Sposób na nastrój rojowy- ule korpusowe.

Awatar użytkownika
endriu11111111

Sposób na nastrój rojowy- ule korpusowe.

Postautor: endriu11111111 » 13 lis 2017, 13:53

Ciekawy i dosyć prosty sposób na nastrój rojowy.

Ostatnio nie miałem z rójkami wogóle problemu, aczkolwiek w ten sposób z nastrojem nie walczyłem. Wydaje sie dosyć sensowny sposób. Może w sezonie 2018 uda się sprawdzić jak to wychodzi w "praniu".

Odc. 3 Rójka? Żaden problem! Likwidacja nastroju rojowego przez zamianę rodni z miodnią.
https://youtu.be/1J0b5wybzx0

tikcop1

Re: Sposób na nastrój rojowy- ule korpusowe.

Postautor: tikcop1 » 19 lis 2017, 04:57

Coś brak dyskutantów. Może tutaj wątek nie wyjdzie poza temat...

Osobiście to nie jestem zbytnio przekonany, iż pozbycie się z gniazda silnej rodziny z dobrą matką (nawet jednoroczną bo te też się potrafią roić) samych lotników rozwiązuje problem. Matka cały czas czerwi i ciągle wygryzają się nowe zastępy. Do rójki prze młodzież nie stare ramole co padną za którymś następnym lotem.

Ale Ci co mają dłużej pszczoły nie muszą nic kombinować. Ja to mam krótko pszczoły, nie wiem ile jeszcze pożyję ale jakby się udało dłużej to czy za 10/20/30 lat to i tak napiszę, że mam krótko.

:)))

Ostatnio szperając po internecie wpadłem na szalony by się wydawało sposób. Nie omieszkam sobie spraktykować. I ciut go zmodyfikować.

Jak zrobić aby bez telepania wyroić pszczoły a mimo to ani przedzielać ani więzić i zachować całą spójność rodziny z każdym osobnikiem przy okazji odhodować matkę nito ratunkową ni z cichej wymiany i ją podmienić zaraz po rzepaku i nie tamować wcześniej czerwienia starej (która może mieć do dyspozycji każdą niańkę w ulu dostępną) tak aby na miód ciemny mieć proletariatu? Matka tegoroczna po podmianie raczej nie spyli w czerwcu/ lipcu z ula podczas kampanii? Czy spyli? A przezimowana jeszcze dorąbie mięsa na jesień już w nowym ulu.

Chyba nie wyda takie coś...

To dawajta offtopy ja póki nie wypraktykuje pary nie puszczę. A że ciągle kombinuje a Wy nie musicie to jestem na gorszej pozycji startowej.

janusz.szalaj

Re: Sposób na nastrój rojowy- ule korpusowe.

Postautor: janusz.szalaj » 19 lis 2017, 09:57

Nie będę się wypowiadał na temat ,bo nie mam uli korpusowych .W moim typie ula (myślę że i w każdym można by to praktykować ,po prostu w moim łatwiej ocenić siłę rodziny) po prostu reguluję stan rodziny (osłabiam) i jak na razie to działa .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Wróć do „Prace w pasiece”