Firma kurierska TBA Expres - problemy

Awatar użytkownika
Robi_Robson
Kontaktowanie:

Firma kurierska TBA Expres - problemy

Postautor: Robi_Robson » 05 cze 2016, 10:04

Chciałbym wszystkich przestrzec przed korzystaniem z firmy kurierskiej Obrazek

Za namową konsultanta kilka miesięcy temu zaczęliśmy wysyłać nasze paczki firmą kurierską TBA

Szło lepiej , lub gorzej ale zasadniczo było nieźle .
W ostatnich dniach maja okazało się , że wiele naszych paczek zniknęło , lub utknęło w magazynach (głównie Wałbrzych i Poznań ) .
Zaczęły się problemy ze zwrotem pobrań od Klientów .
Pobrania są przelewane w ciągu 14 dni roboczych od doręczenia więc w praktyce na pieniądze od Klientów czekamy 3 tygodnie .
Dlatego z pobrań uzbierała się niezła czterocyfrowa sumka . (sezon pszczelarski) .
Razem z paczkami , które wyjechały i nie dotarły do Klientów , lub dojechały niekompletne nasze straty sięgnęły kwoty 10 000zł.
Wróciła do tej pory ... jedna !

Teraz okazuje się , że firma TBA jest dłużnikiem http://kaczmarski.pl/Podstrony/Gielda-wierzytelnosci.aspx?search=1251619602&gclid=CjwKEAjwm8-6BRDgnb-Dk96UmRASJADbMycYEQILwbUV7FxiQxxOhxIU0nKIfDvwqqANYhof4alfxxoC-a3w_wcB i bankrutem .
Nie wiadomo , czy kiedykolwiek uda się odzyskać pieniądze i towar !?

Dlatego przestrzegam , żeby komuś nie przyszło do głowy wysyłać paczek za pośrednictwem tej firmy !

A korzystając z okazji proszę moich Klientów , którzy mieli w ostatnich dniach problemy z realizacją swoich zamówień o kontakt z nami !
Firma TBA tak zagmatwała "śledzenie przesyłek" , że nie ma praktycznie możliwości sprawdzenia statusu przesyłki !
Stąd może się zdarzyć , że jakieś zamówienie nie zostało zrealizowane, a ja o tym nie wiem .

Robert Wiśniewski i firma Weronika Wiśniewska Robi Robson

Awatar użytkownika
vszu82

Re: Firma kurierska TBA Expres - problemy

Postautor: vszu82 » 09 cze 2016, 21:35

Robercie, była sobie kiedyś firma "DWIE PACZKI", która była pośrednikiem w wysyłaniu przesyłek kurierskich. Wszystko było pięknie ładnie, wysyłałem paczki, normalne i pobraniowe. Nagle po pół roku wysyłania nie wróciły 2 pobrania. Firma bankrut, upadłość, sprawa policyjna umorzona. 2 tyś zł w plecy...
Gospodarzę w ulach korpusowych Dadanta.

Awatar użytkownika
Robi_Robson
Kontaktowanie:

Postautor: Robi_Robson » 20 cze 2016, 20:03

Na razie poszło zgłoszenie do prokuratury .
Kwota straty kilkakrotnie większa .
O problemach Klientów , którzy nie dostali wiader na czas nie wspomnę ...
Czy uda się cokolwiek odzyskać ?
Czas pokaże .

Awatar użytkownika
Robi_Robson
Kontaktowanie:

Postautor: Robi_Robson » 14 gru 2016, 19:57

Happy End-u nie będzie .
Firma TBA ogłosiła już upadłość .
Długi wobec klientów przekroczyły 2 miliony złotych .
Biuro i magazyny były wynajmowane . Kurierzy , to podwykonawcy - jednoosobowe firmy .
Majątku firmy brak ...
Póroczny zarobek (brutto) firmy mojej Żony poszedł się p...ć .

A pośrednik firma KurJerzy nawet nie zwróciła opłat za niewykonane zlecenia .
Krótko po tym jak za ich pośrednictwem okradziono nas z towaru i pieniędzy bezczelnie zaproponowała nam współpracę i korzystne stawki w innej nowej , dobrze się zapowiadającej i .... nikomu nie znanej firmie kurierskiej !
Po zwróceniu im uwagi , że to oni są stroną umowy i że to oni wzięli pieniądze za usługę która nie została wykonana ... Co zrobili !?
Ano zrobili ... Zmienili swój regulamin .
Teraz już nie są stroną umów dotyczących usług kurierskich , tylko pośrednikiem
i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i nie gwarantują , że opłacone przesyłki dotrą do adresata .

Banda złodziei !

Awatar użytkownika
Krzyżak

Postautor: Krzyżak » 14 gru 2016, 20:05

Zawsze to powtarzam, że Polską gospodarkę rozkłada brak sprawnego systemu sądowego.
Każdy robi co mu się podoba, bo nikt się nie boi konsekwencji. U mnie w branży budowlanej jest to nagminne.

jacraf

Postautor: jacraf » 14 gru 2016, 20:40

Nie wiem czy sie kolega chce wybielic czy co ? Tyle firm jest sprawdzonych i godnych zaufania co od lat działają na rynku ,a najlepsza jest poczta polska jest monitoring paczek. paczki idą długo po zadupiach ,ale jak zniknie jakaś to robisz wjazd na oddział i klepiesz listonoszy i wyskakuja z pieniedzy.

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 14 gru 2016, 20:57

Krzyżak pisze:Zawsze to powtarzam, że Polską gospodarkę rozkłada brak sprawnego systemu sądowego.
Każdy robi co mu się podoba, bo nikt się nie boi konsekwencji. U mnie w branży budowlanej jest to nagminne.

Nic dodać nic ująć :(

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 14 gru 2016, 21:40

Dudi co Ty będąc w Australii możesz wiedzieć.

Awatar użytkownika
dudi

Postautor: dudi » 14 gru 2016, 22:31

TadeuszB pisze:Dudi co Ty będąc w Australii możesz wiedzieć.

No tak. Przepraszam Tadziu. Już milczę :(

Awatar użytkownika
Robi_Robson
Kontaktowanie:

Postautor: Robi_Robson » 19 gru 2016, 20:59

jacraf pisze:Nie wiem czy sie kolega chce wybielic czy co ? Tyle firm jest sprawdzonych i godnych zaufania co od lat działają na rynku ,a najlepsza jest poczta polska jest monitoring paczek. paczki idą długo po zadupiach ,ale jak zniknie jakaś to robisz wjazd na oddział i klepiesz listonoszy i wyskakuja z pieniedzy.

Próbowałem uzgadniać warunki i z Pocztą Polską .
Były nie do przyjęcia (dla moich klientów i dla mnie ) .
Poza tym na najbliższą pocztę z bardzo problemową obsługą mam w odległości 10km. (w jedną stronę ) i nie mogę sobie pozwolić na prawie codzienne wycieczki ...

Miałem wielokrotnie i z pocztą przeboje .
Wysłałem BARDZO WAŻNE I PILNE dokumenty . Do miejscowości oddalonej o 135km. od miejsca nadania .
Pani na poczcie zaproponowała jakąś 3x droższą opcję , żeby mieć gwarancję szybkiej dostawy .
Zgodziłem się .
Dokumenty były pilnie potrzebne do zrobienia wizy dla osoby , która miała jechać na urlop zagraniczny za niecały miesiąc !
Przesyłka zniknęła . Kamień w wodę . Nikt nic nie wie !?
Dotarła do adresata po ... ponad 6 tygodniach ! Już po urlopie .
Składałem reklamację z żądaniem jedynie zwrotu kwoty , o której mówi regulamin w przypadku tej usługi .
Dokładnie nie pamiętam nazwy usługi i x-krotności kwoty opłaty ujętej w regulaminie PP, która miała być wypłacona .
Reklamacja została odrzucona ponieważ "Przesyłka nie zaginęła i została doręczona do adresata ! "
Nie wiem , czy kolega jacaf jest pracownikiem poczty , czy tak bezinteresownie lobbuje ,
ale dla mnie poczta wchodzi w rachubę , tylko wtedy kiedy nie mam innej możliwości ...

Inny przypadek . Zapłaciłem z góry za przesyłkę z biegusami indyjskimi (pisklęta kaczek - 11szt. ) kupionymi na allegro .
Za usługę transportową zapłaciłem ok 40zł. więc niemało .
Rano dostałem telefon z poczty , że jest do mnie paczka i ... że mam ją odebrać jak chcę je mieć żywe , bo listonosz będzie w mojej miejscowości dopiero ok. 15-tej . Dzień był bardzo gorący ... No w porządku. Troszczą się o kondycję moich zwierząt .
Pojechałem .
Urzędniczka zrobiła mi na miejscu karczemna awanturę , bo paczka z żywymi zwierzętami powinna być nadana na innym druku !
Czym sobie na takie traktowanie zasłużyłem ?
Zadzwoniłem do sprzedawcy , a ten mi mówi , że od kilku lat wysyła pocztą (ilość komentarzy to potwierdzała) duże ilości przesyłek z pisklętami i zawsze na takich a nie innych drukach ! Nigdy nie miał problemów . U nas w Bisztynku to był problem !
Kto winien ?
Dla urzędniczki JA , bo paczka przyszła do mnie .
Od poczty trzymam się jak najdalej .
Przykłady mógłbym mnożyć , ale nie o tym temat .

Monitoring , to był i w TBA . Był okres (ten już gorący) , że w ciągu jednego dnia kilkakrotnie zmieniał się status i lokalizacja paczki !
Niektóre lokalizacje były oddalone od siebie o setki kilometrów .
Nawet paczki lotnicze tak szybko nie latają !

Temat był założony jeszcze w czasie kiedy TBA Express przyjmowała zlecenia , pobierała opłaty , ale paczek już nie doręczała !
Czyli prowadziła jawną działalność przestępczą !
Chodziło o to , żeby wśród kolegów nie pojawiło się więcej ofiar !

Temat do zamknięcia .

Howgh.

Wróć do „Ciekawostki”