Pszczoła zaczyna wylatywać z ula

swodek

Pszczoła zaczyna wylatywać z ula

Postautor: swodek » 23 sty 2017, 20:54

Dziś troszkę przyświeciło słońce z śmiertelnym skutkiem,przed niektórymi ulami na śniegu dużo skrzepniętych pszczół, wylotek otwarty na całą szerokość 30cm w powałce po dwa pająki otwarte rodziny zazimowane na dziesięciu ramkach ,macie podobną sytuacje ?

Patras

Re: Pszczoła zaczyna wylatywać z ula

Postautor: Patras » 23 sty 2017, 21:06

Byłem dziś u siebie i faktycznie słoneczko mocno nagrzewało. Ściana ula byłą bardzo nagrzana ale pszczoły siedziały spokojnie w ulu. Dennica osiatkowana otwarta na maxa wylotek również na maxa otwarty.

Awatar użytkownika
Xpand

Postautor: Xpand » 23 sty 2017, 21:22

U mnie też siedzą w ulach, mimo większego słoneczka (dennica osiatkowana + 1 pajączek w powałce + daszek z buforem powietrza i bez żadnej wentylacji ofc). Pszczoły często opuszczają ul przed śmiercią, więc może nie masz się czym martwić. Chyba, że masz całą dennicę i obawiasz się, że im się pomyliło z wiosną :D

P.S. Wczoraj widziałem samicę komara - wiosna nadchodzi.

betula

Postautor: betula » 24 sty 2017, 01:13

swodek pisze:Dziś troszkę przyświeciło słońce z śmiertelnym skutkiem,przed niektórymi ulami na śniegu dużo skrzepniętych pszczół, wylotek otwarty na całą szerokość 30cm w powałce po dwa pająki otwarte rodziny zazimowane na dziesięciu ramkach ,macie podobną sytuacje ?

Czasami tzw. "wypryskanie " pszczół tak jak to opisałeś może się zdarzyć jak jest mało zapasów. U mnie kiedyś coś takiego się zdarzyło.
Pozdrawiam

marektomala1979

Postautor: marektomala1979 » 24 sty 2017, 18:42

betula pisze:
swodek pisze:Dziś troszkę przyświeciło słońce z śmiertelnym skutkiem,przed niektórymi ulami na śniegu dużo skrzepniętych pszczół, wylotek otwarty na całą szerokość 30cm w powałce po dwa pająki otwarte rodziny zazimowane na dziesięciu ramkach ,macie podobną sytuacje ?

Czasami tzw. "wypryskanie " pszczół tak jak to opisałeś może się zdarzyć jak jest mało zapasów. U mnie kiedyś coś takiego się zdarzyło.
Pozdrawiam

Dużo tzn ile?
Moje też sprzatały w ulu .Tylko że wynosiły na deskę wlotowa.
marektomala1979

betula

Postautor: betula » 24 sty 2017, 20:38

marektomala 1979

Jeżeli chodzi o "wypryskiwanie" to było ( parę lat temu) jakieś 4-5 żywych pszczół wylatujących z ula. Sprzątania, czyli jakieś max 10-15 martwych pszczół na wylotku +drobne śmiecie, u mnie jeszcze nie ma i dobrze.

Awatar użytkownika
Słowian

Postautor: Słowian » 24 sty 2017, 21:47

A tak u mnie dwa dni temu :D

Wróć do „Szybkie pytanie-szybka odpowiedź”