Kolejny przykład że się da. Prawda czy fałsz?

Miejsce dla dyskusji o pszczelarstwie bez stosowania leków
jacraf

Re: Kolejny przykład że się da. Prawda czy fałsz?

Postautor: jacraf » 10 gru 2016, 17:26

Co proponujecie nowicjuszowi?? Tymol jak widać z pasieki eksperymentalnej pasieki Łapka wyszedł jako dobry środek ,ale ule podobno śmierdzą i pszczoły syropu nie chcą pobierać.Youtubowy Gilian zaleca natomiast olejek pichtowy po ostatnim miodobraniu i kwas szczawiowy w okresie bez czerwiu i 0 % strat w rodzinach ,reszty nie przytoczę
bo to raczej znachorzy pszczelarscy .

MARBERT

Postautor: MARBERT » 10 gru 2016, 18:01

proponuję zakupić książkę "Łatwe pszczelarstwo" dr G.Liebig. Poczytać, wypróbować.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 10 gru 2016, 18:07

e: Kolejny przykład że się da. Prawda czy fałsz?
Post autor: jacraf » 36 min temu

Co proponujecie nowicjuszowi?? Tymol jak widać z pasieki eksperymentalnej pasieki Łapka wyszedł jako dobry środek ,ale ule podobno śmierdzą i pszczoły syropu nie chcą pobierać.Youtubowy Gilian zaleca natomiast olejek pichtowy po ostatnim miodobraniu i kwas szczawiowy w okresie bez czerwiu i 0 % strat w rodzinach ,reszty nie przytoczę
bo to raczej znachorzy pszczelarscy .
Post autor: Apiholik » dzisiaj, o 18:02

flamenco108 pisze:
Apiholik pisze:
Zachęcam Cię teraz , abyś uczciwie opisał , tak przyrzekając na zdrowie Twoich bliskich .
Pozdrawiam
Agresor Apiholik

Rozumiem, że oczekujesz informacji podanej na talerzu do stolika, więc proszsz...

http://llapka.blogspot.com/2016/12/pasi ... ukuje.html

W ten sposób oczywiście zawsze dostaniesz tylko to, co ktoś zechce Ci podać. Tak też można. ;)

I gitara .
Dziękuję ślicznie , ponieważ nie spodziewałem się odzewu .
O istnieniu bloga przecież doskonale wiem , ale przyznam że już ze dwa lata nie byłem w odwiedzinach . Będę szczery, już dawno zrozumiałem że nic odkrywczego tam nie znajdę . Choć szczerość Pan Łukasza wzbudza mój szacunek dla Jego Osoby .
Niestety wyniki tych publikacji nie są dla mnie żadnym zaskoczeniem i tu właściciel tych pszczół ogromnie traci w moich oczach .
Żal mi tych pszczół , mówiąc najogólniej .
Widocznie jestem miętkim agresorem .
Jak znam życie , tak to będzie jeszcze długo trwało , bo jak już się jest w jakimś towarzystwie , to trudno się wycofać . Nawet gdyby pojawiło się zwątpienie .
Tak więc co roku , raczej coś przeżyje , zwłaszcza że łapie się rójki , dość agresywnie dzieli itd . Jednym zdaniem , całe lato budować stan aby jesienią i zimą miało co chodzić "do Boga " .
Kto tu wali łbem i w co ?

Dzis mam tylko jedno pytanie .
Jak brzmiał by ten autorski komentarz do tego najnowszego filmu, cytat:
"Ah... to brudne pszczelarstwo naturalne , syf kiła i mogiła... i te choroby roznoszone we wszystkich kierunkach ... Dziś bez komentarza ... z muzyką aby uspokoić agresorów " pod filmem z odlotu 2016 r ???
Myślę że przynajmniej głupio .

Jeden z agresorów
Apiholik

Nie fajnie. Wydaje mi się.

MARBERT

Postautor: MARBERT » 10 gru 2016, 20:40

manio:)

Postautor: manio:) » 10 gru 2016, 21:01

i niech każdy śpiewa po swojemu , przekonany o swojej wielkości. Nie zawsze warto dyskutować. Szczególnie , że atmosfera nadęta do granic absurdu. Lepiej sobie Szwejka poczytam, ten umiał znaleźć dystans do każdej sytuacji :)

Apiholik

Postautor: Apiholik » 11 gru 2016, 02:08

I pełna zgoda , niech każdy śpiewa jak mu pasuje .
Tylko czasami poprostu trudno nie ulec irytacji , kiedy czytasz że spaprałeś doliny chwastem , walisz głową , czy trujesz pszczoły itd . Jednocześnie pouczający obśmiewają i lekceważą większość badań , dostrzegając jedynie te wygodne . Irytuje mnie również że robi się wodę z mózgu pszczelarskiej młodzieży , samemu nic jeszcze nie osiągając . Co niestety , nie idzie na dobre pszczołm .
Ale fakt , sytuacja jest napięta jak baranie jaja :-) i nie dziwota rozchodzi się przecież o nasze i Wasze PSZCZOŁY .

Byle do wiosny , mam nadzieję że je powitam w dzień oblotu , a te wypakują się wszystkie na raz ,tak jak ostatnimi laty . Czego i Wam wszystkim życzę

Pozdrawiam
Apiholik

MARBERT

Postautor: MARBERT » 11 gru 2016, 09:21

Pan na filmie, nie stosuje leków, nie karmi pszczół na zimę, nie zapobiega rojeniu, łapie roje. Z 60 rodzin mimo to ma do sprzedaży 2 tony miodu rocznie.

Eldorado?

MARBERT

Postautor: MARBERT » 11 gru 2016, 09:31

Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski o chłodnych latach i łagodnych zimach. Średnia temperatura w styczniu na północy to +4 °C, na południu +6 °C, w lipcu na północy +13 °C i +16 °C na południu. Średnia roczna suma opadów ok. 1000 mm, na zachodnich zboczach gór opady dochodzą nawet do 1800 mm i więcej.

Roślinność głównie trawiasta, występują liczne wrzosowiska, a w środkowej Walii lasy.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 11 gru 2016, 10:41

Jak już dopatrujemy się różnic w czynnikach gospodarki, to trzeba koniecznie jeszcze wspomnieć o napszczeleniu w GB . A trochę wyspy znam . Na wyspach widok pszczoły na kwiatu , to spore wydarzenie .

Kol manio :) nie jednokrotnie opisywał jakie są różnice między jego posiekami (na wsi a w mieście ) . Z czy zgadzam się w 100% .
W mojej rodzinnej wiosce , kiedy zaczynałem przygodę z pszczołami pasiek było 9, małych co prawda ale 9 . A wiocha dość duża bo tylko przy głównej drodze ciągnie się przez blisko 5km . Dziś zostałem sam . I jaki to ma wpływ na porażenie i walkę z V , jestem pewien .

Niech Pan Brytyjczyk przywiezie swoje pszczoły do Małopolski ............. . Wtedy możemy pogadać .

manio:)

Postautor: manio:) » 11 gru 2016, 11:11

Przecież żaden pszczelarz nie kwestionuje możliwości hodowli bez chemii , tyle że nasi milusińscy żądają zachwytu nad ich pomysłami , które są zwyczajnym świństwem i dręczeniem pszczół. Dyskusja o tym to nobilitacja oszołomów i usankcjonowanie tej durnoty wynikającej z niskiej wrażliwości i niewielkiego własnego doświadczenia ( na ten zarzut najbardziej się oburzają) .
"Według mnie nie ma co uczestniczyć w takiej gównoburzy" i to akurat prawda .

jacraf

Postautor: jacraf » 11 gru 2016, 20:18

MARBERT pisze:proponuję zakupić książkę "Łatwe pszczelarstwo" dr G.Liebig. Poczytać, wypróbować.

to jak kolega może skrócić dział dotyczący leczenia i w 3 zdaniach opisać to bede wdzięczny.

Nacek

Postautor: Nacek » 11 gru 2016, 21:58

jacraf pisze:
MARBERT pisze:proponuję zakupić książkę "Łatwe pszczelarstwo" dr G.Liebig. Poczytać, wypróbować.

to jak kolega może skrócić dział dotyczący leczenia i w 3 zdaniach opisać to bede wdzięczny.

A koledze to szkoda 50 zł. na książkę czy czytać się nie chce?
Naprawę świata najlepiej rozpocząć od siebie.

TadeuszB

Postautor: TadeuszB » 12 gru 2016, 16:10

Wkręca was a wy brniecie jak małe dzieci.

jacraf

Postautor: jacraf » 13 gru 2016, 00:33

TadeuszB pisze:Wkręca was a wy brniecie jak małe dzieci.

Nikogo nie wkręcam tylko zona za bardzo nie moze wiedzieć że kupuje książki o tematyce pszczelarskiej,a tak sie kiedys wkręcało http://free4web.pl/3/2,52530,79670,5548247,0,Thread.html prawdopodobnie wszyscy juz pomarli z tych piszących .Niezłe ziólka byli. od drugiej strony temat zaczyna byc ciekawy.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 13 gru 2016, 00:43

jacraf pisze:
TadeuszB pisze:Wkręca was a wy brniecie jak małe dzieci.

Nikogo nie wkręcam tylko zona za bardzo nie moze wiedzieć że kupuje książki o tematyce pszczelarskiej,

a nie możesz jej jakoś przekonać, że starasz się wyrwać z wykluczenia społecznego poprzez poszerzenie światopoglądów na materie rzeczy bzykających? zezując przy okazji na posłanie :))))

Boleslav

Postautor: Boleslav » 21 gru 2016, 06:56

Witam. Z Brna wyklad ing.Dvorského: https://www.youtube.com/watch?v=vCy-F8dMnpE&t=1680s

MARBERT

Postautor: MARBERT » 22 gru 2016, 19:16

Boleslav
Pojmuję góra 20% co mówi. Ni jak ogarnąć.

Boleslav

Postautor: Boleslav » 22 gru 2016, 22:05

Bardzo w skrocie. Od kilkunastu (-šcie) lat nie karmi cukrem, co nie znaczy, že wrazie braku miodu nie užyje go. Nad rodnia jest zawsze korpus miodu (medná komora). Nie užywa wezy, ramki z rožnym odstepem (szerokošč uliczek) Slaby roj wybudowal mu plastry o srednicy 42mm. Obalil teorie zwežania ramek przy malej komorce. Nie miesza ramkami w gnieždzie, tylko dodaje lub zabiera korpusy. Dobral sobie pszczole do swych požytkow. Lipiec= zima i spokoj w pasiece. Kwas mrowkowy tylko w pojedynczych rodzinach, w ktorych zaobserwowal poczatek infekcji. Stwierdza, že za szerzenie varroa može sobie pszczelarz. Na dziš wystarczy, žegnam i pozdrawiam Bolek.

jacraf

Postautor: jacraf » 22 gru 2016, 23:51

Posłuże sie zdjęciem z internetu Obrazek w naturze pszczoły wybudują 9 plastrów w ulu wielkoposlkim to widac na przedstawionym zdjęciu . lepsza zimowla bo wiecej pokarmu w komórkach .

jacraf

Postautor: jacraf » 28 gru 2016, 22:25

I cisza w temacie . Teraz nie wiem czy zrobić po 9 ramek do moich uli bo chyba zrobie własnie ramki hofmanowskie, to musze znać wymiar mniej więcej rozstępów.

Wróć do „Bio pszczelarz”