Strona 1 z 1

Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 31 paź 2017, 15:14
autor: MARBERT
Uczono mnie że populacja kopytnych w lesie ma być gospodarczo znośna. Dla istnienia lasu i rolników wokół. Populacja zwiększa się zależnie od gatunku.
Wiki nie spowodowały spadku populacji.
Spowodowały, przesunięcie populacji bliżej ludzi.
Czytam w internecie ( mordowanie łosi i dzików).

Czytam że wystarczy 0.60 zł od Obywatela i szkody od łosi wyjdą na zero.

Ja pierniczę. Co za bzdury z tymi ekologami.

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 31 paź 2017, 17:17
autor: manio:)
Ekolodzy , to najczęściej zapyziałe mieszczuchy , które widzą łosia z daleka i w głębi bagien - w dodatku przez lornetkę . Nie mają pojęcia o czym bredzą.

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 02 lis 2017, 17:49
autor: MARBERT
W normalnych krajach chamburber z mięsem łosia czy renifera to norma. (Finlandia).

U nas dobre mięso mają jeść wilki a my hodowlane gówno. Ciekawe co ci ekolodzy wsówają ? parówki z biedronki?

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 02 lis 2017, 18:21
autor: manio:)
Nawet nie chodzi mi o żarełko, ale łosie są u mnie bardzo liczne , zdarza się że wchodzą ulice miasta bo nie boją się ludzi , ani ruchu ulicznego. Wieczorem , na nieoświetlonych drogach są realnym , bardzo dużym zagrożeniem . Nie uciekną , nie ustąpią z drogi , a często nagle na nią wskoczą z głębokiego rowu. Kto tego nie przeżył i nie widział nie pojmie zagrożenia i będzie gadał o ochronie przyrody. 40 km ode mnie jest potężny rezerwat Czerwone Bagno i widać łosie się tam już nie mieszczą skoro podchodzą do miast. Wniosek z tego dla mnie ,że jest ich za dużo. Strzelenie łosia to duży wydatek i mało kogo na to stać , a i zwierzę wielkie ( koń przechodzi pod brzuchem) to i zjeść nie ma jak :) Nie jestem myśliwym i obce mi zabijanie, ale ponieważ nie ma żadnych naturalnych wrogów , to coś trzeba z tym zrobić. Kiedyś przyjeżdżali Niemcy na polowania, teraz słychać tylko jak Szyszko strzela. Nawet do kota.

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 02 lis 2017, 19:19
autor: MARBERT
Mym zdaniem w Bieszczadach gdzie mieszkam należy zmniejszyć populację dzików co najmniej o 70% . Mając na uwadze możliwość rozrodu.

I już konkretnie zastanowić się nad zmniejszeniem populacji Niedzwiedzia,Wilka, Bobra. To już moment do działania.
Ekolodzy zapłacą za szkody? Niech płacą.

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 02 lis 2017, 19:34
autor: manio:)
U mnie dzik staje się rzadkością, bo z powodu afrykańskiego pomoru intensywniej go strzelają. Świnia to świnia , nawet jak dzika to chętnych do jej zeżarcia pełno. A może uciekły w Bieszczady ?
Nie możesz jednocześnie zmniejszać liczby bobrów i wilków , bo wilk to jego jedyny naturalny wróg i jak jest za dużo bobrów to znaczy tylko ,że jest za mało wilków :)
Niedźwiedzi u nas nie ma , a ponieważ i łowiecek nima to i wilki chętnie witamy może jakiego łosia zeżrą, choć na razie to nawet śladów nie widziałem , tylko czytam że są nieliczne watahy. Możesz zabrać nasze łosie i wymienić na wilki i niedźwiedzie :)))) Może zeżrą nasze nadmiarowe bobry z braku łowiecek ?
Ekolodzy za nic nie zapłacą , oni sami szukają frajerów co im bogato zapłacą za ich zawodową ochronę przyrody. Nie są od dawania forsy tylko od jej brania za zamknięcie ryja .

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 03 lis 2017, 12:32
autor: MARBERT
Ciekawe co ktoś postanowi w sprawie Miski z małymi na ulicach Zakopanego.

Re: Łosie , dziki i inne oraz drapieżniki

: 05 lis 2017, 14:17
autor: MARBERT
Wilcza kolacja w Nadolanach gmina Bukowsko. Korso Gazeta Sanocka str 11