Układanie gniazd do zimy

Apiholik

Re: Układanie gniazd do zimy

Postautor: Apiholik » 19 lis 2017, 16:39

piotrus82r pisze:
Apiholik pisze:Dla mnie o wiele ważniejsze jest to co znajduje się pod tymi pseudo daszkami . A walory estetyczne w tym przypadku są na szarym końcu i wcale nie muszą obejmować rzeczy tymczasowych, prowizorycznych.

Sam ze sobą źle bym się czuł , gdybym tych odkładaów nie utworzył a tłumaczył się tym że niestety nie miałem oryginalnych daszków :-)
Dla jednych najważniejsze są daszki , dla innych to co osłaniają .:-)

jedno drugiego nie wyklucza, a jak widzę ład i porządek to jakoś mam
większe zaufanie również do warunków pozyskiwania i jakości miodu.

Oczywiście że miód pod takim daszkiem będzie gorszej jakości . To jest jasne . Jajka czy mięso drobiowe będzie lepsze z dużej nowoczesnej farmy . A w bardzo estetycznie wyglądających supermarketach artykuły spożywcze najwyższej klasy . Itp.

Co ta blacha na ulu ma wspólnego z tym o czym piszesz? Ktoś może na tych zdjęciach dostrzegł jakieś śmieci , których ja naocznie nie widziałem?

A czy starczy Wam co niektórym wyobraźni i może dotrze do Was że Wasze priorytety nie są moimi ???

Jak te mochery :):):)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, 16:55 przez Apiholik, łącznie zmieniany 1 raz.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 19 lis 2017, 16:47

tikcop1 pisze:Manio zrobiłbyś banner reklamowy swej pasieki z blachą offsetową z drukarni? Ja takie ule mam. Mam i jak opisałem wyżej co mi Piotruś zarzucił pisanie głupot. Powiedz szczerze. Fizykiem się nie zastawiaj.

Czemu właściciel forum pozbywa się uli z OSB?

A w kościele to tylko z przodu , aby wszyscy widzieli.
A ten Tomek Miodek to teraz jest kimś , a kiedyś był byle kim ....:-)

A i nie startuje w konkursie na najładniejszą pasiekę . I w ogóle nie idźcie moją drogą, to zły przykład. :-):-):-)
Załączniki
10122017155227.jpg
10122017155227.jpg (80.31 KiB) Przejrzano 2071 razy

Franciszek

Postautor: Franciszek » 19 lis 2017, 18:57

Ale jazda!
Niejeden tu z Was ma wiele racji, większość, to z całą pewnością dobrzy pszczelarze, ale sposób przedstawiania swoich racji i interpretacja cudzych, to już druga sprawa, a może nawet poza tzw. 'konkursem'. Ot, takie 'mielenie powietrza', aby tylko coś napisać i się sprzeciwić, skrytykować. Realnych wartości już trochę mniej.
Drodzy Koledzy, znam osobiście naszego Przyjaciela z forum manio, bo to mój Przyjaciel i dobry kolega. Znam jego pasiekę nie tylko ze zdjęć, przez które mógłby wybiórczo pokazywać to, co chciałby, czym chciałby się pochwalić, itd. - ale przez skromność i szacunek do Was, tego nie robi.
Znam też jego pracę i jego biurko:). Jest wielce poważanym człowiekiem nie tylko, jako szef dużej państwowej firmy, ale fachowcem w swojej branży docenianym przez władze miasta. Ma swoje zdanie i potrafi je bronić wiedzą i logiką myślenia. Ma nie tylko poukładane na biurku, bo to może zrobić jego sekretarka, ale w ogóle w życiu – w pracy, w rodzinie, no i w ...PASIECE, także w swoim garażu, gdzie ma ponad 60 mb eleganckich półek:) Tak, tak, nie piszcie głupot, bo tym wszystkim, gdybyście to naprawdę wiedzieli, bylibyście mocno zawstydzeni, ale nie znacie Kolegi mania i wydaje się wam, że o tym, którego nie widać, to można sobie wypisywać do woli, co przyjdzie wam na myśl.
No i dużo więcej wiem, ale nie macie wyczucia i rozeznania o tym, o czym on pisze, a moglibyście naprawdę wiele od niego się nauczyć, bo to bardzo rozsądny i dobrze poukładany człowiek, pszczelarz i nie tylko.
Czytając te wypisywane przez niektórych (nie wszystkich!) mądrości, nieraz się zastanawiam, czy używają jakiejś wyobraźni, że to ktoś czyta. Kol. manio ma ogromne poczucie humoru i od czasu do czasu w takim tonie coś skomentuje, ale jeśli jakiś promujący się 'mędrzec' tego nie pojmie, to wzmocni akcent znaczeniowy komentarza. Jeśli ten dalej nie pojmuje i jeszcze się obraża za słuszną satyrę, to jak mu to ładnie powiedzieć? Raczej nie wypada na koniec napisać mu, że "a pocałuj ty mnie w d...."! Pisze więc kulturalnie: "pocałuj ty mnie w gębę, jak ja ...głową w piecu będę".
Pszczelarstwo, to nasze hobby, miła pasja, którą niejeden zawodowiec raczej się nie odznacza, on liczy tylko kilogramy miodu i pieniądze. Szkoda jemu czasu na takie ....
Pszczelarstwo, to też majsterkowanie dające niejednemu facetowi możliwość samorealizacji w wolnym czasie, a niektórym okazję do wyjścia z domu, zamiast ... - w celu pozyskania oprócz miodu, także spokoju i ciszy:))) Mam więc pytanie: czy możecie nie prowokować swoją 'mądrością' tych, którzy mogą naprawdę wiedzieć od niektórych więcej, ale odechciewa się im tu pisać tylko dlatego, że nie potraficie sensownie dyskutować?
Teraz dostrzegam, że już innego kolegę bierzecie na celownik i strzelacie jadem.
Trzymajmy się tematu, a będzie więcej chętnych do merytorycznej i prawdziwej dyskusji. Zobaczycie sami, że się opłaca.
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu”
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Wpisz do wujka Google: płociczno.com

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 19 lis 2017, 19:15

Uuu.... teraz będę mania na kolanach czytał, obiecuje ;-)

manio:)

Postautor: manio:) » 19 lis 2017, 19:20

Franciszku z Płociczna :) niepotrzebnie mnie bronisz bo ja nie czuję się atakowany , a i komplementy mocno na wyrost i nie zawsze prawdziwe :))))) Najważniejsze , abyśmy zdrowi byli ! Dopiero się będą ze mnie śmiali :))))))))))))))
pozdrawiam
manio

manio:)

Postautor: manio:) » 19 lis 2017, 19:22

M.Kowalski pisze:Uuu.... teraz będę mania na kolanach czytał, obiecuje ;-)

spoko , nic nie będę pisał .

M.Kowalski

Postautor: M.Kowalski » 19 lis 2017, 19:25

Nie ma się co obrażać;-)
Tylko ten post poprzedni taki niecodzienny...
Mi to małżonka tak nie kadzi;-)

Pasieka Krosno Odrzańskie

Postautor: Pasieka Krosno Odrzańskie » 19 lis 2017, 19:38

Taka osobistość a tyle niesmaku i jadu w swych postach...

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 19 lis 2017, 19:46

Teraz już wiem dokładnie dlaczego takie wpisy pełne jadu i niesmaku .Po prostu jest tak jak już pisałem ,,jeśli jest człowiek pod działaniem długo trwałego stresu (co bardzo często zdarza się ludziom pracujących w dużych korporacjach -tu mamy do czynienia z dużą firmą ) posuwa się do obelg słownych ,przemocy ,a nawet do mobbingu ,, To wyczytałem w książce pt. Naucz się żyć .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Apiholik

Postautor: Apiholik » 19 lis 2017, 21:19

Jadu ??????
Czy jest ktoś na tym forum , kto bardziej niezłomnie i merytorycznie czy więcej razy podpowiedział zadającym pytania i potrzebującym pomocy??? Jednocześnie , nie narzucając namolnie własnej narracji ???
Naprawdę , opamiętania Wam trzeba życzyć , bo jakaś chorobliwa mściwość Wami kieruje .

Franciszek

Postautor: Franciszek » 19 lis 2017, 21:35

No widzisz, znowu nie poniał!:))))) A napisał, że ...teraz dopiero rozumie.:))))
Zaraz pewnie znowu zacznie o daszkach, chociaż to forum pszczelarzy, a nie dekarzy.:)))
I co takiemu zrobisz? A niech pisze, oby tylko dobre książki czytał i do właściwej biblioteki chodził.
Anglicy mawiają: "Каждый по своему с ума сходит".:))))))))
„Głupio robi ten, kto nie czytuje gazet, ale jeszcze głupiej ten, kto wierzy we wszystko, co w nich wyczyta” (August von Schlözer, niemiecki historyk i publicysta, 1735-1809)

Franciszek

Postautor: Franciszek » 19 lis 2017, 21:38

Apiholik, jesteś cennym pszczelarzem i nie o Ciebie tu chodzi, aczkolwiek dostrzegam, że niektórzy tutaj zaczynają 'mierzyć' w Ciebie. A może właśnie dlatego?

Apiholik

Postautor: Apiholik » 19 lis 2017, 21:52

Trudno , co zrobić . Pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć ))))
A co do mojego pszczelarstwa to duża przesada . Jak można być pszczelarzem jak się nie potrafi zadbać o d.... tylko zwykłą blachą:-)))))))))
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 20 lis 2017, 06:48

Prośba do moda/admina.

Proszę wyciąć razem z 1 postem kol Apiholika na 1 stronie do samego końca kolejne posty (uzasadnienie brak związku z założonym tematem).

Wrócę z pracy założę temat pt. zdjęcie mojego ula. Tam sobie każdy będzie mógł wkleić i podyskutować.

Apiholik

Postautor: Apiholik » 20 lis 2017, 10:57

Jak te pierwsze moje posty w żaden sposób nie nawiązują do wypowiedzi poprzedników czy w jakiś sposób kogoś obrażają , to tnijcie Panowie .
Tylko że to by oznaczało że wszyscy tu piszą nie na temat (włącznie z twórcą tematu) :-)
A i na przyszłość , nie wiedzieć gdzie szukać platformy do dyskusji . Źle to wróży dla całego forum , strach pisać .

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 20 lis 2017, 13:59

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw

MARBERT

Postautor: MARBERT » 20 lis 2017, 16:13

janusz
Masz jakąś miłość do dziwnych konstrukcji.

Nie wiem czy rozumiesz co to jest standard. Standard upraszcza nie tylko gospodarkę ale upraszcza naszczą dyskusję.

https://www.olx.pl/oferta/ul-dadant-jed ... dE6cZ.html
Jak już ocieplany to nie standard. Łapiesz to? Należy dopisać "ocieplany". Aby piszący wiedział co komu odpisuje. To proste?

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 20 lis 2017, 19:29

Zarabiście. Po przemyśleniu sprawy wycofuje swoją prośbę. Najwyraźniej mamy niereformowalnych zawodników (naliczyłem koło 10 pi razy drzwi) i to po każdej stronie to nie ma co psuć nastroju.

Myślę że ten film zaciekawi większość

https://youtu.be/yGe3-frQ3hk

:)

Podnoszenie daszka jednym palcem pikuś, jakby warszawiak sam latał do wziątku, o to by było dopiero. W produkcie z olxa widziałbym parę rzeczy inaczej ale nie wypada też, bo mogę nie mieć racji.

ps. do tej ca 10 siebie też zaliczyłem

janusz.szalaj

Postautor: janusz.szalaj » 20 lis 2017, 20:14

Temat jest jw. więc pokazałem jak wiąże się kłąb w moim typie ula ,a jak w ulu jedno rodzinnym .Nie wiem co się nie podoba ? Ul mam taki jaki chce i na jakim mi się dobrze gospodaruje .Więc co w tym złego ? Jeśli kol dudi promuje swoje ule ze styroduru to dobrze ,jeśli ja pokazuję swoje to żle .Jeśli ktoś promuje dennice osiatkowane to dobrze (bo to wasz kolega i przyjaciel jak niektórzy piszą ) to dobrze jak pokazuje dennice pochyłą ,to żle .Jak mam ul ocieplony tyle że wz to żle ,i zachęcacie mnie do zrobienia z jednej deski. Jak zrobiłem z jednej deski ,to też żle bo nie reformowalny ? Sami nie wiecie czego chcecie .Oczywiście chcieli byście abym zrobił takie ule jak wasze .Tyle że ja nie chcę robić wszystkiego dosłownie tak jak inni .Mogę i to pokazałem że pewne rozwiązania mogę zastosować u siebie ,jednak nie wszystkie .Na wiosnę zobaczymy co będzie w jednym i drugim ulu .Obiecuję nakręcić film .Chciałbym też zobaczyć wasze rodziny po zimowli .Niemych filmów nie kręcę o co proszę i was .Pokażcie to co macie niech inni zobaczą Nie ma się czego wstydzić (nawet takiego zaścianka i zacofania jak mój ) .,,Bardzo trudno jest być orginalnym ,w świecie który chcę cię upodobnić do wszystkich ,, cyt.

tikcop1

Postautor: tikcop1 » 20 lis 2017, 20:50

Za bardzo zasadniczo podchodzi pan do sprawy. Świat się kręci ani wokół mojego ani pana punktu.
Tym kombajnem to bym się przejechał dla efektu ale jakbym był rolnikiem napewno nie używał bym go do prac polowych.
Ule warszawskie używał ojciec, dziadek i pradziadek (ten je akurat sam zbudował). Wtedy nie było internetu.
Wuzetki fajne są, rodzinę można nieźle nakręcić ale obsługowo to taki kombajn jak ten z muzeum. Do tego obecnie aby utrzymać pszczoły nie da się gospodarować na skróty. Trzeba non stop odnawiać gniazda, łączyć dzielić, przestawiać, tworzyć, kasować. To już robiono w XIX wieku co światlejsi. Ale większość szła i w sumie dalej idzie na łatwiznę. Byle było co kręcić. I japy otwierają ze zdziwienia, że puste ule jesienią czy wiosną bo przecież 40 lat się udawało to poco cokolwiek zmieniać. Pracuje zawodowo. Żeby coś zrobić z bunkrem trzeba mieć nadmiar czasu, ja go nie mam. Uli ze styroduru nie miałem i mieć nie będę. To samo styropian czy plastik. Filmy to akurat kręcę i sporo pokasowałem już ich z mojego kanału. A rodziny jak rodziny. Ja nie narzekam ale jak oleje to potrafi i 6 tygodni po oblocie na gałęzi wisieć.

Wróć do „Prace w pasiece”