Lobbing w sprawie pszczół

Boleslav

Re: Lobbing w sprawie pszczół

Postautor: Boleslav » 16 lis 2017, 21:46

Kurde. Fajne forum. Pszczoły drzemią , to pszczelarze jak nie o cukru, lub biblii tak o podatkach gadają. Miłej, takiej niegroźnej zimy życze. Bolek

MARBERT

Postautor: MARBERT » 17 lis 2017, 16:48

Boleslawie

Czytałem jakiś czas temu opinię pewnego Fina, który przepracował w Polsce kilka lat. Dla przypomnienia dodam że Finlandia jak i Polska była pod panowaniem Rosji dość długo.
On nie rozumie naszej mani niszczenia pomników. Mówi jak młodzi obywatela mają się dowiedzieć że było tak a tak jak wszystko zniszczycie. To manipulacja i brak szacunku do historii.
Moje zdanie jest podobne. Może być ze ja z Galicji czyli jak i Czechy CK. I mentalność inna?
Nie pojmuję tego co się w mym pięknym kraju dzieje z pszczelarstwem włącznie.

piotrus82r

Postautor: piotrus82r » 17 lis 2017, 17:32

MARBERT pisze:Boleslawie

Czytałem jakiś czas temu opinię pewnego Fina, który przepracował w Polsce kilka lat. Dla przypomnienia dodam że Finlandia jak i Polska była pod panowaniem Rosji dość długo.
On nie rozumie naszej mani niszczenia pomników. Mówi jak młodzi obywatela mają się dowiedzieć że było tak a tak jak wszystko zniszczycie. To manipulacja i brak szacunku do historii.
Moje zdanie jest podobne. Może być ze ja z Galicji czyli jak i Czechy CK. I mentalność inna?
Nie pojmuję tego co się w mym pięknym kraju dzieje z pszczelarstwem włącznie.

mam identyczne zdanie na ten temat.

manio:)

Postautor: manio:) » 17 lis 2017, 17:42

Finlandia to przykład ekstremalny : byli poddanymi cara rosyjskiego jako i my , krwawo i bohatersko walczyli o wolność z CCCP , ale pomnik satrapy cara Aleksandra II do dziś stoi w Helsinkach , i to jaki monstrualny pomnik
Nie idzie tego pojąć , u nas co jakiś czas burzy się pomniki , a teraz to nawet planuje budowę takich , które z całą pewnością zostaną zburzone lub wylądują w Wiśle. Taka to między nami i Finami różnica. Poza tym są nietowarzyscy i knajpy zamykają w piątek o 17.00 . Im większy bogacz tym ma skromniejszą rezydencję, za to z dala od ludzi , w głębi lasu. Po co Bóg stworzył komary ? Po to żeby ludzie polubili muchy. Nie wiesz co to komary , zanim nie pojedziesz do Finlandii. W ich dzikim języku nawet nazwa ich pięknego kraju to bagno. Kraj Szreków ?

MARBERT

Postautor: MARBERT » 17 lis 2017, 18:17

maniu
Oglądałeś "wojnę zimową" film nie dokumentalny.

Jest taka scena jak po rozejmie rolnicy "chłopi" z okolic Vyborga mają miesiąc na ewakuację.
Na wozach piękne meble, kredensy, stoły, krzesła.

A u mnie w Galicji? Kurna chata bieda,dziadostwo. Ale I Pańszczyzna i Pan i Pleban i wiara Katolicka w Cuda.

Widać różnicę. Widać czemu chłopi u nas olewali powstania?

Tak i dziś w sprawie lobbingu pszczelarskiego. "Pan z Plebanem" się dogadali.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 18 lis 2017, 03:59

Od wiary się odczep. W życiu miałem conajmniej dwa przypadki, których nie mogę inaczej opisać jak cudownie ocalony. Nie ważne.

A co do pańszczyzny to twoje pszczoły nie są bynajmniej w pańszczyznie? Jeden traktuje lepiej drugi gorzej. Później tak ma jak sam sobie zapracował.

A wracając do wątku to tu się przebija tęsknota i wiara o cudowną manne z nieba (dotacje, subwencje itp.) proście i bierzcie, będzie dane, później oddacie po kilkakroć nawet nie wiedząc o tym.

I tak na koniec jakby mnie ktoś objaśnił
co to jest mieszanina miodów z UE i spoza UE?

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 18 lis 2017, 10:46

Chiński miod z polskich beczek.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 18 lis 2017, 19:14

Więc dlaczego na tych słoikach jest etykieta Miód. Prawidłowo winno być Mieszanina miodów. Pisane dużymi czcionkami z obowiązkiem podawania kraju pochodzenia lokalizacji pasieki i dla miodu i dla mieszaniny. Chyba to nie jest jakieś trudne czy kosztowne.

Wtedy stałby się "cót" (czytaj cud). Bo ceny by się automatycznie zróżnicowały. Miodu jest mało w Europie, klimat swoje robi. Import byłby konieczny ale byłaby uczciwość i prawdziwy wolny rynek a nie dyrektywy.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 18 lis 2017, 19:53

Szanuję ludzi wierzących. Wszelkich religii . Nie szanuję cwaniaków, oszustów i innych typów co na fali mody za wiarą się ukrywają.

Również za miodem mieszanym z UE i z poza.. To ten sam typ moralności.

szerszeń

Postautor: szerszeń » 30 paź 2018, 06:03

Witajcie, temat co prawda jest z ubiegłego roku i chyba zainteresowanie nim wygasło, ale ja chciałem dodać swoje 3 grosze. W mojej okolicy, centralna Polska, są pustynie pożytkowe. Jedyną formą pożytku są monokultury rzepaku i okresowo facelii. Między rolnicy nie mają a jedynie słupki graniczne wysoko osadzone aby były dobrze widoczne. Pasy krzewów są systematycznie wycinane, wręcz karczowane, bo tam jest odrobinę ziemi którą można obsiac. Rowy są wykazanie lub pryskane celem utrzymania wysokiej kultury i drożności systemu melioracji. Po wprowadzeniu przepisu o wycince drzew bez zezwolenia każdy odpalił piłę i zrobił u siebie porządki. Dla rolników nie liczą się pszczoły i pszczelarze. Liczy się ilość zboża w silosie.
Moim zdaniem powinniśmy lokalnie pytać naszych radnych których wybieralismy jak chcą nam pomóc i jak pomagają. Ponad to czytam okresowo fachową prasę rolniczą i tam nigdzie nie ma wzmianki o problemach pszczół, może powinniśmy uderzyć też w tą stronę, bo skąd Ci siłą oderwani od pługa rolnicy mają wiedzieć co w ulu piszczy skoro w ich gazetach nic nie napisali a nie będą przecież prenumerować pszczelarstwa czy pasieki. Ostatnia kwestia to może warto nawiązać lokalnie współpracę z dużymi firmami, namówić ich na zakup sadzonki roślin miododajnych dać ładny glejt zrobić zdjęcia dać do gazety i napisać przyjaciel Pszczół. Każdy jest łasy na reklamę i pochwałę, a darmową to chyba tym bardziej. Co o tym myślicie. Pozdrawiam

Nobikarina

Postautor: Nobikarina » 30 paź 2018, 15:46

Temat do łatwych nie należy,co nie znaczy że nie można działać,a wręcz TRZEBA.
Wiem, że znajdzie się od razu kilku pesymistów,nie ma się co dziwić wiemy jakie są realia,ale jak my Panie i Panowie nie zadziałamy nikt tego za nas nie zrobi.
Pomysłów może być mnóstwo,ja poniżej wklejam tekst aktualnego programu na temat bioróżnorodnośc i ochrony przyrody, może zacząć od najmłodszych? Zadzwonię jutro do szkoły mego syna i powiem o projekcie (może już wiedzą?).

Bioróżnorodność skarbem dziedzictwa przyrodniczego

Programy ›› Bioróżnorodność - skarbem dziedzictwa przyrodniczego
Konferencje
Warsztaty
Spotkania i szkolenia
Staw Nowokuźnicki
Warsztaty dla dzieci
Konkursy
Projekt „Bioróżnorodność skarbem dziedzictwa przyrodniczego"

współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa V - Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego,
Działanie 5.1- Ochrona różnorodności biologicznej

Projekt pn. "Bioróżnorodność - skarbem dziedzictwa przyrodniczego" jest projektem wielokierunkowym i obejmuje trzy podstawowe grupy działań stanowiące w efekcie końcowym spójną koncepcję zagospodarowania przestrzeni wiejskich z uwzględnieniem walorów przyrodniczych. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa (UMWO) i Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w (WZMiUW) z dwoma partnerami: Gminą Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego OODR). Zamierzone do zrealizowania zadania polegają na wykonaniu inwestycji na Stawie Nowokuźnickim oraz prowadzeniu działalności edukacyjnej z zakresu ochrony bioróżnorodności regionu. Najistotniejszymi działaniami są zaplanowane przedsięwzięcia edukacyjno-informacyjne, których głównym celem jest uświadomienie mieszkańcom obszarów miejskich i miejsko-wiejskich potrzeby ochrony zagrożonych gatunków, jako istotnego elementu otaczającego nas ekosystemu. Zaplanowano organizację m.in.:

- szkoleń i warsztatów o tematyce proekologicznej, dzięki którym lokalni liderzy uzyskają informację o występujących na terenie województwa rodzimych gatunkach drzew i krzewów,

- konkursów o tematyce związanej z rozpoznaniem gatunków cennych przyrodniczo i ochroną bioróżnorodności

- zagranicznych warsztatów edukacyjnych, podczas których przedstawiciele zdobywać będą wiedzę o dobrych praktykach w zakresie ochrony przyrody występujących poza granicami kraju.

W ramach części edukacyjnej zaplanowano także ochronę i zachowanie rodzimych gatunków poprzez wykonanie przez realizatora projektu (UMWO) pokazowych nasadzeń na terenie zielonym wokół budynków Urzędu promodelowego sadu na terenie siedziby Ośrodka Doradztwa Rolniczego W ramach części inwestycyjnej zamierza się wykonanie przez realizatora projektu (WZMiUW) kompleksowego remontu ścieżki edukacyjnej prowadzącej wzdłuż wschodniej części Stawu Nowokuźnickiego- rezerwatu przyrody o powierzchni 28,91 ha, który położony jest na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu . Na terenie tego rezerwatu znajduje się stanowisko kotewki orzecha wodnego. Utworzone zostaną stanowiska do obserwacji zagrożonego gatunku kotewki orzecha wodnego oraz występujących tam gatunków ptactwa wodno-błotnego.

Realizacja projektu pn. „Bioróżnorodność skarbem dziedzictwa przyrodniczego" umożliwi spełnienie istotnych celów, wyszczególnionych w ustawie z dn. 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody, m.in.: - zachowanie różnorodności biologicznej - w przypadku projektu różnorodność ta zostanie zachowana na Stawie Nowokuźnickim. Rezerwat przyrody „Staw Nowokuźnicki" jest jednym z najstarszyco utworzonym w 1957 r., w celu zachowania ze względów naukowych stanowiska rzadkich roślin wodnych, a w szczególności gatunku kotewki orzecha wodnego Trapa natans oraz dla ochrony ptactwa. - ochrona walorów krajobrazowych, zieleni w miastach i wsiach oraz zadrzewień - kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody przez edukację i informowanie w dziedzinie ochrony przyrody. Ponadto zgodnie z założeniami RPO WO 2014-2020 projekt wzmocni mechanizmy bioróżnorodności w regionie poprzez odbudowę opaskowego rowu odwadniającego odprowadzającego biogeny, a odbudowa ścieżki edukacyjnej na Stawie Nowokuźnickim pozytywnie wpłynie na świadomość społeczną w obszarze bioróżnorodności. Dzięki planowanym działaniom podniesiona zostanie świadomość ekologiczna dorosłych, młodzieży i dzieci - system szkoleń, warsztatów i konkursów został tak zaplanowany, aby dostarczyć wszystkim w/w grupom wiedzy w zakresie ochrony przyrody, zasobności w rodzimą florę i faunę oraz istnieniu zagrożeń dla rodzimych gatunków. Szczególny nacisk kładziony będzie na wzbudzenie poczucia odpowiedzialności w społeczeństwie lokalnym, iż wyrządzenie szkody środowisku będzie miało w dłuższej perspektywie bardzo negatywny skutek dla działań społeczno- gospodarczych. W zaplanowanych działaniach założono również wykorzystanie lokalnych zasobów przyrodniczych poprzez wykonanie nasadzeń rodzimymi gatunkami roślin.

Zakres finansowy projektu:

Wartość projektu ogółem - 3 933 095,00 PLN

Wartość dofinansowania z RPO WO 2014-2020 - 3 343 130,00 PLN

Zakres rzeczowy projektu:

- Zadanie nr 1: Szkolenia i konferencje o tematyce związanej z ochroną przyrody i edukacją przyrodniczą,
- Zadanie nr 2: Warsztaty krajowe i zagraniczne związane z ochroną bioróżnorodności ,

- Zadanie nr 3: Konkursy

- Zadanie nr 4: Zagospodarowanie terenu wokół budynku przy ul. Hallera

- Zadanie nr 6: Remont ścieżki edukacyjno-przyrodniczej

- Zadanie nr 7: Budowa rowu odwadniającego?)
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek ...
Czesław Niemen

MARBERT

Postautor: MARBERT » 30 paź 2018, 17:09

A ścieki z szamba jak ciekły do rowów tak ciekną.
Jak opryskują pola cholera wie czym tak opryskują.

Tu co najmniej sejmik wojewódzki.
A nawet na szczeblu krajowym.

U mnie brak upraw rolniczych, lasy i łąki. Ale agencja wymusiła nie wiem jaki jest konkretny cel aby nie kosić około 15% danej łąki. To daje dużo pyłku pszczołom.
Tylko kasa się liczy. Jak by rolnikowi pomniejszono dopłatę że uprawia do cieku wodnego a nie 10 mb dalej to by to zrobił.

Wróć do „Choroby i szkodniki”