OSYP ZIMOWY

janusz.szalaj

Re: OSYP ZIMOWY

Postautor: janusz.szalaj » 18 mar 2018, 14:21

pleszek pisze:Przeczytaj przyjacielu drogi co napisalem i nie zmyslaj .
W 83 roku jak zaczynalem juz sam to pierwsze jakie kupilem to wlasnie WZ bo predzej ojcu pomagalem ale przy WLKP to nie trzeba mi tlumaczyc jak to jest WZ .

Przecież to twoje słowa o ulu wz cyt,,WZ to taki ul ze za wiele nie trzeba wiedziec a i tak dadza pszczoly rade . Jak teren nie prze pszczelony to i warozy nie ma ,,
Więc nie zmyślam .
Ciężko mi zrozumieć dlaczego niektórzy z was są takimi zagorzałymi przeciwnikami wz .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam na mój kanał pszczelarski - https://www.youtube.com/channel/UCmXmgI ... x2bCKkeafw
Zapraszam na blog https://pasiekaretro.wordpress.com/

Awatar użytkownika
beerciak

Postautor: beerciak » 18 mar 2018, 15:22

Bohtyn pisze:Ja też nic nie robiłem, tylko jak było takie ciepło w niedzielę 11-ego dałem po słoiku 0,9 syropu,
który chapnęły z pocałowaniem. Czyli dostały po ok. 0,8 kg cukru na rodzinkę.

a ja sie przygotowałem w lipcu ,sierpniu i wrzesniu do zimy jak nigdy ...nie jestem zwolennikiem karmienia ani ciastami ani bawieniem sie słoiczkami. Pozdrawiaam

Bohtyn

Postautor: Bohtyn » 18 mar 2018, 16:05

beerciak pisze:
Bohtyn pisze:Ja też nic nie robiłem, tylko jak było takie ciepło w niedzielę 11-ego dałem po słoiku 0,9 syropu,
który chapnęły z pocałowaniem. Czyli dostały po ok. 0,8 kg cukru na rodzinkę.

a ja sie przygotowałem w lipcu ,sierpniu i wrzesniu do zimy jak nigdy ...nie jestem zwolennikiem karmienia ani ciastami ani bawieniem sie słoiczkami. Pozdrawiaam

Pszczoły na rozwój zużywają pokarmu: marzec ok.3 kg, kwiecień ok.4-6 kg, żelazny zapas 5 kg = ~14 kg.
Jeżeli tyle jest w ulach to rzeczywiście spoko. Inaczej będą się stresować ja nie będzie przybytku z zewnątrz.
A marzec już zabrał co swoje, a kwiecień już chyba tyle nie da.
Pozdrawiam Wszystkich : Bohtyn
"Lubię ule warszawskie zwykłe"

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”