PRZYCZEPA TM

MPIJO

PRZYCZEPA TM

Postautor: MPIJO » 29 lis 2013, 21:01

WITAM TM MOŻE COŚ NAPISZESZ O SWOJEJ PRZYCZEPIE TRANSPORTOWEJ JAKIEŚ UWAGI ZA I PRZECIW,JAKIEŚ CENNE ZDANIE!!

tomekmiodek

Re: PRZYCZEPA TM

Postautor: tomekmiodek » 29 lis 2013, 21:09

Moja przyczepa to także laweta na której można pozostawić ule na pożytku. Jak do tej pory ładnie wozi moje ule, mam brak uwag.

Pogodny Piątek
Kontaktowanie:

Postautor: Pogodny Piątek » 29 lis 2013, 22:32

Mam przyczepę od tego samego producenta, co gospodarz, czyli od Roberta Jeziorka. Wykonana jest bardzo solidnie, poprawiałem jedynie szczegóły żeby jeszcze lepiej przystosować ją pod rozwiązania które sobie upatrzyłem.

Problem obecnie leży gdzie indziej. Od czerwca nie można już rejestrować tak naprawdę przyczepek SAM. Dzwoniłem do wydziału komunikacji i dowiedziałem się, że w Polsce obecnie są 2 stacje uprawnione do legalizacji takiego sprzętu. Jedna w Warszawie, a druga gdzieś daleko ode mnie, więc nie pamiętam. Podobno jest też sporo drożej, a przecież kiedyś i tak nie było tanio. Mnie koszt rejestracji, przeglądu i opinia rzeczoznawcy razem wyniosło coś ponad 400 zł. Czasu w kolejkach nie liczę nawet jako kosztu.
Pasieka Pogodny Piątek
Michał Piątek
http://www.pogodnypiatek.pl

Tomasz

Postautor: Tomasz » 01 gru 2013, 14:03

Tez mam taka przyczepkę. Służy mi juz dwa sezony. Obecnie zazimowalem na niej 18 rodzin.

Pogodny Piątek
Kontaktowanie:

Postautor: Pogodny Piątek » 03 gru 2013, 13:22

Panowie, może wiecie coś o firmie produkującej przyczepki z miękkim zawieszeniem (amortyzator + resor) między Łodzią a Warszawą?
Nie mogę znaleźć takiego sprzętu. W Tomaszowie Mazowieckim robią przyczepki na większą skalę, ale one mają zbyt twarde zawieszenie. Obawiałbym się wstawić na nie owady do przewozu na dłuższy dystans niż kilka kilometrów.
Pasieka Pogodny Piątek
Michał Piątek
http://www.pogodnypiatek.pl

zbigniew

Postautor: zbigniew » 05 gru 2013, 22:08

Witam wszystkich . Pewnie wiecie że nasz ustawodawca zakazał samoróbek . Ja osobiście chcę zrobić sobie platformy do zwykłej przyczepki na 10 uli , jedna przyczepka i tyle. No i sam mogę je przewozić i co najważniejsze nic nie trzeba taszczyć . Jak zrobię to się pochwalę , zaczynam zaraz po świętach.

Tomasz

Postautor: Tomasz » 08 gru 2013, 23:13

Nie tyle zakazał co aby ja zarejestrować nie wystarczy teraz sama stacja diagnostyczna ale trzeba postarc sie o homologację w akredytowanej do tej procedury jednostce. To konsekwencja wprowadzenia dyrektywy 2007/46/WE. Przepisy obowiązują od 22.06.2013

asan

Postautor: asan » 09 gru 2013, 09:14

Tomasz pisze:Nie tyle zakazał co aby ja zarejestrować nie wystarczy teraz sama stacja diagnostyczna ale trzeba postarc sie o homologację w akredytowanej do tej procedury jednostce. To konsekwencja wprowadzenia dyrektywy 2007/46/WE. Przepisy obowiązują od 22.06.2013

Jak zwał tak zwał, procedura kosztuje z tego co się dowiedziałem około 4tyś pln. Żeby było śmiesznie to sprowadzenie przyczepy która legalnie jeździła w UK, u nas wiąże się z koniecznością przeprowadzenia procedury homologacyjnej.
Jak zwykle urzędasy w tym kraju robią wszystko by się wybić w kategorii najbardziej chore państwo ue i największa władza urzędasów :-/

Pszczułki Maja

Postautor: Pszczułki Maja » 14 gru 2013, 14:38

Witam Wszystkich.Do Pogodny Piątek- oglądałem przyczepki samochodowe na giełdzie w Piotrkowie Trybunalskim od producenta z Radomska ,i rozmawiałem z nim na temat wykonania lawety pod ule.O dziwo osoba ta była bardzo dobrze zorientowana w temacie -ów producent poinformował mnie ,iż jest w stanie wyprodukować przyczepę dla pszczelarza pod jego potrzeby i wymagania,orientował się też dość dobrze w procedurze refundacji części kosztów,poinformował mnie, że koszt zaczyna się od ok 3000PLN wzwyż w zależności od konstrukcji.Nie mam namiarów na tego producenta, wiem tylko że bywa na giełdzie samochodowej w Piotrkowie w soboty-jeśli będę w okolicy postaram się wziąć namiary na tą osobę.Przyjrzałem się jego wyrobom- jedna przyczepka z wystawki miała sztywną oś na resorach a druga była na wahaczach(!!!) podobna konstrukcja jak w starszych Peugeotach tylne zawieszenie-bardzo komfortowe(jeżdziłem taką "furą"kilka lat),konstrukcja solidna, estetyczne wykonanie.Nie pytałem o procedurę rejestracji,ale to producent ,więc nie powinno być problemów. Trochę w bok od kierunku ,który podałeś ale niezbyt daleko od Ciebie.
Pozdrawiam Wszystkich z Forum Czarek

swiwojtek

Postautor: swiwojtek » 14 gru 2013, 15:30

Pszczułki Maja pisze:Witam Wszystkich.Do Pogodny Piątek- oglądałem przyczepki samochodowe na giełdzie w Piotrkowie Trybunalskim od producenta z Radomska ,i rozmawiałem z nim na temat wykonania lawety pod ule.O dziwo osoba ta była bardzo dobrze zorientowana w temacie -ów producent poinformował mnie ,iż jest w stanie wyprodukować przyczepę dla pszczelarza pod jego potrzeby i wymagania,orientował się też dość dobrze w procedurze refundacji części kosztów,poinformował mnie, że koszt zaczyna się od ok 3000PLN wzwyż w zależności od konstrukcji.Nie mam namiarów na tego producenta, wiem tylko że bywa na giełdzie samochodowej w Piotrkowie w soboty-jeśli będę w okolicy postaram się wziąć namiary na tą osobę.Przyjrzałem się jego wyrobom- jedna przyczepka z wystawki miała sztywną oś na resorach a druga była na wahaczach(!!!) podobna konstrukcja jak w starszych Peugeotach tylne zawieszenie-bardzo komfortowe(jeżdziłem taką "furą"kilka lat),konstrukcja solidna, estetyczne wykonanie.Nie pytałem o procedurę rejestracji,ale to producent ,więc nie powinno być problemów. Trochę w bok od kierunku ,który podałeś ale niezbyt daleko od Ciebie.
Pozdrawiam Wszystkich z Forum Czarek

Kolego popchnij temat do przodu bo warto.

zbigniew

Postautor: zbigniew » 14 gru 2013, 22:37

Witam.Obrazek

zbigniew

Postautor: zbigniew » 14 gru 2013, 22:52

Witam Jak widać na zdjęciu jest to podstawa pod ule . Jeszcze nogi trzeba dorobić by można było ją zostawić i jechać po następne. Przyczepka jedna a platform wiele .

zbigniew

Postautor: zbigniew » 14 gru 2013, 22:57

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
heroink

Postautor: heroink » 14 gru 2013, 23:14

Boczne rzędy to jeszcze ok, ale środkowy chyba kiepsko się pakuje co? nie widzę wysuwanej szyny na rolkach.
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

Awatar użytkownika
Magazynier

Postautor: Magazynier » 15 gru 2013, 00:05

Tak patrzę na tą "platworemke" i chyba środka się tu nie ładuje, miejsce na jakieś 12 rodzinek bo szyny nie ma. Myle się??

zbigniew

Postautor: zbigniew » 15 gru 2013, 17:07

Witam . Ta platforma to jeszcze nie skończona . W środku można będzie chodzić ( brakuje trzech desek) , brak jest nóg by stała samodzielnie no i osłony z siatki na zewnątrz by utrudnić kradzież . Jak będzie całkiem gotowa to się pochwalę . Najważniejsze że za 3000 to 10 takich platform zrobię i 100 uli a nie 18 wywiozę w teren.

zbigniew

Postautor: zbigniew » 15 gru 2013, 17:20

Koledzy z doświadczeniem w wywożeniu . Jak macie ramki w ulu do transportu . Na mój rozum to lepiej jest w poprzek drogi bo nad przyśpieszeniem i hamowaniem mogę zapanować Drogi są wiadomo jakie i na boki przyczepka zawsze skacze . Jak jest u was z ramkami ?

Awatar użytkownika
heroink

Postautor: heroink » 15 gru 2013, 18:19

Większość wozi równolegle do kierunku jazdy, ponoć taką zasadę się przyjmuje, żeby ramki podczas nagłego hamowania nie wpadały na siebie, dodatkowo można ramki dokręcić jakąś małą listewką aby jeszcze bardziej uniemożliwić im przesuwanie się.
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

Awatar użytkownika
Magazynier

Postautor: Magazynier » 15 gru 2013, 18:34

kurcze, ja stosuje taki "grzebień" , "widełki" nie wiem czy da sie to opisać, bo trudno mi to opisać. Wkładam to w korpus i dystansuje dzięki temu od siebie ramka tak że nie mają szans się względem siebie ruszyć. Ale wiadomo, jak już to powinno przewozi się tak jak heroink opisał.

Awatar użytkownika
heroink

Postautor: heroink » 15 gru 2013, 18:42

zbigniew poszukaj w filmikach polbarta on pokazuje jak przy pomocy grzebienia ustawia ramki (przegląd BF czy jakoś tak się ten filmik nazywał), pogrzeb po necie może znajdziesz coś podobnego czy to ze stali czy z tworzywa co pomoże zabezpieczyć Ci ramki tak jak Magazynier to pisywał.
be free
bee

"a żądłem chcesz!?"

Wróć do „Gospodarka wędrowna”