spawarka

Nowości i recenzje sprzętu pszczelarskiego
TadeuszB

Re: spawarka

Postautor: TadeuszB » 30 lis 2016, 14:53

Długie przewody wcale nie są plusem, a cyfrowy wyświetlacz? czy jest potrzebny ?

bartolino

Postautor: bartolino » 01 gru 2016, 00:32

TadeuszB pisze:Długie przewody wcale nie są plusem, a cyfrowy wyświetlacz? czy jest potrzebny ?

ja nie patrze na przewody i wyswietlacz:)
cena i jakość przedwszsytkim.
może być używana ale zebym wiedział ze dobra a tego nikt nie zagwarantuje
nie potrzebuje zadnych bajerów do tego:):D

robert1234

Postautor: robert1234 » 08 sty 2017, 17:09

Domiś pisze:Ja mam bester STB 250, spawa super. Prosta konstrukcja, nie ma sie co popsuc. Polecam

Zastanawiam sie teraz nad jakims migomatem. Wole te proste stare transformatorowe konstrukcje ze skokowa regulacja pradu, niz te naladowane elektronika.
Mial ktos doczynienia z migomatami OZAZ np minimag 251, bo o takiej mocy bede szukal?

Jeżeli aktualnie to ja mam OZAS minimag 163, jak ją kupiłem to odżyłem bo marketowym einhelu 170 ;)

centurion

Postautor: centurion » 08 sty 2017, 19:36

Spawam duuuuużo. Nie jako typowy spawacz ale na utrzymaniu ruchu awaryjnie czasem trzeba coś zrobić. Dochodza do tego u nas miesieczne konserwacje i remont roczny. Mamy spawarki Fronus, kempi i castolin ale to nie ta półka cenowa o ktorej dyskusja. Kupiliśmy 5 spawarek magnum snake na remont 2 lata temu. Praca po 8 h dziennie przez 3 tyg. Przeszły 2 remonty bez uwag. Jedynie co napisze nie warto brac z wyswietlaczem bo kosztuje 50zl wiecej a pokazuje tylko to co na pokretle sobie ustawimy. Spawarka kosztuje ok 500 zł i warto. Niewarto eksperymentowac z innymi chinolami. Sam zaskoczony jej sprawnoscia sobie taka kupilem i spawam. Magnumy sa tez z migiem małe mma mig/mag i mma/tig. Z tigiem spawałem idzie ładnie ale to nietoo co spawanie froniusem, do domu starczy. Co do malej z magiem to drutem 0,8 'ładnie idzie. Jestem nauczony do wiekszych sprzetow ale magnum polecam. Musisz sobie zadac pytani do czego to. Jak spawasz powyzej 2 mm to elektroda' jak cieniej to mag, jak dokładnie kwasówke np miodarke to tig. Kiepskim magiem grubej stali nie pospawasz tylko skleisz do tego jedziesz ju'z drutem conajmniej 1.2 i spawarkami po 400 a. Elektrode zawsze dobierzesz. Pospawasz blache 1 i ospawasz tym snakem blache 10.
Ja,k macie pytania o spawanie to cos tam mi sie zdarzyło w życiu.

bartolino

Postautor: bartolino » 21 sty 2017, 15:25

zakupiłem dedre za 5oo zł
cena nie straszna a troszke lepsze od typowego chinola
nie bede spawał duzo ale zawsze sie przydaje pod reką:)

Wróć do „Wyposażenie pszczelarza”