Lobbing w sprawie pszczół

Boleslav

Re: Lobbing w sprawie pszczół

Postautor: Boleslav » 16 lis 2017, 21:46

Kurde. Fajne forum. Pszczoły drzemią , to pszczelarze jak nie o cukru, lub biblii tak o podatkach gadają. Miłej, takiej niegroźnej zimy życze. Bolek

MARBERT

Postautor: MARBERT » 17 lis 2017, 16:48

Boleslawie

Czytałem jakiś czas temu opinię pewnego Fina, który przepracował w Polsce kilka lat. Dla przypomnienia dodam że Finlandia jak i Polska była pod panowaniem Rosji dość długo.
On nie rozumie naszej mani niszczenia pomników. Mówi jak młodzi obywatela mają się dowiedzieć że było tak a tak jak wszystko zniszczycie. To manipulacja i brak szacunku do historii.
Moje zdanie jest podobne. Może być ze ja z Galicji czyli jak i Czechy CK. I mentalność inna?
Nie pojmuję tego co się w mym pięknym kraju dzieje z pszczelarstwem włącznie.

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 17 lis 2017, 17:32

MARBERT pisze:Boleslawie

Czytałem jakiś czas temu opinię pewnego Fina, który przepracował w Polsce kilka lat. Dla przypomnienia dodam że Finlandia jak i Polska była pod panowaniem Rosji dość długo.
On nie rozumie naszej mani niszczenia pomników. Mówi jak młodzi obywatela mają się dowiedzieć że było tak a tak jak wszystko zniszczycie. To manipulacja i brak szacunku do historii.
Moje zdanie jest podobne. Może być ze ja z Galicji czyli jak i Czechy CK. I mentalność inna?
Nie pojmuję tego co się w mym pięknym kraju dzieje z pszczelarstwem włącznie.

mam identyczne zdanie na ten temat.

manio:)

Postautor: manio:) » 17 lis 2017, 17:42

Finlandia to przykład ekstremalny : byli poddanymi cara rosyjskiego jako i my , krwawo i bohatersko walczyli o wolność z CCCP , ale pomnik satrapy cara Aleksandra II do dziś stoi w Helsinkach , i to jaki monstrualny pomnik
Nie idzie tego pojąć , u nas co jakiś czas burzy się pomniki , a teraz to nawet planuje budowę takich , które z całą pewnością zostaną zburzone lub wylądują w Wiśle. Taka to między nami i Finami różnica. Poza tym są nietowarzyscy i knajpy zamykają w piątek o 17.00 . Im większy bogacz tym ma skromniejszą rezydencję, za to z dala od ludzi , w głębi lasu. Po co Bóg stworzył komary ? Po to żeby ludzie polubili muchy. Nie wiesz co to komary , zanim nie pojedziesz do Finlandii. W ich dzikim języku nawet nazwa ich pięknego kraju to bagno. Kraj Szreków ?

MARBERT

Postautor: MARBERT » 17 lis 2017, 18:17

maniu
Oglądałeś "wojnę zimową" film nie dokumentalny.

Jest taka scena jak po rozejmie rolnicy "chłopi" z okolic Vyborga mają miesiąc na ewakuację.
Na wozach piękne meble, kredensy, stoły, krzesła.

A u mnie w Galicji? Kurna chata bieda,dziadostwo. Ale I Pańszczyzna i Pan i Pleban i wiara Katolicka w Cuda.

Widać różnicę. Widać czemu chłopi u nas olewali powstania?

Tak i dziś w sprawie lobbingu pszczelarskiego. "Pan z Plebanem" się dogadali.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 18 lis 2017, 03:59

Od wiary się odczep. W życiu miałem conajmniej dwa przypadki, których nie mogę inaczej opisać jak cudownie ocalony. Nie ważne.

A co do pańszczyzny to twoje pszczoły nie są bynajmniej w pańszczyznie? Jeden traktuje lepiej drugi gorzej. Później tak ma jak sam sobie zapracował.

A wracając do wątku to tu się przebija tęsknota i wiara o cudowną manne z nieba (dotacje, subwencje itp.) proście i bierzcie, będzie dane, później oddacie po kilkakroć nawet nie wiedząc o tym.

I tak na koniec jakby mnie ktoś objaśnił
co to jest mieszanina miodów z UE i spoza UE?

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 18 lis 2017, 10:46

Chiński miod z polskich beczek.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 18 lis 2017, 19:14

Więc dlaczego na tych słoikach jest etykieta Miód. Prawidłowo winno być Mieszanina miodów. Pisane dużymi czcionkami z obowiązkiem podawania kraju pochodzenia lokalizacji pasieki i dla miodu i dla mieszaniny. Chyba to nie jest jakieś trudne czy kosztowne.

Wtedy stałby się "cót" (czytaj cud). Bo ceny by się automatycznie zróżnicowały. Miodu jest mało w Europie, klimat swoje robi. Import byłby konieczny ale byłaby uczciwość i prawdziwy wolny rynek a nie dyrektywy.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 18 lis 2017, 19:53

Szanuję ludzi wierzących. Wszelkich religii . Nie szanuję cwaniaków, oszustów i innych typów co na fali mody za wiarą się ukrywają.

Również za miodem mieszanym z UE i z poza.. To ten sam typ moralności.

Wróć do „Choroby i szkodniki”