Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

MARBERT

Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

Postautor: MARBERT » 31 paź 2017, 15:14

Uczono mnie że populacja kopytnych w lesie ma być gospodarczo znośna. Dla istnienia lasu i rolników wokół. Populacja zwiększa się zależnie od gatunku.
Wiki nie spowodowały spadku populacji.
Spowodowały, przesunięcie populacji bliżej ludzi.
Czytam w internecie ( mordowanie łosi i dzików).

Czytam że wystarczy 0.60 zł od Obywatela i szkody od łosi wyjdą na zero.

Ja pierniczę. Co za bzdury z tymi ekologami.

manio:)

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

Postautor: manio:) » 31 paź 2017, 17:17

Ekolodzy , to najczęściej zapyziałe mieszczuchy , które widzą łosia z daleka i w głębi bagien - w dodatku przez lornetkę . Nie mają pojęcia o czym bredzą.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 02 lis 2017, 17:49

W normalnych krajach chamburber z mięsem łosia czy renifera to norma. (Finlandia).

U nas dobre mięso mają jeść wilki a my hodowlane gówno. Ciekawe co ci ekolodzy wsówają ? parówki z biedronki?

Postautor: manio:) » 02 lis 2017, 18:21

Nawet nie chodzi mi o żarełko, ale łosie są u mnie bardzo liczne , zdarza się że wchodzą ulice miasta bo nie boją się ludzi , ani ruchu ulicznego. Wieczorem , na nieoświetlonych drogach są realnym , bardzo dużym zagrożeniem . Nie uciekną , nie ustąpią z drogi , a często nagle na nią wskoczą z głębokiego rowu. Kto tego nie przeżył i nie widział nie pojmie zagrożenia i będzie gadał o ochronie przyrody. 40 km ode mnie jest potężny rezerwat Czerwone Bagno i widać łosie się tam już nie mieszczą skoro podchodzą do miast. Wniosek z tego dla mnie ,że jest ich za dużo. Strzelenie łosia to duży wydatek i mało kogo na to stać , a i zwierzę wielkie ( koń przechodzi pod brzuchem) to i zjeść nie ma jak :) Nie jestem myśliwym i obce mi zabijanie, ale ponieważ nie ma żadnych naturalnych wrogów , to coś trzeba z tym zrobić. Kiedyś przyjeżdżali Niemcy na polowania, teraz słychać tylko jak Szyszko strzela. Nawet do kota.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 02 lis 2017, 19:19

Mym zdaniem w Bieszczadach gdzie mieszkam należy zmniejszyć populację dzików co najmniej o 70% . Mając na uwadze możliwość rozrodu.

I już konkretnie zastanowić się nad zmniejszeniem populacji Niedzwiedzia,Wilka, Bobra. To już moment do działania.
Ekolodzy zapłacą za szkody? Niech płacą.

Postautor: manio:) » 02 lis 2017, 19:34

U mnie dzik staje się rzadkością, bo z powodu afrykańskiego pomoru intensywniej go strzelają. Świnia to świnia , nawet jak dzika to chętnych do jej zeżarcia pełno. A może uciekły w Bieszczady ?
Nie możesz jednocześnie zmniejszać liczby bobrów i wilków , bo wilk to jego jedyny naturalny wróg i jak jest za dużo bobrów to znaczy tylko ,że jest za mało wilków :)
Niedźwiedzi u nas nie ma , a ponieważ i łowiecek nima to i wilki chętnie witamy może jakiego łosia zeżrą, choć na razie to nawet śladów nie widziałem , tylko czytam że są nieliczne watahy. Możesz zabrać nasze łosie i wymienić na wilki i niedźwiedzie :)))) Może zeżrą nasze nadmiarowe bobry z braku łowiecek ?
Ekolodzy za nic nie zapłacą , oni sami szukają frajerów co im bogato zapłacą za ich zawodową ochronę przyrody. Nie są od dawania forsy tylko od jej brania za zamknięcie ryja .

MARBERT

Postautor: MARBERT » 03 lis 2017, 12:32

Ciekawe co ktoś postanowi w sprawie Miski z małymi na ulicach Zakopanego.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 05 lis 2017, 14:17

Wilcza kolacja w Nadolanach gmina Bukowsko. Korso Gazeta Sanocka str 11

MARBERT

Postautor: MARBERT » 23 mar 2018, 15:19

Awatar użytkownika
Bartkowiak
Kontaktowanie:

Postautor: Bartkowiak » 27 mar 2018, 20:50

Pamiętajmy, że to my wyrywamy zwierzętom ich teren. Musi istnieć pewna populacja zwierząt by unormowaniu mogło ulec życie innych zwierząt i organizmów. To nie takie proste że wystrzelamy i pozbędziemy się problemu - to złożone działania i zależności, których nie sposób pojąć. Zapraszam do wielkopolski ja łosia jeszcze nie widziałem. Jak zaczniemy wszystko nadmiernie kontrolować - właśnie tak, że mi przeszkadza to wystrzelać szkodniki to za kilka lat łosia będziesz oglądał tylko wypchanego w muzeum.
Zła prasa o wilkach to wynik zabiegów myśliwych bo Ci chętnie by sobie postrzelali i tak jak czasem ekolodzy nadmiernie coś nagłaśniają tak samo myśliwi działają a myśliwych jest więcej jak wszystkich ekologów i do tego często piastują wysokie stanowiska a myśliwymi są dla lansu.
http://www.miodybartkowiaka.pl
Jestem zawodowym pszczelarzem. Gospodaruje na 85 rodzinach pszczelich.
Moje zdjęcia przyrodnicze: http://www.facebook.com/dzikastronagminydopiewo/
Cytując dudi-ego :-)
"Jak nie nadążasz za pszczołami to je sprzedaj, a kup sobie żółwia, on wolniej chodzi może dasz radę."

Postautor: manio:) » 27 mar 2018, 21:24

Problem w tym ,że równowaga została już dawno naruszona i nie ma żadnych naturalnych jej regulatorów. Strzelanie do łosia nie jest chyba atrakcyjne , bo jak pisałem, nie ma żadnych wrogów naturalnych , nie ucieka i nikogo się nie boi. To jak strzelanie do krowy w oborze . Dziki są u mnie prawie wystrzelane, ale starzy myśliwi mówią ,że skutek będzie odwrotny do zamierzonego - przyroda nie znosi próżni i w miejsce naszych wystrzelanych bandycko dzików , przyjdą dziki z Rosji , Litwy , Białorusi - te zakażone wirusem ASF .

MARBERT

Postautor: MARBERT » 31 mar 2018, 13:33

Bartkowiak pisze:Pamiętajmy, że to my wyrywamy zwierzętom ich teren. Musi istnieć pewna populacja zwierząt by unormowaniu mogło ulec życie innych zwierząt i organizmów. To nie takie proste że wystrzelamy i pozbędziemy się problemu - to złożone działania i zależności, których nie sposób pojąć. Zapraszam do wielkopolski ja łosia jeszcze nie widziałem. Jak zaczniemy wszystko nadmiernie kontrolować - właśnie tak, że mi przeszkadza to wystrzelać szkodniki to za kilka lat łosia będziesz oglądał tylko wypchanego w muzeum.
Zła prasa o wilkach to wynik zabiegów myśliwych bo Ci chętnie by sobie postrzelali i tak jak czasem ekolodzy nadmiernie coś nagłaśniają tak samo myśliwi działają a myśliwych jest więcej jak wszystkich ekologów i do tego często piastują wysokie stanowiska a myśliwymi są dla lansu.

Zmienisz zdanie jak jakiś oszołom w twej okolicy zechce trzymać pszczoły bez leczenia http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=7

Lub zechce wydziergać 50 barci. I osadzić w nich "dzikie" pszczoły dla dobra przyrody.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Postautor: endriu11111111 » 31 mar 2018, 14:18

manio:) pisze:U mnie dzik staje się rzadkością

No i w Polsce jakoś ostatnio podobno wyginęły wróble:

Gdzie podziały się wróble
https://plus.nowosci.com.pl/wiadomosci/a/gdzie-podzialy-sie-wroble,12464314

MARBERT

Postautor: MARBERT » 31 mar 2018, 14:52

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 31 mar 2018, 15:50

Marbert.

Litosci....

I ty jestes myśliwy?

To nie jest wilk :-D

MARBERT

Postautor: MARBERT » 31 mar 2018, 17:23

Udowodnij.
Przez dwa lata byłem zawodowym myśliwym.

To nie wilk?
Dowody!

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 31 mar 2018, 17:39

No to dlatego tylko dwa lata.
Nie odróżnić psa od wilka to lekka kicha jak na myśliwego.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 31 mar 2018, 17:50

Śmieszny jesteś.
Prześlij zdjęcie komu chcesz. I udowodnij że to nie wilk?

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 31 mar 2018, 17:53

Nie brnij, po co ?

Ja nic nikomu nie musze udowadniac, bo nie ja publikuje ten film.

Postautor: manio:) » 31 mar 2018, 18:45

Za mało szczegółów , ale na oko rzuca się psi, zadarty ogon. Wilk to pan lasu nikomu nie służy i ogona nie zagina do góry. Poza tym wilk jest dużo wyższy od psa i ma inne proporcje, dłuższe łapy. To jakiś kundelek, a pismaki robią sensację. Wilk nie pójdzie do miasta , to płochliwe zwierzę i jeśli może omija człowieka. Różnic jest dużo więcej , ale nawet moje , zupełnie amatorskie oko widzi tu pieska :)
Można się pobawić dalej :
http://www.wykop.pl/ramka/2422109/rozni ... i-a-psami/

Wróć do „Ciekawostki”