Miodarka kasetowa elektryczna czy ręczno-elektryczna?

Nowości i recenzje sprzętu pszczelarskiego
PawelKS3

Re: Miodarka kasetowa elektryczna czy ręczno-elektryczna?

Postautor: PawelKS3 » 22 mar 2018, 15:35

Ja mam właśnie taką samą od Apikoza i jestem zadowolony, Konigina nie widziałem ale i tak wybrałaby naszą.

Miszczunieczku

Postautor: Miszczunieczku » 22 mar 2018, 19:15

Do miejscowości Szewna, gdzie Apikoz ma swoją siedzibę, mam niecałe 60 km. Dlatego pojechałem i obejrzałem. Zaprowadzono mnie na halę produkcyjną gdzie stały gotowe miodarki. Zapoznałem się jedynie z konstrukcją wirówki 4-kasetowej i 6-kasetowej (te modele mnie interesują). Sprzęt naprawdę robi pozytywne wrażenie. Podejrzewam, że na moje potrzeby wystarczyłaby 4-kasetowa, ale chcę mieć troszkę nadwyżki. Z opinii na temat firmy Konigin (nie ma ich za wiele, ale odrobinkę udało mi się wyszperać) można wywnioskować, że również produkują porządne miodarki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pojechać do Gliwic i dokładnie wszystko obejrzeć. Jeśli pojadę, to czeka mnie 270 km w jedną stronę :-) Na chwilę obecną obie firmy mają wspólną pozytywną cechę: towar dostępny jest od ręki. Wystarczy zamówić i przywożą we własnym zakresie.
PawelKS3 pisze:Ja mam właśnie taką samą od Apikoza i jestem zadowolony, Konigina nie widziałem ale i tak wybrałaby naszą.
Jak sprawuje Ci się 6-kasetowa z firmy Apikoz?

PawelKS3

Postautor: PawelKS3 » 23 mar 2018, 06:06

Sprawuje się bardzo dobrze, nie mam się do czego przyczepić.

Wróć do „Wyposażenie pszczelarza”