huba pospolita

Miejsce dla dyskusji o pszczelarstwie bez stosowania leków
Pasieka Krosno Odrzańskie

huba pospolita

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 11 kwie 2016, 10:37

Witam, pozwoliłem sobie założyć temat odnośnie tego grzyba. A dlaczego? Podczas wizyty u znajomego pszczelarza przypadkiem dowiedziałem się, iż ten używa takiego właśnie kurzywa! Kolega ten tłumaczył mi, że nawet do 10% pozwala wybić waroze używając go podczas normalnego przeglądu. Postanowiłem wygoglować co nieco na ten temat. Okazało się, że na amnezi już o tym była dyskusja. Jeden twierdził, że być może dzięki hubie pozbył się grzybicy!

Jakie macie doświadczenie w tej kwestii? Czy warto tego paliwa używać? Co o tym myślicie?

CYNIG
Kontaktowanie:

Re: huba pospolita

Postautor: CYNIG » 11 kwie 2016, 11:01

używam huby od kilku lat. Nie ze względu na jakieś super właściwości lecznicze (nic takiego nie zaobserwowałem) tylko z powodu powolnego spalania. Jak załaduję podkurzacz wysuszoną i porąbaną na kawałki hubą to kopci mi parę godzin bez dokładania. Niestety okupione jest to dość dużą ilością smoły a więc częstym skrobaniem podkurzacza.

Waldi K

Postautor: Waldi K » 11 kwie 2016, 18:11

Nie pamiętam gdzie, ale czytałem artykuł o pozytywnych właściwościach huby oraz wrotyczu, stosowanego do podkurzania.

wtrepiak

Postautor: wtrepiak » 11 kwie 2016, 19:56

Gdzieś w Starym piśmie wyczytałem że huba z brzozy działa na warrozę.
Ale nie testowałem tego,

MARBERT

Postautor: MARBERT » 12 kwie 2016, 17:31

Podobnie jak i grzyby z naszych pięt zeskrobane.

Gdyby to działało to by działało i amitraza była by w odstawce. Wałkowane od lat.

Wróć do „Bio pszczelarz”