kwasy . Propolis mamy w pasiece a reszta jest w kwaśnym winie.Wpadł tylko na pomysł aby to wszystko połączyć razem i chyba mu się to udało .Podobnie z sokiem kiszonej kapusty lub innej kiszonki.Czytaliście skład APIBIOFARMY lub innych preparatów z kuturami bakteri kwasu mlekowego i bogatym składem mineralno witaminowym przeznaczonych dla pszczoł.No właśnie w soku kiszonej kapusty znajduje sie kwas mlekowy a wiec wytworzyły go bakterie kwasu mlekowego może sa to inne szczepy bakterii niż te ktore sa w wyżej wymienionych preparatach ale działają podobnie.A co do minerałów i witamin to ich zawartość jest równie bogata.Krótko mówiąc wpadł na pomysł wykonania znanych już preparatów we własnym zakresie czyli tanio i duzo a do tego sa chyba skuteczne.W swoich wypowiedziach mówi pomyślcie poszukajcie przekopcie internet .Wszystkie te informacje o składzie wytrawnego wina i soku z kiszonek można odszukać w internecie.

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 22 lut 2017, 18:23

to co kolega napisał ma ręce i nogi
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

falanga76

Postautor: falanga76 » 22 lut 2017, 18:41

Przeciez on cały czas o tym mówi ale nikt tego nie słyszy. każdy pszczelarz ma tam jakieś swoje sposoby na warroze dobre zimowanie rodzin a pan Tomek szuka swojego sposobu na pszczoły i dzieli się tym z innymi a słuchać to nie zawsze znaczy słyszeć.Ja prowadze tradycyjna gospodarkę i osiągam bardzo dobre wyniki biorac pod uwagę zasobność mojego pastwiska pszcelego.Warroza to niejedyny problem naszych pasiek .

MARBERT

Postautor: MARBERT » 23 lut 2017, 13:23

Postautor: polbart » 21 lut 2017, 16:20

Bo nie zdążył ...
http://www.polbart.com/matki-pszczele

Ale pobłogosławił Erika O. I mamy elgona.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 23 lut 2017, 16:32

janusz.szalaj pisze:to co kolega napisał ma ręce i nogi

Zapierdzieliłem moim podopiecznym dzisiaj kiszonkę - zlizywały dosyć intensywnie. I jak tylko im to zapodałem, to się uspokajały ewidentnie - dokładnie jak na filmie kolegi Tomka - tak jakby im to bardzo pasowało. Czy waroza spadła - nie wiem - bo akurat na tej pasiece nie mam dennic osiatkowanych, jutro zapodam na drugiej pasiece, to sprawdzę.

Pomysł z suplementacją wiosenną witaminami B nie jest nowy, i swego czasu kolega Gilian zapodawał tutaj filmiki z tym jak serwował swoim pszczołom nieco inną mieszankę wiaminowo.B-białkową:

25luty
https://youtu.be/_OWvTLcY24I?t=117

Wróć do „Choroby i szkodniki”