Dokarmianie woda z cukrem

MarekAu

Re: Dokarmianie woda z cukrem

Postautor: MarekAu » 16 sty 2017, 11:57

Dziekuje za porady chyle glowe przed Waszmosciami.

Na dzien dzisiejszy ul pierwszy /ten z pijaczkai :-) / ladnie sie rozwinal. Od 1padziernika kiedy z kolega zlapalismy pol roju z matka / na poczatku zasiadaly moze na 6 ramkach/ mam 2skrzynki / po 10 ramek / z pszczolkami i miodekiem. Wtedy podawalem im syropek przez 2tygodnie.

Ul drugi / ten z abstynetkami :-) / rozrosl sie . 1grudnia bylo 3 ramki z czerwiem i pszczol na 5ramkach / kupilem pakiet/ . Tydzien temu sprawdzilem co sie dzieje , pszczol bylo wiecej ale ze nie bylo prawie miodu to zdecydowalem sie je dokarmic. Wygladalo mi tak jakby byla kolejka do miodu, wydaje mi sie ze byly glodne. Teraz trabia syropek jak chlopaki piwo pod sklepem. Wtedy bylo ich za malo. Moim bledem bylo to ze nie wzialem pod uwage liczebnosci rodzin i oczekiwalem takiego samego zachowania.

Prosze mnie poprawic jesli sie myle /mlody jestem w tej materji to mam prawo :-) /
Kazda rojka czy odklad jest zaburzeniem naturalnego cyklu rodziny, czyli musi byc iles tam czerwia, odpowiednia ilosc pszczol pracujacych w srodku i iles tam zbieraczek. Rojka czy odklad jest swego rodzaju trzesieniem ziemi i musi uplynac pewiem czas aby wszystko wrocilo do normalnego cyklu

polbart
Kontaktowanie:

Postautor: polbart » 18 sty 2017, 01:25

Fajnie to sobie wykminiłeś.
Grupa amatorów z Polski ma Ci doradzać co masz robić w Australii.................

Aces Sniffer

Postautor: Aces Sniffer » 18 sty 2017, 08:45

W Australii, szczesciarze, chyba nie wiedza co to jest ### WAROZA ####. Ponoc sa dwa kontynenty na Ziemi wolne od warozy, z czego jeden prawdopodobnie: Australia i Antarktyda ;-)

Aces Sniffer

pleszek

Postautor: pleszek » 18 sty 2017, 12:23

Aces Sniffer pisze:W Australii, szczesciarze, chyba nie wiedza co to jest ### WAROZA ####. Ponoc sa dwa kontynenty na Ziemi wolne od warozy, z czego jeden prawdopodobnie: Australia i Antarktyda ;-)

Aces Sniffer

posting.php?mode=quote&f=9&p=36805

MarekAu

Postautor: MarekAu » 19 sty 2017, 11:55

polbart pisze:Fajnie to sobie wykminiłeś.
Grupa amatorów z Polski ma Ci doradzać co masz robić w Australii.................

Jesli dla ciebie ci koledzy ktorzy udzielili mi porad sa amatorami to ja nie bede z podwazal twojego zdania o nich. Masz wieloletnie doswiadczenie, to mozesz miec swoje zdanie kto na tym boisku jest zawodowiec, amator czy podajacy pilki tak jak ja.
Dla mnie Oni sa SUPER
1 poswiecili swoj czas aby odpisac mi
2 udzielil mi trafnych rad, ktorych nie moglem znalesc tutaj.

Mysle ze nie wielu pszczelazy moze sie pochwalic ze ich wiedza sprawdza sie nawet na tak odleglym i roznym od Polski kraju.
Jeszcze raz serdecznie dziekuje.

Nie wykiminillem tylko szukalem pomocy ktora znalazlem i zastosowalem.
Fora sa miejscem dla ludzi ktorzy, szukaja porad, chca sie podzielic swoimi spostrzezeniami, przekazac wiedze i jeszcze mnostwo innych przyczyn. Nie widze wtym nic zlego.
Rowniz ty uprawisz kryptoreklame swojej firmy bo jesli bys nie chcial to nie uzywal bys niku i podpisu Polbart. Jakos nikt nie mial tobie tego za zle.

Pozdrawiam MarekAu

jacraf

Postautor: jacraf » 20 sty 2017, 14:26

Kryptoreklama to malo powiedziane .Namówiłem teścia na te tureckie pszczoły z tego żródła co nosza miód ze wszystkiego . Czas pokaże .

marektomala1979

Postautor: marektomala1979 » 20 sty 2017, 15:00

jacraf pisze:Kryptoreklama to malo powiedziane .Namówiłem teścia na te tureckie pszczoły z tego żródła co nosza miód ze wszystkiego . Czas pokaże .

Tylko kup pokrywki do cukierniczej.Bo z domu też noszą. Po prostu cwane bestie są. :-):-):-)
marektomala1979

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”