PRZYCZEPA TM

Prezes Pewex

Re: PRZYCZEPA TM

Postautor: Prezes Pewex » 15 gru 2013, 19:08

zbigniew czy ta platforma jest w całości z drewna zrobiona ?
Jak masz zamiar to załadować na przyczepkę a po dojechaniu ściągać ?
Taki mały zakompleksiony prezesik...

zbigniew

Postautor: zbigniew » 30 gru 2013, 22:02

Tak jest z drewna i tylko nogi będą metalowe . Przyczepka ma trzecie kółko , jak je opuszczę to tył przyczepki będzie maksymalnie podniesiony do góry. Wtedy zakładam nogi i podnoszę przód na maksa i znowu zakładam przednie nogi . Jak wyrównam przyczepkę to między przyczepką a platformą mam 15 cm luzu i mogę wyjechać przyczepką. Teraz prace stanęły ale jeszcze od góry zabezpieczę siatką by utrudnić złodziejom kradzież . Pozdrawiam .

Miro 0370

Postautor: Miro 0370 » 10 sty 2014, 20:47

Zbigniew uważam że dobrze kombinujesz z platformami. Jeżeli chodzi o przesuwanie się ramek
ja używam od początku mojego pszczelarzenia ramek hofmanowskich i nie ma z tym
żadnych problemów , po przeglądzie ula, zamykam i wieczorem mogę wywozić. pozdrawiam

suzuki 2

Postautor: suzuki 2 » 19 sty 2014, 10:06

Ciekawe rozwiązanie jeśli ma się juz przyczepke. Pytanie tylko jakie tam mocowania zastosowałeś tej platformy do przyczepki ??? aha i te podpory po rogach żeby mozna było wyjeżdżać przyczepką swobodnie.
Nie dokuczaj pszczole bo żądłem ukole :D

zbigniew

Postautor: zbigniew » 19 sty 2014, 13:10

Witam. Pod spodem platformy są dwie deski przymocowane na sztorc , więc nie przesunie się na boki . Te deski mają jeszcze inne zadanie a mianowicie usztywniają platformę kiedy nie będzie przyczepki pod spodem. do przodu też nie poleci bo przyczepka ma ramę . Co do tyłu to samochód ( ten mój ) nie ma takiego przyśpieszenia by zsunąć platformę. Jeśli ktoś ma inny to niech sznurkiem złapie.

Skuter

Postautor: Skuter » 20 lut 2014, 21:44

zbigniew oby ta twoja platforma wytrzymała ciężar tych uli z pożytkiem bo szkoda aby się pszczoły nie pomarnowały i tej niepotrzebnej potem roboty jak to wszystko ,,runie''
Ja osobiście wolał bym taką platformę pospawać z profili metalowych niż skręcać z drewna wywoziłem już pszczoły na takiej przyczepie co prawda więcej uli ale to ciężar jak cholera
Załączniki
108 (2).JPG
108 (2).JPG (143.88 KiB) Przejrzano 3228 razy

Wróć do „Gospodarka wędrowna”