Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

Piotr67

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

Postautor: Piotr67 » 31 mar 2018, 19:25

MARBERT pisze:Przez dwa lata byłem zawodowym myśliwym.

Witam
To jest taki zawód ? - pierwsze słyszę :)
Pozdrawiam

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 31 mar 2018, 21:28

Wilki widziałem tylko raz w życiu w krakowskim zoo. Wilki mają bardzo charakterystyczny chód. Tego nie da się nie zauważyć. To coś na filmie rusza się i zachowuje jak pies a nie jak wilk. A zresztą poniżej komentarz jakiejś pani Kornelii, jest pod linkiem filmu.
Analogia co do buchwasta w śląskim...?
____
czy "Twórca" tego "dokumentu" był napity, czy na maryśce?! A może to członek z pzł?! Przecież to mieszaniec owczarka i haskiego. Koło wilka nawet nie stał! Takie niusy ośmieszaja wasz publikator! Proponuje następnym razem poprosić o komentarz znawcę z doktoratem, a nie członka pzł, bo oni po swoich napitkach wszedzie widza wilki! WSTYD!
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, 21:53 przez tikcop1, łącznie zmieniany 3 razy.

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 31 mar 2018, 21:34

Piękny komentarz :-)

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 01 kwie 2018, 00:34

Taki z niego mysliwy jak pszczelorz.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 01 kwie 2018, 05:17

Zostaw w spokoju. Ty też pewnie nigdy nie widziałeś wilka na oczy. A trutnia z matką nie pomyliłeś nigdy? Znalazł się i dokucza.

PH

Postautor: PH » 01 kwie 2018, 10:21

I tak się właśnie w bardzo prosty sposób manipuluje społeczeństwem. .... paskudne to....media żerują na naiwności i zwykłej ludzkiej niewiedzy.... i nie tylko media zresztą, wszyscy wkolo- nawet pszczelarze:(

Artykuliki w bylejakim podworkowym brukowcu czy portaliku piszą ludzie często nie mający pojęcia w temacie, a chcący tylko wzbudzić sensację.

Zwierzyna była tutaj pierwsza, ale teraz to już nie jest środowisko tej zwierzyny.....w ciągu kilkuset lat do tego stopnia je przeksztalcilismy że w tej chwili to nie są warunki naturalne dla tej zwierzyny.
I skoro człowiek raz położył na tym rękę, i nie jest fizycznie możliwe by w globalnej skali oddać to środowisko naturze, to trzeba to kontrolować i koniec kropka. Trzeba liczyć, przesiedlac, pozyskiwać, kiedy trzeba to dokarmiac czy się to komuś podoba czy nie.

A że jest grono fanatycznych ekoterrorystow którym się na samą myśl o możliwości wyciągnięcia sporej kasy W DUPACH POPRZEWRACALO.... to nie znaczy że ludzie mają ich popierać. ...
Dla mnie jako rolnika i myśliwego zarazem rozwiązanie jest banalne- myśliwi odkładają broń do szaf, nie robią kompletnie nic, a odpowiedzialność za szkody łowieckie przejmują organizacje ekologiczne:) od razu by się myślenia nauczyli:)

PH

Postautor: PH » 01 kwie 2018, 10:25

PS. Na filmie oczywiście to nie jest wilk.
Owszem,troszkę podobny, więc człowiek nie mający z tym tematem do czynienia ma prawo się pomylić.
Za jaja tych którzy celowo w błąd wprowadzają!
Pozdrawiam
Piotrek

MARBERT

Postautor: MARBERT » 04 kwie 2018, 17:59

Sami specjaliści. Tylko pozazdrościć.

Od małego dziecka miałem styczność z wilkami w zagrodzie. (ogrodzeniu,karmione przez ludzi). I w naturze. Wiem jak się wilk łasi do opiekuna bo jest głodny.
Co do filmu, to ręki bym nie dał że to nie wilk. Raczej na tak. ( środowisko inne to inne zachowanie). Tym bardziej że w okolicy Sanoka wilk to nie nowina.
I tym bardziej że potrafi zjeść swego kuzyna nawet na łańcuchu to potrafi się z nim krzyżować.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 04 kwie 2018, 19:48

A ja wiem to była kura

https://youtu.be/JsTvrSvqmBk

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 04 kwie 2018, 20:05

To jest wilk.
Wiesz co robi ten wilk ?
On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa.
To jest wilk na skalę naszych możliwości.
Ty wiesz, co my robimy tym wilkiem?
My otwieramy oczy niedowiarkom.

:-D

Wróć do „Ciekawostki”